פורום Saf

חדשות והערות לגבי האתר. תפעול, הגרפיקה, באגים וכדומה.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

מחשבון שכר טרחה חדש

יובל 16.01 (12:46)
אוקי, הנה ההתחלה של הגרסה החדשה:

www.saf.co.il/sal/calc2.php

זה אלגוריתם חדש על פי ההערות שהתקבלו מהמחשבון הקיים. כרגע מוצג במחשבון אך ורק פרויקט בניה חדשה של בית פרטי.

אני אשמל לקבל משובים על גבי המחשבון. בעיקר הייתי רוצה לקבל את הערותיכם לגבי הממשק. השינויים שנעשו בו מטרתם לאפשר גם ללקוחות פוטנציאלים להשתמש בו. מסיבה זו רמת הגמר מנוסחת ב"יותר / פחות" ולא בעלות למ"ר ביצוע.

ברור שאם המחשבון יהיה אמין ויוצג נכון, נוכל כולנו להשתמש בו כדי להרים קצת את התעריפים בשוק. פשוט אנשים לא יחתכו אחד את השני נמוך מדי ובכל מקרה נוכל לבוא ללקוח ולהגיד לו "הנה, תסתכל עת התמחור הסביר לפרויקט שלך"

תגובות יתקבלו בשמחה. נא כתבו במשוב מי אתם. מה הנסיון שלכם ומאיפה אתם. כל המידע נשמר בסודיות אבל אני נותן משקל גדול יותר לאדריכלים שמזדהים מאשר למשובים אנונימים.

נ.ב.
המון תודה לחברה של א.ב. תכנון שנתנו משובים מזוהים ואמיתיים ומושקעים.
הוסף תגובה קישור ישיר

פינג! חגיגות וזיקוקים!

בלי לשים לב חצינו את הרף של מליון דפים נצפים בשנה... והשנה בכלל עוד לא נגמרה.

(-:

אחחח, איזה גאווה, הילד הולך לבד.
מה הולך? רץ!פינג! חגיגות וזיקוקים!
הוסף תגובה קישור ישיר

כל הכבוד לכל הצוות שלכם, אחלה אתר ! (ל"ת)

אורח 30.10 (19:18)
הוסף תגובה

מי אמר שלא קופצות?

עובדה.

טוב, האמת שיש לי כפתור "הקפצה" (וגם "עריכה" ואפילו "מחיקה". אבל אני עדיין לא מחלק אותם החוצה.

(-:

יש לי קשרים בהנהלה.
הוסף תגובה

גורו האוטמציה גמר בתור פקידה...

yov 6.07 (21:02)
יופי, חסר לך מה לעשות אז אתה מסתובב בפורמים ומקפיץ הודעות. The first human macro.

איפה ימי הווספה והמודלים המתקפלים...
הוסף תגובה

אבוד לך. אני כבר מכיר אותך יות...

אבוד לך. אני כבר מכיר אותך יותר מדי זמן. לא יעבוד הטקטיקה של "בוא נקרא לו פקידה והוא ירוץ לעבוד בשבילי."

למצב הנוכחי יש לא מעט יתרונות. העובדה שאני לא מפעיל הקפצה אוטומטית היא מבחירה. אני לא בטוח שכל הנימוקים שלי מוצדקים אבל עוד לא הוכח אחרת.

אישית אני לא מת על הקפצות. זה גורם להודעות להיות ארוכות מדי ואז הנושא שלהן סוטה מהנושא המקורי וכבר אי אפשר לדעת מהכותרת על מה מדברים ומי ענה מתי למה. אני מעדיף הרבה שיחות קצרות מאשר מעט שיחות אבל ארוכות.

טוב... נראה מה יהיה בהמשך.
הוסף תגובה

מה בא לכם לעשות?

נגיד, נניח, נאמר שחברה כלשהי ליצור פרופילי אלומיניום לחלונות ודלתות... נגיד אקסטל, באה אליכם בהצעה לשיתוף פעולה מעבר לחסות ולתמיכה שלהם באתר זה, ונגיד שמדובר בלעשות משהו יחד בתערוכת בילדינג בעוד חצי שנה בערך...
המימון עליהם, ההפקה עלינו. אירוע? מסיבה? הפגנה? מרתון עיצוב? סתם חלוקת מזכרות? הרצאה? הופעה? כוס קפה ועוגה? מסאז? נעים בגב? כנס מזיזי סרגלי הטי ודוחפי העכברים לדורותיהם?

