עיצוב הגינה שלכם

בין אם אתם חיים בעיר מרכזית או בפריפריה, סביר מאד להניח שהמציאות היומיומית שלכם היא בעלת קצב חיים תובעני. כמעט שאין זמן לעצור ולנשום, ובטח שלא לנוח. ההשכמה בבוקר מוקדמת, המירוץ מתחיל, ולפעמים המרוץ הזה מסתיים בשעות המאוחרות של הלילה.


 בסדר יום שכזה, אין ספק שכולנו רוצים לעצור שניה ולנוח, לקחת טיפה אויר, להרגע לרגע ואז להמשיך הלאה. במידה ויש לכם גינה בחצר הבית, או אפילו מרפסת, אתם בוודאי יודעים כי לפעמים כמה דקות של מנוחה בחוץ, נותנות לכם אנרגיה למשך שאר היום. הגינה יכולה להיות פשוטה ולא תמיד צריכה להיות אחת כזאת שעברה שעוצבה בעזרת עיצוב גינות מקצועי, אלא גינה נעימה שניתן להיטען בה חזרה באנרגיה החסרה לכם. זה לא שאי אפשר לנוח בתוך הבית, אבל לפעמים כשבתוך הבית ממשיך הבלגאן, כולנו רוצים לברוח ולקבל טיפה של שקט.


וכדי שהגינה תהיה נעימה ותוכלו להיטען בה באנרגיה הדרושה לכם חזרה, חשוב שתרגישו בגינה שלכם נעים ונח. על פי רוב גינות המעוצבות בעזרת ריהוט מעץ עושות את העבודה מצוין. יש משהו בעץ שהופך את הגינה לנעימה יותר מאשר גינות המעוצבות בעזרת פלסטיק או מתכת. בחלק לא קטן של הגינות ניתן גם למצוא פרגולות ודק, כך שהמראה הכללי משרה אוירה של רוגע ונינוחות. וכדי להשרות אוירה של נינוחות כדאי שתכירו כמה אפשרויות שיכולות להפוך את הגינה לחלקת הרוגע האישית שלכם:


עיצוב הגינה שלכםg>פינת זולה: כל מי שישב אי פעם בפינת זולה יודע שמכאן קשה לחזור אחורה. ישיבה בפינה כזאת היא ממכרת. ילדים מרבים לשבת על הרצפה מהסיבה הפשוטה שישבה על הקרקע היא מרגיעה. הקרקע היא דבר בטוח עבורם ולכן נוסכת בהם תחושת בטחון. המבוגרים מביננו יושבים פחות על הקרקע גם מהסיבה שאחר כך קשה קצת לקום ממנה ללא עזרה. לכם ישיבה בפינת זולה היא החיבור הטבעי של כולנו לקרקע, מקום שממנו אפשר בקלות לקום (במידה ותרצו...). בנוסף, אם הגובה עדיין מהווה עבורכם בעיה, קיימות גם פינות זולה גבוהות יותר, שעדיין מספקות את אותה התחושה.


ספסל לגינה: ריהוט זה ישלים לכם את המראה המושלם של הגינה שלכם. הספסל הוא מקום נוסף שניתן לשבת עליו ולהתרווח בו. בנוסף, הוא מתאים לאיכלוס אנשים נוספים, כך שאם בחרתם לארח מחוץ לבית, החשש כי לא יהיה מקום לכולם לשבת, איננו קיים.


נדנדות מעץ: בין אם יש לכם ילדים ולא משנה באיזה גיל, ובין אם אתם זוג צעיר, כולנו יודעים שתנועת הנדנוד היא תנועה המרגיעה אותנו. כך גילינו מיום הלידה. לכן, במידה ויש לכם מקום בגינה להעמיד בו נדנדה אתם תגלו כי זהו רווח מלא עבורכם. כמה דקות של ישיבה על הנדנדה תמלא אתכם באנרגיה החסרה ותשים מאחור את כל צרות היום שחוויתם עד עתה.


לסיכום, גינה המעוצבת על פי טעמכם הינה המקום המושלם לעצור בו לרגע ולנוח. בסופו של דבר, כולנו רוצים כמה דקות של שקט במקום שנעים לנו בו.

המאמר באדיבות

תגובות