הכל מתחיל במשטח: איך בוחרים שיש למטבח?


בחירת השיש למטבח עשויה להיראות כבחירה עיצובית פשוטה, אך למעשה ישנו משקל רב לתכונות האבן שנבחרת לשמש כחומר גלם. אבנים שונות נהנות מרמות שונות של תכונות אשר יחד מעניקות למשטח המטבח את יכולות העמידות שלו. איננו רוצים להסתפק בשיש בעל מראה טוב רק כאשר הוא חדש, אלא ברצוננו שישמור על מראה טוב לאורך זמן, ולכן כדאי להשקיע מחשבה ולגלות כיצד לבחור באופן המושכל ביותר את השיש למטבח.


גרניט למטבח


גרניט היא אבן טבעית אשר נוצרת במעמקי כדור הארץ. תהליך הייצור הארוך מקנה לה מערכת סדקים וכך הגרניט הופכת לאבן חזקה במיוחד ביחס למשקל שלה. מבחינה זו, היא מהווה חומר גלם לשיש המטבח. הכוח שלה והצפיפות הגבוהה שלה מעניקים לגרניט עמידות מיוחדת בפני שלל הנזקים שעשויים לבוא איתה במגע במטבח. הגרניט נשמרת מפני סדקים ושריטות, דוחה כתמים ואינה נפגמת מחומרים חומציים או משינויים מיידיים בטמפרטורה, כמו הנחה של סיר רותח על גבי השיש.

אם לא די בכך, הגרניט מתאפיינת גם במראה ייחודי, בעל גוון ורדרד ובעיצוב מעונן ומלא גידים עדינים. ניתן ללטש אותה כדי להעניק לה מראה חלק ומבריק יותר. מי שמעדיף להשקיע יותר ולעצב לו גרניט בעל מראה אחר יוכל לבחור כחומר גלם את סוגי הגרניט הפחות נפוצים, המתהדרים בגוונים כהים יותר. העלויות של סוגים אלה אמנם גבוהות יותר, אך יש בהם עיצוב מיוחד יחד עם הסגולות הנהדרות של הגרניט.


שיש טבעי


השיש היא אבן מיוחדת שכוחה טמון בעיקר בהיבט האסתטי שלה. הגידים הפרושים על גבי השיש מעניקים לה נופך של עומק וכך יוצרים מחזה ייחודי של אבן חיה. היופי של השיש נודע עוד מהעת העתיקה וכבר אז שולבה כחומר גלם בבנייה. לשיש יש גם עמידות איתנה ככל האבנים הטבעיות, אך היא אינה שווה לחומרי הגלם המקבילים כמו הגרניט. השיש היא אבן חלשה מהגרניט ועשויה לסבול מיותר שריטות. כמו כן, היא מגיבה לנוזלים ולחומרים חומציים וכך עשויה לספוג כתמים לקרבה.


שיש סינתטי


השיש הסינתטי עשויה להיות פתרון זול ויעיל עבור שיש המטבח. מבחינה אסתטית, היא נהנית מכל היתרונות של השיש הטבעי, אך ההבדלים בין השתיים טמונים בהיבט הפונקציונאלי של האבן. השיש הסינתטי עמידה יותר לכתמים מן השיש הטבעי, אך מנגד, היא רגישה יותר לחומציות ולחום. יש לנקות את אבן השיש הסינתטי באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים, שכן שימוש בחומרי ניקוי סטנדרטיים אשר כוללים רמת חומציות גבוהה עשהכל מתחיל במשטח: איך בוחרים שיש למטבח?וי לקצר משמעותית את זמן החיים של האבן.


עיצוב השיש


אבן השיש הפכה לחומר גלם כה נפוץ בבנייה, ובמיוחד עבור המטבח, עד שהשוק מלא בשלל עיצובי שיש. סוגי השיש השונים שמוצעים למכירה נבדלים זה מזה בגוון שלהם ובטקסטורה שלהם, וכך הם מכסים מבחר רב של סגנונות מראה. בנוסף לגוון ולטקסטורה, אשר אצורים באבן עצמה, עיצוב השיש משתנה לפי אופן העיבוד של האבן. כך ניתן להעניק לשיש עיבוד מבריק או עיבוד מט.


מחיר השיש


מבחר סוגי השיש השונים מעניק להם טווח מחירים אדיר אשר נפרש מ-250 שקלים בלבד עבור סוג זול ופשוט של שיש ועד לכעשרת-אלפים שקלים עבור מיני השיש היוקרתיים. אם לא די בכך, הרי שהמחיר נע גם בהתאם לשטח שהשיש אמור לכסות. לפיכך, מומלץ לגשת לבחור את השיש עם תקציב ייעודי וכך לבחור את הסוג שיענה על הצרכים ולא יעלה על העלות שהוגדרה. סוגי השיש נבדלים זה מזה בעמידות ובעיצוב שלהם, וכדאי לבחור את הסוג המתאים למחיר שהוקצב ושיענה באופן הטוב ביותר על הצרכים האסתטיים והפונקציונליים שמצופים משיש המטבח.


