כל מה שלא ידעתם על עיצוב פנים

מה עולה לכם בראש כשאתם חושבים על עיצוב פנים? דירות גדולות ומפוארות? אולי בכלל התעניינתם בלימודי עיצוב פנים, בשביל לפתח קריירה מזהירה בתחום או כדי שיהיה לכם תחביב חדש ומעניין.

מה שאולי לא ידעתם, זה שעיצוב פנים בכלל לא קשור לגודל הדירה. גם בלימודי עיצוב פנים, מלמדים כיצד להתנהל עם חלל קטן יחסית ותקציב מוגבל. לכן, אם אתם שוכרים מומחה לעיצוב פנים או מחליטים לעצב בעצמכם ויש לכם דירה קטנה, עדיין יש הרבה שתוכלו לעשות כדי להעניק לה את מגע הקסם.

עיצוב פנים הוא כולו מיקסום המרחב

 

אחד הדברים הבסיסיים ביותר שמלמדים בלימודי עיצוב פנים, הוא תכנון נכון של המרחב העומד לרשותכם. לכן, אם יש לכם דירה קטנה, זה אומר שאתם צריכים לקנות רהיטים בגודל ספציפי וגם למקם אותם בצורה שתספק לכם כמה שיותר ספייס. אך מעבר לכך, אחד התחומים הבוערים בעיצוב פנים של דירות קטנות הוא פתרוכל מה שלא ידעתם על עיצוב פניםנות אחסון.


במשך החיים אנחנו צוברים המון (המון) חפצים: כלי מטבח, דקורציות, מזכרות, ביגוד, כלי מיטה, ספרים, דיסקים, ציוד טכנולוגי ועוד ועוד. בדרך כלל אנחנו אפילו לא מודעים לכמה חפצים יש לנו, עד שאנחנו לא צריכים למצוא להם מקום, למשל במעבר דירה או עם הצטרפות של חבר חדש למשפחה.


במצב כזה, אחד האתגרים הכי משמעותיים הוא לנסות לשנות את המרחב כך שיכיל הכל ביעילות. אם שכרתם איש מקצוע בוגר לימודי עיצוב פנים, הוא ישמח להסביר לכם שלמעשה קיימת פתרונות אחסון במקומות שפעם לא עלה על דעתנו לאפסן בהם דברים: נישות בקיר, ארגזי אחסון מובנים בכורסאות ובמיטות, כוורות בגדלים וצורות שונות ואפילו פתרונות אחסון בתוך הפתרונות אחסון, כמו מתלים שונים בתוך הארונות, מגירות עם חלוקה, מדפים ומגשים למקרר, הדופן הפנימית של ארונות הבגדים או ארון המטבח, מדפים מעל מכונת הכביסה, שימוש במתלים, אטבים, מגנטים וכדומה. בקיצור, האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות.דברים קטנים מגיעים באריזות קטנות

 

לכן, אם יש לכם דירה קטנה, זה בסדר גמור. עם קצת עזרה מאנשי מקצוע וקצת יצירתיות מצדכם, תוכלו גם לעצב אותה לפי הטעם האישי שלכם וגם למצוא מקום לכל החפצים שצברתם. חוץ מזה, אם אתם שוקלים לימודי עיצוב פנים, תמיד תוכלו לדעת שכבר התמודדתם עם חלל קטן ומאתגר ומכאן הכל הולך להיות הרבה יותר קל.


המאמר באדיבות

תגובות