מה עושים?
מה מחלקים?
למה שאנשים יבואו?

במילים אחרות, נגיד שבעל הבית השתגע ויהיה מוכן לשלם על הבירות והנישנושים, מה בא לכם לעשות?
הוסף תגובה קישור ישיר

תלישים, עם הטלפון של בעלהבית

אני מתאר לעצמי שאתה מעוניין להגדיל חשיפה לאתר.
אני לא חושב שזה פשוט. הדבר היחיד שעובר לי בראש, הוא שני אמצעים - תצוגת חומר ויכולות וחלוקת תזכורות:
1. לארגן כמה שיותר מסכים שעליהם רץ לופ רנדומלי של פרטים/משאבים שיש באתר. יתכן שגם דיוני פורמים יהיה נחמד.צריך לבדוק כמה הם קריאים ברמת ההצצה של ההולך בתערוכה. במקביל ואם יש זמן התארגנות ארוך, ניתן לבקש מחברים לשלוח סרטונים קצרים בהם הם מספרים דברים נוסח "אני אדריכל בכיר מכרכור, לא יודע איך מחברים מזחלת לגג רעפים. גלשתי לתומי ב- SAF ופתאום ראיתי את הפרט. הורדתי, שילבתי בשרטוט וחיי המין שלי הפכו למשהו אחר לגמרי". אם יהיו לך כמה כאלה הייתי מכניס ללופ, יתפוס את העין יותר טוב.
2. לארגן כמה שיותר תלישים עם שם וכתובת האתר. הכי פשוט - חלוקת מדבקות עם הכתובת, הכי יעיל חלוקת אביזר שימושי עם כתובת האתר עליו, נניח ספל. נניח עט. נניח בובה מתנפחת של פמלה אם קעקועים של www.saf.co.il על הפטמות, בפונט אריאל 19.טוב לא חייב להיות הפונט הזה, אבל הבובה חובה. ואם פמלה זה בהרבה כסף תמיד אפשר בובה של שוש עטרי, או רפי גינת (זו כבר בבובה זוגית, אז אפשר לחסוך בהוצאות).

זה ולא תערוכה
הוסף תגובה

למכירה חוט למחשב נייד

אתם מכירים את זה בטח.

יום ראשון, קצת לפני שמונה, מגיעים למשרד להתחיל שבוע חדש ו...
פתאום אני מגלה שהדלת פתוחה. לפני שהמחשבה "נעלתי ביום שישי?" מספיקה לעבור בין האוזניים אני כבר רואה שהארון פתוח. אף אחד לא משאיר ארון פתוח בטעות.
את הצעד וחצי פנימה אני עושה כשאני יודע כבר מה אני הולך לראות, ליתר דיוק, מה אני הולך לא לראות, אבל מחכה לי הפתעה טובה. את המחשב העיקרי פשוט השאירו זרוק על הרצפה. לקחו מסך שטוח גדול, לפטופ (עם המטען שלו אבל בלי החוט שנשאר בתקע), המחאות של לקוחות בפרעון קדימה ו... זהו כנראה.

חצי יום אחרי אני כבר עם מסך חדש.

מישהו רוצה לקנות חוט חשמל? עם שקע קומפלט, יד שניה מארכיטקט. אני מנסה לקזז הפסדים.
הוסף תגובה קישור ישיר

פשששש... סחתיין על Ynet

פסקה אחת ולינק ב Ynet והאתר קפץ אתמול מיום ראשון ממוצע של
600 מבקרים ו 9000 דפים נצפים ל...
2500 מבקרים ו 25,000 דפים נצפים.

(-:

זה אמנם חד פעמי אבל נחמד לגלות שהאתר לא קרס.
הוסף תגובה קישור ישיר

כבוד למגזר (ל"ת)

שירלי 27.07 (11:30)
הוסף תגובה

שני פורומים חדשים

לאחר הרבה התלבטויות החלטנו להרחיב את מערכת הפורומים של האתר ולספק שני פורומים חדשים המוקדשים לשתי תוכנות שרטוט נוספות.