כושר ספיגה


לסוגי השיש השונים ישנן תכונות נבדלות שכדאי להשוות זו עם זו, ביניהם יכולת הבידוד שלהם ואופן ההתמודדות שלהם עם חומרים חומציים. עם זאת, עבור שיש למטבח, התכונה שעשויה להיות החשובה ביותר היא כושר הספיגה של השיש. סביבת המטבח היא סביבה רוויה בנוזלים ושיש בעל כושר ספיגה גבוה יאמץ את הנוזלים הללו לקרבו ויישא אותם כצלקות לאורך שנים. כדי לשמור על שיש בעל מראה נקי ללא צורך בזהירות יתר בסביבת המטבח, כדאי להעדיף סוג שיש בעל כושר ספיגה נמוך.


חוזק השיש והעמידות התרמית שלו


שתי תכונות נוספות שיש לקחת בחשבון עבור שיש המטבח הן החוזק של השיש והעמידות התרמית שלו. החוזק של השיש מאופיין בתכונה הנקראת "קושיות", כמה החומר קשה, אשר מגדירה את המאמץ הנדרש כדי לשחוק אותו. בסביבת המטבח, כלי המטבח וכלי העבודה הם שעשויים "לשחוק" את השיש, כלומר לשרוט אותו ולסדוק אותו. שיש קשה וחזק יהיה עמיד לסכנות אלה וכך יהיה ניתן לעבוד בסביבתו בקלות דעת ללא סכנה להותרת סימנים מכוערים על גבי השיש.


העמידות התרמית של השיש חשובה גם היא בסביבת המטבח, שכן זוהי סביבה אשר מורגלת בשינויי טמפרטורה מהירים וקיצוניים. ככל שהשיש הוא בעל עמידות תרמית גבוהה יותר, כך הוא יגיב באופן קיצוני פחות לשינוי פתאומי בטמפרטורה. העמידות יכולה להיות כה גבוהה, שישנן אבנים טבעיות יקרות ועמידות במיוחד שלא יינזקו ולו במעט אפילו אם יונח עליהן סיר מלא במים רותחים שרק הוסר מן הכיריים.


טיפים


שלל הסוגים והמינים של השיש עשויים לבלבל אותנו ולהקשות עלינו לבצע את הבחירה הנכונה. יש לנסות ולמצוא את המאזן בין העיצוב לבין התכונות של השיש שיתאים באופן הנכון ביותר לצרכינו ללא לחרוג מהעלויות שהגדרנו. כדי לעשות זאת באופן הטוב ביותר, נסו להיעזר בטיפים הבאים לבחירת השיש:

מדדו את שטח השיש: הקבוע היחיד שנוגע בבחירת השיש למטבח הוא השטח שהשיש אמור לכסות. כאשר אנו יודעים את שטח השיש, קל יותר לבחון את שאר המשתנים שעשויים להשפיע על המחיר כמו עיצוב השיש ותכונות השיש.

בדקו גדלים סטנדרטיים: יצרני שיש רבים נוהגים לייצר את השיש במידות סטנדרטיות כלשהן. באמצעות היצמדות למידות הסטנדרטיות ניתן להפחית בעליות, שנוטות לעלות כאשר מבקשים לעבד שיש בגודל שאינו סטנדרטי.

הגדירו תקציב: לא משנה איזה שיש תבחרו למטבח שלכם, תמיד יהיה ניתן למצוא סוג יקר יותר ובעל תכונות יעילות יותר. הדרך הטובה ביותר למצוא את השיש המתאים ביותר עבורכם הוא להגדיר מראש את התקציב עבור השיש ואז לברור בין התכונות השונות שמשפיעות על המחיר.

קחו בחשבון את העבודה שלכם במטבח: האם אתם עובדים באופן אינטנסיבי במטבח? האם אתם אוהבים לבשל ומשקיעים בזה זמן רב, או מבשלים את מה שאתם מוכרחים ומסיימים בכך? ככל שהעבודה במטבח אינטנסיבית יותר, השיש יהיה קל יותר להתכלות. לפיכך, במקרה כזה עדיף להשקיע יותר בתכונות של השיש שיקנו לו עמידות.

חוזק על פני מראה: העיצוב של השיש הוא חשוב והוא לוקח חלק משמעותי במרחב האסתטי של המטבח, אך השיש צריך להיות קודם כל פונקציונאלי לעבודה במטבח. באם מגיעה העת שצריך להתפשר, העדיפו להתפשר בנוגע למראה של השיש ולא בנוגע לעמידות שלו.

מידע וטיפים נוספים תוכלו למצוא במדריך לבחירת שיש באתר "D'Marmo"


באמצעות השיקולים הללו תוכלו לאתר את חומר הגלם המתאים ביותר עבור שיש המטבח שלכם. כך תוכלו ליהנות מחומר איכותי שיכיל נופך אסתטי שיספק אתכם ושישמור על המראה והאיתנות שלו לאורך זמן וללא נזקים.

תגובות