התקנת מערכות כיבוי בבית ובעסק

מרות שכולנו היינו רוצים לחיות בעולם מושלם, אין ספק שהמציאות איננה כזאת. במציאות מתרחשים אסונות ותאונות ולא עלינו – לעיתים גם חבלות בזדון.

על מנת להיערך בצורה מתאימה, כדי להימנע ממצבי חירום שיכולים לצאת בקלות משליטה, חשוב מאוד להתקין בבית ובעסק אמצעי התגוננות מתאימים. בשורות הבאות, המוגשות באדיבות חברת אמין אש, נציג את האמצעים השונים שיכולים להציל חיים ולמנוע אובדן של רכוש וציוד בכל מקרה של שריפה או התלקחות.


לקבל התראה מוקדמת

אחד הכללים החשובים ביותר, שנכונים בכל מקרה של חשש לשריפה, הוא לדאוג לפינוי מהיר ומוקדם ככל האפשר. פינוי מהיר ובזמן ימנע פגיעות עשן, כוויות ואפילו מצבים חמורים של סכנת חיים. בין אמצעי ההתראה כדאי להכיר את:

·         גלאי העשן – בין הגלאים החדישים ביותר ניתן למצוא דגמים שאינם כוללים מרכיבים מזיקים לאדם או לסביבה. תפקידם של גלאים כאלה הינו לספק התראה באמצעות זיהוי סימנים ראשונים של עשן.

·         מנורות התראה וצופרים – מנורות וצופרים מהווים אמצעים חשובים להודעה על סכנת שריפה, לציבור מצומצם או רחב של אנשים. בזכות האפשרות לשלב את האמצעים הללו במרכזת ניהול חכמה, ניתן לשלב את האמצעים הללו עם גלאים שונים (עשהתקנת מערכות כיבוי בבית ובעסקן, חום, גז ואחרים).

·         רכזות בקרה מסוגים שונים – כאן מדובר על אמצעי גילוי שפועלים בתיאום מושלם אם אמצעים כגון גלאים, לחצני אזעקה ידניים (לחצני ניפוץ), מפסקים אוטומטיים וכן אמצעי חיוג אוטומטי לשירותי חירום והצלה. 


מערכות כיבוי מתקדמות

אם מערכות ההתראה נועדו בעיקר לאפשר את פינוי המקום במקרה של שריפה, הרי שמדובר רק על צד אחד של המטבע. הצד השני, שאיננו חשוב פחות, טמון באפשרות לכבות את האש מוקדם ככל האפשר. כיבוי כזה אפשרי בהחלט בזכות אמצעים שונים כגון:

·         ספרינקלרים – אלו התקנים שמביאים לאספקת מים מיידית, בדיוק לאזור שבו נתגלה עשן או אש. ציוד כזה כולל מלבד מתזי המים גם חדר משאבות. על מנת לשפר את היעילות ישנה אפשרות לשלב גם מערכת הפועלת באמצעות קצף כיבוי וכן תותחי מים בלחץ גבוה.

·         כיבוי על בסיס גז – זהו אמצעי כיבוי מתקדם הפועל על בסיס אירוסול. פתרון כזה מתאים מאוד לעסקים.

·         כיבוי למנדפים – מנדפים, המותקנים במסעדות ובעסקי מזון שונים מצויים בסיכון מוגבר להתלקחות. שילוב של מערכת גילוי ומתזים ייעודיים מהווים אמצעי התגוננות חשוב במיוחד.

·         ציוד לכיבוי מקומי – לצד מערכות אוטומטיות או חצי אוטומטיות, אין לשכוח את האמצעים הידניים, שכוללים זרנוקי כיבוי וגלגלונים, ברזי כיבוי ומטפים ידניים. 


המאמר באדיבות

תגובות