עיצוב פנים בראש שחושב קצת אחרת

ראש שחושב קצת אחרתמעצבת פנים יכולה לעזור בהרבה מובנים. היא תברר מה רצונכם, תחשוב, תתכנן, תשרטט ואפילו תעזור לכם לבחור את הפריטים שעליכם לקנות. אך מעבר לדברים הפרקטיים האלה אחד היתרונות הבולטים של עבודה עם מעצבת פנים היא נקודת הראות השונה שלה. מעצם היותה אדם אחר שבא מעולם אחר עם הרגלים אחרים יש לה ראש שחושב באופן שונה מזה של הלקוחות שלה ויש בזה יתרון גדול.

בני האדם הם יצורים של הרגלים. באופן אוטומטי נעדיף לעשות דברים באותו האופן שעשינו אותם עד כה. באופן אוטומטי נארגן דברים באופן דומה לזה שבו היו מאורגנים בעבר, דבר שנוגד ביסודו את כל המטרה של שיפוץ ועיצוב מחדש. אם היה משהו בחלל שלא עבד לנו וכתוצאה מכך רצינו לעשות שינוי, כדאי שלא ניגש ליצירת אותו השינוי מאותו המקום שלא עובד לנו.

והנה דוגמה: בשיחה עם לקוחה על תכנון מטבח חדש יצאה הלקוחה מנקודת המוצא שהחפצים בארונות המטבח ימוקמו באופן דומה לזה שהיא היתה רגילה אליו מהמטבח הקודם שלה ועוד קודם לכן מבית אמה. על אף שסידור זה גרם לה לאי נוחות בהתנהלותה במטבח לא עלה על דעתה לשנות את המיקום של הדברים. מעבר לשיקולים המקצועיים, לי אין את ההרגלים שלה ולכן היה לי קל מאוד להציע שינויים ולהזיז לה דברים באופן שישפר את ההתנהלות שלה ויהיה לה יותר נוח.

נקודה למחשבה: כשאתם מתכננים חלל עיצרו רגע לחשוב אם הסידור שאתם רגילים אליו באמת משרת אתכם ונוח לכם. הניחו דברים שבהם אתם משתמשים הרבה במקומות נגישים והשאירו דברים שאתם צריכים לעיתים רחוקות למקומות הבעייתיים. חישבו אם קל ופרקטי לתחזק ולנקות את המקום. ואם קשה לכם להתנתק מהסידור הנוכחי לבד, בקשו ממישהו שאינו גר בביתכם שיעזור לכם.

המאמר באדיבות

 • תמר קלינברגר
 • קליק לחיוג: 0545408009
 • טלפון:
  0545408009הצג
 • כתובת:
  הוד השרון
 • אתר:
  הצג

תגובות