אני מקווה שהם יעזרו לאדריכלים המשתמשים בתוכנות דטקאד וסקצ'אפ.

.. במקרה הכי גרוע, אם הם ישארו ריקים, נמחוק אותם.

(-:
הוסף תגובה קישור ישיר

כל הכבוד, נראה לי שלא יהיה שם שקט

פולי 28.01 (09:10)
לפחות לא מבחינת סקטשאפ, אותה הרבה אנשים לומדים לבד ולכן יש שאלות שחוזרות על עצמן בלי סוף.
עכשיו פתאום עולה לי רעיון, אולי אפשר לעשות איזה שהוא פתרון לשאלות שחוזרות על עצמן, כמו חיפוש אוטומאטי למילים מסוימות, ששואלות את השואל: האם עברת על התשובות הבאות לפני ששאלת?

בכל מקרה תודה רבה על ההתקדמות עם האתר, אין כמוכם
יום טוב ונעים
הוסף תגובה

עצלנים

גולן 22.02 (21:10)
אנשים לא טורחים לחפש בספריית פרטים אלה ישר רצים לבקשות ואתם עושים להם חיפוש ונותנים להם לינק לשם
הוסף תגובה

אני מעדיף את כל האוכל על השולחן ולא לפי מנות (ל"ת)

פולי 28.01 (09:10)
יום טוב ונעים
הוסף תגובה

סיכום שנה - 2007

סיכום שנת 2007 לאתר Saf

אבני דרך:
האתר הוקם בסוף 2006. ביולי הוחלפה המערכת למערכת ויקיפדיה פתוחה. בדצמבר זכינו בתואר "אתר מובחר" לשנת 2007 מטעם אתר Ynet בקטגורית אתרים שיתופיים.

סטטיסטיקה:
מלבד הקיץ (החופש הגדול והחגים) האתר גדל בקצב ממוצע של כמעט 20% בחודש. נתוני דצמבר 2007 הם פי 4 מנתוני ינואר 2007.
הנתונים נאספים על ידי Google Analitics, זהו כלי של גוגל והוא מחמיר למדי, אין ספירה כפולה ואין ספירת רובוטים.
כמות ההורדות של קבצים בימי עבודה עומדת כיום על 135 הורדות ביום.
על פי גוגל האתר כולל כעשרת אלפים דפי מידע.

מאחורי הקלעים:
האתר מוחזק על ידי חסויות מסחריות של חברות העוסקות בבניה. במהלך השנה התקבלו וסורבו הצעות לפרסומות באתר, הצעות תמיכה הדורשות בלעדיות והצעות של חומרים שאינם מתאימים לאדריכלים.

וסיכום אישי:
איזה כיף!!!
זה כמו לראות את הילד שלך גדל. כמו לראות פרויקט שתכננת הולך ונבנה והנה אתה מסתובב בו וזה נראה כמו שחשבת.
(-:סיכום שנה - 2007
הוסף תגובה קישור ישיר

נתון מרשים - מדבר בעד עצמו .כל הכבוד !! (ל"ת)

naomi1965 5.01 (11:13)
הוסף תגובה

לדווח תקלות!!!

הוחלפה מערכת הנווט בקבצים, יש מראה מקדים כבר בדף החיפוש.
למשל:

www.saf.co...=4&l=2&p=3

נא לדווח תקלות, בעיות מהירות וכל השאר.

גם על דפדפנים כמו IE6 או פיירפוקס.

(-:
הוסף תגובה קישור ישיר

איזה יופי! כל הכבוד!!!...

אורח 8.10 (09:16)
איזה יופי! כל הכבוד!!!
הוסף תגובה

אחלה, מאוד עוזר ואף חוסך זמן יקר (ל"ת)

אורחת 27.07 (11:30)
הוסף תגובה

גם יפה וגם אופה

וגם עובד פיגוז על סאפארי

קבלוגם יפה וגם אופה
הוסף תגובה

ויש גם תוצאות...

