מדריך טכנולוגית חיתוך לייזר למתחילים

המדריך יעזור לכם להבין כיצד עובדת הטכנולוגיה, כיצד לנצל אותה נכון ולאיזו תוצאה סופית לצפות. כמובן, שהמדריך הזה הוא לעזרתכם אבל לא מחליף את השירות, הידע והעזרה שלנו. בכל שאלה או בקשה לעזרה אנחנו זמינים.


חיתוך בלייזר הוא שיטת חיתוך מדויקת שבה מחשב מנחה קרן לייזר לחתוך חומרי גלם שונים כגון מתכת, עץ ופלסטיק לאורך קוים. הקבצים אותם יודעת המכונה לקרוא הם קבצים וקטורים שנכתבו בתוכנת AutoCad או תוכנות תואמות המייצרות קבצים בפורמט DXF או DWG. ניתן לכתוב את הקבצים גם בתוכנות אחרות ואף להשתמש בקבצי תמונה אבל במקרה זה תדרש העזרה שלנו להמרת הקבצים.

__img__

כאשר אתם באים לעצב ולשרטט אלמנט שמיועד לחיתוך בלייזר חשוב לזכור כמה כללי אצבע פשוטים שיחסכו לכם זמן וכסף רב וימנעו אכזבות או הפתעות:


הגודל דווקא כן קובע- גודל השולחן של המכונה הוא 2000*4000 מ"מ (1000 מ"מ = 1 מטר). עם זאת חשוב לזכור שפלטות מתכת סטנדרטיות מגיעות בשלושה גדלים אפשריים 1500*3000 מ"מ, 1250*2500 מ"מ או 1000*2000 מ"מ. פלטות עץ מגיעות כסטנדרט בגודל 1220*24מדריך טכנולוגית חיתוך לייזר למתחילים. ניתן לייצר אלמנטים גדולים מזה בהרבה ע"י חיתוך של מספר פלטות וחיבור ביניהן. הדיוק הרב של המכונה מאפשר רמת דיוק מילימטרית ככה שהחיבור יהיה בלתי מורגש.


הימנעו מבזבוז- אם ברצונכם לייצר מספר אלמנטים שונים מאותו חומר גלם או לייצר מספר רב של יחידות מאותו מוצר, תוכלו לחסוך זמן וכסף אם תבצעו נסטינג (Nesting) בעצמכם. נסטינג הוא השלב בו ממקמים את החלקים על הפלטה הנחתכת על מנת לנצל באופן המיטבי את חומר הגלם ולהוציא מהפלטה את מירב החלקים האפשרי. ניתן וכדאי לשרטט מראש בתוכנה איתה אתם עובדים מלבן בגודל פלטת מתכת סטנדרטית (ראו למעלה) וסדרו עליו בצפיפות (כמה צפוף? רדו שני סעיפים למטה) את החלקים שלכם. אם אתם מייצרים מספר קטן של חלקים ואין לכם צורך בפלטה שלמה תוכלו להתעלם לחלוטין מן הסעיף הזה, אנחנו נעשה עבורכם נסטינג בצירוף חלקים אחרים שאנחנו מייצרים עבור לקוחות אחרים. טיפ קטן נוסף באותו הקשר: כאשר אתם מייצרים חלקים קטנים יחסית, ככל שתייצרו יותר יחידות, המחיר ליחידה, בדרך כלל, יורד.

 

החיים על הקצה- זהו טיפ נוסף המיועד למי שמבצע נסטינג בעצמו. בזמן איפוס מכונת חיתוך הלייזר לקראת עבודה, המכונה תחתוך מן השוליים של הפלטה קצוות בעובי זהה לעובי החומר אותו אתם חותכים. זאת אומרת שלא כדאי למקם אלמנטים ממש על קצה הפלטה. באופן כללי, תמיד מקמו את החלקים שלכם ככה שהם רחוקים בכמה מילימטרים מן השוליים.


אנחנו מאוד מדויקים, אבל...- אמנם, החיתוך באמצעות קרן לייזר ובשליטת מחשב מבטיח רמת דיוק גבוהה ביותר אך עדיין ישנן כמה מגבלות שכדאי לתת עליהן את הדעת. עובי הקרן הוא כ- 0.1-0.2 מ"מ מה שאומר שזו רמת הדיוק המכסימלית אליה ניתן להגיע בחיתוך לייזר (למשל, ריבוע של 1*1 ס"מ יכול להתקבל בטווח שבין 0.98*0.98 ס"מ עד 1.02*1.02 ס"מ). לרמות דיוק גבוהות יותר אנחנו ממליצים לייצר בעיבוד שבבי ממוחשב. ככל שחומר הגלם שתרצו לחתוך עבה יותר אנחנו נצטרך להשתמש בעוצמת קרן חזקה יותר ולפיכך עבה יותר ורמת דיוק נמוכה יותר. ככלל אצבע הקפידו שהגודל של אלמנטים שונים שנחתכים בפלטה (גודל חורים או עיטורים, למשל) יהיה לפחות כעובי החומר אותו אתם חותכים. בחומרים דקים או רכים יחסית, נוכל, לפעמים להסתדר גם עם מרווחים בגודל של כ-75% מעובי החומר. אם אתם לא בטוחים תמיד אפשר לשאול אותנו.

קראתם את כל המדריך הזה ועדיין יש לכם שאלות? דברו איתנו במייל או בטלפון.

המאמר באדיבות

 • חיתוכים
 • קליק לחיוג: 050-3376670
 • טלפון:
  050-3376670הצג
 • כתובת:
  חיפה
 • אתר:
  הצג

תגובות