טיפים לעיצוב דירות קטנות

בעלי דירות קטנות ושוכרים מתלבטים לא פעם איך לעצב את הדירה ולגרום לה להיראות קצת יותר מרווחת, ובעיקר הרבה יותר נעימה. זה נראה כמו אתגר של ממש, ועם שטח עבודה קטן יחסית נדמה שאין שום דרך טובה לצאת מזה בשלום, אבל הטיפים שלפניכם מוכיחים אחרת. כך תוכלו לעצב לעצמכם פינה מתוקה שהיא לא רק יפה – אלא גם מאוד פונקציונלית.

 

פונקציונליות מעל הכל

דירות קטנות חייבות להיות מתוכננות הרבה יותר בקפידה בהשוואה לדירות גדולות ומרווחות, אבל התכנון הזה רק יאפשר לכם להשיג שילוב מדויק בין אסתטיקה לנוחות. אחת הדרכים הקלאסיות והטובות ביותר היא לשלב ריהוט חכמים שמשלבים אלמנטים שונים. מיטה שבחלקה התחתון ארגז מצעים היא דוגמה טובה לכך. החלפת המזנון הקלאסי בספרייה גדולה שבמרכזה נישה המיועדת לטלוויזיה היא פתרון אידאלי נוסף. סטודנטים שצריכים שטח אחסון לספרי הלימוד שלהם יגלו שהדרך הזה פשוט מצוינת עבורם. אגב, אם אתם חוששים שמא עיצוב הבית יפריע לכם בזמן הלימודים ואין לכם את הזמן לתכנן דירה מושלמת בזמן כתיבת סמינריון, גם לזה יש פתרון פשוט מאוד. בזמן שאתם דואגים לעיצוב, לריהוט, לצביעה ולסידור הבית, תוכלו להיעזר בשירותי כתיבת עבודות אקדמיות, וזוהי בהחלט חלופה שמקלה משמעותית לכל אורך הדרך.

 

שטחי אחסון חכמים

בכל דירה יש ערימה של פריטים וחפצים שאין להם מקום מתאים, והם גם לא בדיוק אטרקטיביים כך שאין סיבה להציבם על גבי המזנון או המדפים. אלא שאתם לא חייבים להעמיס על הדירה ולמלא אותה בארונות שיגרמו לה להיראות צפופה וחנוקה. תכננו ספרייה גבוהה ושלבו בה קופסאות אחסון יפות, מגירות קש ומגוון פתרונות אחסון נעימים למראה שישתלבו היטב בחלל, יוסיפו למראה החדר ויחסכו לכם מקום. קופסאות מהסוג הזה יכולות להתמקם מעל הארונות הקיימים, מתחת למיטה וגם תחת הספה. כך תהיה לכם גישה נוחה לכל מה שתצטרכו בהישג יד, אבל הבית ייראה מאורגן ואסתטי הרבה יותר.

 

תאורה ומראות ליצירת תחושת מרחב

הטיפ השלישי והאחרון הוא זה שיעזור לכם ליצור תחושה טובה ומרווחת יותר, גם אם הדירה שלכם פיצית להפליא. מראות רחבות גורמות לשטח להיראות גדול יותר בעיקר משום שהן מספקות אשליה לפיה שטח הדירה גדול פי שנטיפים לעיצוב דירות קטנותיים משטחה האמיתי. שילוב בין גופי תאורה שונים בנקודות שונות ברחבי החלל גם הוא ישיג אפקט דומה, משום שתוכלו בכל פעם להאיר פינה אחרת ולהכניס אנרגיות אחרות וייחודיות בכל פעם. מי אמר שאתם חייבים דירה גדולה כדי להרגיש שאתם חיים בארמון?

המאמר באדיבות

תגובות