כמות דפי הפרטים שנצפו ירדה וכמות ההורדות עלתה. כלומר החיפוש יותר נוח, אנשים מוצאים יותר מהר את מה שהם צריכים ומורידים אותו.

(-:
הוסף תגובה

ועכשיו הוחלף גם הדף הראשי

במסגרת "הסבר פניך למשתמש" ולקראת הבחירות המוניציפליות הקרובות...

למי שמחפש את "הודעות אחרונות בפורומים" - זה הועבר לדף הפורומים הראשי פורומים.

קבצים אחרונים במערכת הועברו לדף הספריה הראשי - ספריה

סיבת השינוי - אנשים רבים התיחסו לאתר על פי הדף הראשון ולא הבינו את ההירכיה שלו ואת העומק. בדומה לויקיפדיה, הוחלט לפרוש את הניווט באתר מצד ימין ולמקם ערך לדוגמה (עם תמונה הפעם) בשמאל.

הדף הבא שיטופל - דף חיפוש מתקדם.

אפשר ורצוי להשמיע ביקורת. לפעמים לוקח לי יותר זמן לתקן ולשנות כוון ולפעמים פחות. השינוי הנוכחי היה בקשה ששכבה חודשיים.
הוסף תגובה קישור ישיר

תחרות ראש בראש בפרטי בניין

אני לא יודע אם אתם שמים לב אבל יש פה תחרות ראש בראש בהוספת פרטים למערכת.

בפינה הימנית, במכנסיים השחורים, משרד א.ב. תכנון, המחזיק בתואר אלוף Saf לפרטי בניין במשקל כבד, כולל חמישה סניפים ועשרות מתכננים.

בפינה השמאלית, הטוענת לכתר, בחצאית וורודה, אדריכלית אפרת מאירי, כוללת סניף אחד ובו היא וחתול.

למרבה הפלא, אפרת נותנת בראש והקרב בין שני המעצמות של התנועה הקיבוצית רחוק מלהסתיים. א.ב. מביאים אותה בפרטים לבנייה קלה ואפרת מחזירה בפרטי פיתוח.

ואני? אני יושב על הגדר ובסגנון "השרדות" זורק הערות -
א.ב.? ראיתם? היא קורעת אותכם? מה קורה? מה אתם כבר לא משרד גדול? באמת? קיבוצניקית אחת מעמיסה יותר חומר מכם...
אפרת? היי, אחלה פרטים אבל א.ב. מביאים לי עוד חבילה בשבוע הבא... נראה לי שהם גומרים עליך...

(-:

סתם, סתם, אפילו החתול מומצא. אבל באמת שני אלה מעמיסים לנו יופי של חומרים.

אז תודה לכולם וכל מי שמוכן להצטרף ולהוסיף עוד, בכלל נשמח.

תעשו כיף.
הוסף תגובה קישור ישיר

מה חושב עלינו גוגל? - גודל האתר

כמה דפים יש באתר הזה לעזזאל?

אף אחד לא יכול לדעת אבל גוגל יודע לספור, לטענתו יש יותר מ 13,000 דפים.

למה אי אפשר לדעת? כי יש דפים שהם תוצאות חיפוש, דפים שהם הודעות בפורומים דפים ש... בקיצור, אין מונה יחיד לזה.מה חושב עלינו גוגל? - גודל האתר
הוסף תגובה קישור ישיר

ואיך אנחנו נראים? כמו פורטל

כשגוגל מעריך שאתר מסויים עובד כמו פורטל הוא מציג תתי תחומים מתוכו בחיפוש על שם האתר. כיום חיפוש המילה "סף" בגוגל מציג את האתר ראשון ועם פיצול לתתי תחומים. כמו הגדולים (ארכיג'וב למשל).ואיך אנחנו נראים? כמו פורטל
הוסף תגובה

ולמי תודה? למי ברכה?

הרי אנחנו לא מפרסמים בשום מקום? איך כל זה קורה? סתם ככה?

גם וגם.
ראשית - האתר באמת ענק ומקיף וגוגל נותן ציונים טובים על תוכן יחודי.

