עיצוב משרד וניהול האקוסטיקה בחלל

בעיצוב משרדים מודרניים יש להתייחס לצורך ההולך ועולה, בניהול נכון של האקוסטיקה בחלל. כשאנו באים לעצב משרדים, מדובר בפרויקט עם אתגר מורכב, ולכן יש לנהל נכון את נושא האקוסטיקה כבר בתחילתו. יש להיעזר בליווי אנשי המקצוע, המתמחים בפתרונות אקוסטיקה למשרדים. ניבחר נכון ממגוון המוצרים החדישים ביותר שקיימים בשוק, פתרונות שיהיו יעילים אך גם אסתטיים, כל זאת כדי למזער את הסאונד. הטכנולוגיה המתקדמת כיום מציעה לסביבת העבודה המודרנית, מגוון אדיר של פתרונות יצירתיים, פשוטים לשימוש ונעימים למראה, אשר בכוחם למזער למינימום את התהודה האקוסטית ומעבר הקולות והרעשים בחלל. בכך ניתן להפוך את סביבת העבודה שלנו לנקייה מרעשים והסחות דעת.

בין אם מדובר בעיצוב משרדי חברות הייטק, תכנון ועיצוב מוקדי שירות טלפוני, או עיצוב קליניקה לרופאי שיניים, שיש בה כמה חדרי טיפולים, תכנון נכון ושימוש יעיל במוצרים אלו, יכול לשפר משמעותית את תפוקת העובדים, ולהשרות אווירה נעימה ורגועה יותר בסביבת העבודה.

אקוסטיקה ובידוד רעשים הם נקודות רגישות בתכנון ועיצוב משרד וסביבות עבודה, ויש להבדיל בין טיפול בבעיות רעש ולבין טיפול בהד. רעש חזק פוגע בשמיעה ומהווה מטרד, הדהוד גורם לפגיעה באיכות הצליל ובמובנות הדיבור, וגם מעלה את מפלס הרעש. כשבאים לעצב את המשרד, מומלץ למצוא את הפתרונות האקוסטיים הנכונים לחלל עבודה, בעיקר אם מדובר בחלל פתוח בו עובדים רבים משוחחים בטלפון, אולי חלק מחדרי הישיבות הממוקמים בסמוך לחללי העבודה המשותפים, ובחלקם מערכות וידאו קונספרנס, או בחדרי מנהלים שלא רוצים שכל מילה שנאמרת, תישמע גם מחוץ לחדר . הטכנולוגיה כיום מאפשרת לנו לנצל ביתר יעילות את החלל העומד לרשותנו, מבלי להתפשר על בידוד אקוסטי, אפקטיבי ותוך שמירה על עיצוב המשרד, וניצול נכון של מרחב העבודה.

בפרויקטעיצוב משרד וניהול האקוסטיקה בחלל של עיצוב משרד מחדש, ניתן כבר בשלב בניית המבנה לשלב חומרים חדשניים סופגי רעשים בתשתיות התקרה, ריצפה וקירות. במקרים בהם משקמים משרד קיים , ניתן לאמץ ממגוון מוצרי האקוסטיקה, פתרונות יעילים לבידוד רעשים, למרות שלא שולבו בתשתיות מראש

נושאים שיועץ אקוסטיקה יתעכב עליהם ויבדוק:

שקירות החדר מגיעים עד לתקרת הבטון ולא רק עד להנמכת התקרה, אחרת יש להשתמש בתקרה חוסמת, עם תכונה של הקטנת מעברי רעש.

שיש בליעה אקוסטית חזקה. על מנת להפחית את רמת הרעש וההפרעה ההדדית במשרד.

שהתקרה עם ערך בליעה גבוה, כדי לשפר את מובנות הדיבור והתקשורת בין האנשים. קיים מגוון תקרות בעלי יכולת בליעה חזקה.

שאזורים פתוחים בהם העובדים מרבים לשוחח בטלפון יהיו בסביבה אקוסטית טובה יותר. שיפור משמעותי אפשר להשיג ע"י חיפוי חלקי של הקירות ב"כריות אקוסטיות".

שהקירות כבדים (בעלי מאסה) ככל האפשר. אלטרנטיבה לקירות כבדים היא – קירות כפולים מנותקי מגע.

במידה ויש חלונות בחדר שיהיו בעלי זכוכית כפולה, עם מרווח אויר שהדלת טובה, וכבדה, מדויקת ואוטמת. שיש אטימה מרבית של החדר.

כשבאים לעצב משרד, כבר בשלב התכנון כדאי לחשוב איך למנוע מעברי רעש או דיבור מחדר לחדר, יש לקחת בחשבון שגלי הקול עוברים גם דרך קירות או אלמנטים קשיחים אחרים. חשוב להפחית מעברי קול, בעיצוב משרדים חדשים, אך גם הנראות והאסתטיקה חשובה מאד, לכן יש לבחור בקפידה, ביחד עם יועצי האקוסטיקה את הפתרון האסתטי שייתן גם את המענה הפונקציונאלי הנכון ביותר.

.
לתמונות משרדים מעוצבים מפרויקטים נבחרים ע"י T+R studio טלי רוזנשטיין ורקפת גולדפרב.
סטודיו לעיצוב משרדים

המאמר באדיבות

 • T+R Studio
 • קליק לחיוג: 050-7797904
 • טלפון:
  050-7797904הצג
 • כתובת:
  אלוף דוד 177, רמת חן
 • אתר:
  הצג

תגובות