חיפוי קירות - אבן, בריקים ושיטות נוספות

קירות אבן – כל מה שצריך לדעת כדי להחליט נכון

האפשרויות להדבקה של חיפויים על קירות אבן רבים מאד. ובדומה לאופן שמבצעים חיפוי מדרגות , הם מתחלקים לחומרים בעלי עמידות שונה, לצרכים שונים, ובעיקר – לתקציבים שונים. לכן חשוב לדעת כמה שיותר על העבודה, חומרי הגלם / גימור וכמובן על איכות העבודה מבעלי המקצוע שאיתם עובדים, כדי לקבל החלטות נכונות.

חיפוי קירות חוץ – האם אנחנו משאירים בלוקים חשופים או עושים הדבקת אבן?

כל בניין חדש מתהדר בעיצוב איכותי ויפה, אבל מה קורה לאחר כמה שנים? צריך להתחיל לעשות את החיפוי החיצוני מחדש. הצבע מתכלה, הפיח מלכלך, בקיצור – בלגן. מכיוון שמדובר בשיפוץ שהוא גם מהותי וגם אסתטי, חשוב מאד לבדוק את איכות חומרי הגלם מראש. כאמור, האפשרויות העיצוביות רבות: אפשר להשאיר את הבלוקים חשופים, לדוגמה,חיפוי קירות - אבן, בריקים ושיטות נוספות כמו בערד – זה מאד יפה ומיוחד, אפשר לצבוע את הבניין בצבע אחיד, כמו שמקובל באירופה ובדרום אמריקה, ואפשר להדביק חיפויים כמו קרמיקה, אבן ועוד. היום חיפויי אבן מאפשרים עבודה יצירת גבוהה, שמירה על איכות הסביבה והארכת זמן האפקטיביות של העיצוב, בלי הצורך לחדשו לעיתים קרובות. אפשר למצוא היום הרבה מאד ציפויים צבעוניים, אבל יותר מזה אפשר למצוא הרבה מאד קירות חיפוי קירות אבן וסוגים שונים של חומרים שאפשר להדביק על גבי הקיר מבחוץ.

כל בניין והאבן שמתאימה לו – בריקים, בלוקים או הדבקת אבן

אפשר להעניק לבניין אין ספור צורות חיצוניות: מראה ירושלמי, מראה פוסט מודרני, מראה גרמני, מראה רוסי, מראה קנדי דמוי עץ, מראה ערבי או מרוקאי ועוד. כל בניין ומה שהדיירים שלו רוצים, ומה שהסביבה שלו מאפשרת, כמובן בהתאם לתקציב. בעינינו, אם תשאלו אותנו, הדבר הכי חשוב הוא שזה לא יחנוק את הבניין מבחינת אוורור; כלומר, בישראל הפזיזה הייתה נטיה לבנות "כמו ברוסיה" או "כמו בגרמניה", בעוד מזג האוויר כאן דומה יותר לסוריה או תורכיה, שם "ידעו איך לבנות". אבל מעבר לזה, אם זה לוקח את המשתנה הזה בחשבון, המראה יכול להיות כיד הדמיון. מתלבטים? בחרו כחול לבן!

אפשרויות הדבקת אבן כחול לבן

אפשרות אחת היא אבן ירושלמית. כולנו מכירים אותה מבירת ישראל, וזוהי אפשרות ישראלית מאד, גם בחומר וגם בצורה. היום אפשר להשיג אותה בגדלים רבים מאד, והיא מאפשרת לתת מראה מאד ישראלי מקורי ומוכר.

אפשרות נוספת היא אבן כורכר, אולי האבן הישראלית ביותר. החסרון – צריך לכסות אותה בלכה איכותית כדי שלא תתפורר מהלחות. זה אפשרי לגמרי, רק מייקר מעט את האופציה הזו. היתרון הגדול שלה הוא הרכות שלה, אפשר לעבד אותה לצורות רבות, ולכן כל קיר יכול לקבל באמצעותה מראה שונה וייחודי מאד.

אם אתם מתלבטים איזה חיפוי לבחור, התייעצו עם קבלן / בעל מקצוע – זה בטוח יסייע לכם לבחור את הבחירה הנכונה, ברמת החומר או המראה.

המאמר באדיבות

 • הקבלנים
 • קליק לחיוג: 050-851-0335
 • טלפון:
  050-851-0335הצג
 • כתובת:
  ויצמן 17 גדרה
 • אתר:
  הצג

תגובות