איך אוטמים גג נוזל

איך אוטמים גג נוזל

אם הגג שלכם נוזל, מה שיסייע יהיה איטום מהיר וחדש של הגג. מי שסובל מבעיות איטום הם גגות רעפים ולכן, כל רעף שזז או נשבר, יסבול הגג מלחות ועובש. במידה ומפגעים אלה אינם מטופלים בזמן, מי הגשמים יחלחלו לתוך הבית. השאלה היא איך אוטמים גג נוזל , אך לכך ישנן שיטות שונות והכול תלוי בסוג הגג, אם מדובר על גג בטון או גג רעפים. ישנם מקרים רבים שיש כשל באיטום ולכן, יש לבדוק את הגג בכל סוף עונת הקיץ, בכדי להתכונן לחורף. יש לנקות את הגג מלכלוך ואבק, לבדוק אם המרזבים אינם סתומים ולהזמין מומחה איטום, אשר יבדוק אם יש לאטום מחדש את הגג או לבצע בו תיקונים.

במידה וכבר מלכתחילה, האיטום בוצע בדרך שהיא אינה מקצועית, יש לבצע בדיקת הצפה וכבר ניתן יהיה לראות אם יש כשל באיטום ומה מיקומו. גם גשם רב ורוחות יגרמו לבלאי מואץ באיטום ולכן, נחוצה בדיקה בכל סוף קיץ ולהקדים את התיקון, היות וכאשר יורדים כבר גשמים זה בלתי אפשרי לבצע את האיטום.

תחזוקת הגג וביצוע פעולות נחוצות לשמירת האיטום הקיים

אפילו אם האיטום היה מוצלח, יש לתחזק את הגג ולנקוט בכמה פעולות בכאיך אוטמים גג נוזלדי לשמור על שכבת האיטום. אם מדובר על איטום באמצעות זפת, כדאי לחדש את הזיפות כל שנתיים. מי שאטם ביריעות ביטומניות את גג הבניין בו הוא גר, יש לבדוק את היריעות, היות והן אמורות להחזיק למשך 5 שנים לפחות, אך עלים חול ולכלוך שמגיעים למרזבים, יקשה על ניקוז תקין של המים ויש לבדוק את תקינותם של המרזבים בכל שנה.

 

ניתן למצוא חברות איטום, אשר יבצעו עבורכם ביקורת ותספקנה אינדיקציה עבור התקינות והיעילות של התשתית של הגג. ישנן חברות איטום שמצפות את הגג בחומרי איטום צמיגיים, אשר ימנעו  חדירה של לחות ומים ובקיץ, יורידו את טמפרטורת החום בכ-20 מעלות.  רק מומחי איטום, יכולים להתאים את חומרי האיטום לגגות ולאיטום הקיים, היות ולא כל חומר איטום עשוי להתאים .

 

על הסיבות השונות לגג נוזל ופתרונן

 

ישנם מקרים שבהם נזילה בגג, אינה בהכרח כשל באיטום או בלאי, כי אם רעף שזז או נסדק, סתימה שנגרמה מלכלוך של עלים או עצים. זו הסיבה שיש להיזהר כאשר אתם קוראים לבעלי מקצוע בתחום האיטום. הנוכחות שלכם נחוצה בזמן שיגיע מומחה איטום. בקשו מהמומחה  לבדוק את הגג כאשר אתם נמצאים לידו.

 

גם הימצאותן של תעלות פח על הגגות, עשויים להיות סיבה של רטיבות או נזילה בגג. כאשר תעלות אחה נסתמות, יכולה להיות נזילה בגג בגלל ששוב אין ניקוז. פעולה פשוטה של ניקוי התעלות,  תפתור את הבעיה. אז יש להיזהר שאם הזמנתם חברת איטום שאינכם מכירים, שלא ינסו לגבות מכם מחיר גבוה ולספר לכם סיפור של איטום חדש, כאשר הבעיה היא לכאורה פשוטה בהרבה יותר.   

 

תגובות