ושנית - אלדד מנוח.
אלדד הוא חבר שלי והוא מנהל את zeo קידום אתרים. אלדד לקח תחת חסותו גם את האתר שלנו, בחינם. כמו כולם כאן גם הוא בהתנדבות אבל בניגוד לי למשל - הוא תותח!
(-:

מי צריך קשרים ב Google כשיש חברים ב Zeo...
הוסף תגובה

תודות וברכות - ואתה לא חייב להשאר צנוע (ל"ת)

גולן 25.02 (02:13)
הוסף תגובה

תותח.

אלדד 6.03 (20:09)
יובל יקירי,
הכבוד הוא לי!

חוץ מזה הצניעות שלך הורגת אותי...
השינוי הרבים שהכנסת באתר(insite) עזרו ב-SEO.
אני תותח? זה אתה התותח!!!
אם רק היה לי את היכולות שלך... אחחחחחח.

תודה על הפרגון והמילים החמות.
אלדד :)
הוסף תגובה

אלדד, נשאלת השאלה למה אתה מס 7 בחיפוש "קידום

אורח 7.03 (15:28)
אתרים". האם אין פרוש הדבר שכל מי שלפניך טוב ממך?
הוסף תגובה

יאללה מכות בבוץ

יובל 8.03 (07:18)
מישהו מקנא?
הוסף תגובה

שינויים במנוע החיפוש הפנימי

נוסף מסנן חדש על מנוע החיפוש הפנימי. עד היום חיפוש מילים כמו "פרטי מדרגות" טופלו בצורה... אמממ... נגיד נכונה לוגית ודפוקה ממשקית. המנוע חיפש את המילים בתוכן של הדפים. למרבה המבוכה, יכלו להיות פרטים ששכבו בקטגוריית "פרטי בניין" אבל לא כללו את המילה "פרטי" בתאור שלהם. לעומתם יכל להיות דף ב"חוקים ותקנות" שכלל את שתי המילים.

התוצאה ברורה. המשתמש לא קיבל את מה שחיפש.

השינוי. בביצוע חיפוש מוטמע פילטר שהופך מילות חיפוש מסוימות לקטגוריות. אם מחפשים "פרט חלון סף אבן" - המילה "פרט" למעשה תגדיר שרק תוצאות מקטגוריית "פרטי בנין" יופיעו ולעומת זאת המילה "פרט" עצמה לא חייבת להיות חלק מהדף.

מבולבלים? גם אנחנו.
(-:

במילים אחרות - נא לדווח בעיות ובאגים במנוע החיפוש במידה ואתם נתקלים במשהו.
הוסף תגובה קישור ישיר

קרבות רחוב מלוכלכים

למי שלא שם לב, האתר תחת התקפה.

אחת לכמה דקות פועל רובוט מרושע שדוחף הודעות זבל לאתר. בדיוק כמו דואר זבל שכולנו מקבלים בתיבה שלנו.

אז בינתיים אני מוחק אותן, בינתיים אני משחק קצת עם מערכת הפורומים כדי להקשות עליהם, אבל אם זה לא יעזור אני אצטרך להכניס אימות על ידי תמונה כמו בכל האתרים האחרים.

(-:
הוסף תגובה קישור ישיר

קליק, קליק (ל"ת)

אורח 17.04 (10:11)
הוסף תגובה

קליק, קליק

בדיקה...

אנחנו עדיין תחת ההתקפה.
הוסף תגובה

מחסומים

בדיקות מחסומים ותעודות זהות.

להוציא תעודה בבקשה...
(להתעלים, אני בבדיקות QA)
הוסף תגובה

מעניין אם זה קשור גם לאותה מתקפה (ל"ת)

פולי 15.06 (15:02)
מעניין אם זה קשור גם לאותה מתקפה
יום טוב ונעים
הוסף תגובה

וואלה? ככה?

את זה אני לא מכיר.

אתה יכול לשלוח אלי את הדואר הזה? הוא לא נשלח מהמערכת שלנו. אני יכול להגיד את זה כמעט במאה אחוז. בדיוק בשביל זה יש מונה שסופר כמה דוא"ל יוצא כל יום מהמערכת ולא הייתה חריגה.

רואים שכתובת השרת השולח היא עם סיומת ru, כלומר רוסיה. זה מתאים להתקפה האחרונה... למעשה כמעט לכל ההתקפות האחרונות.

נראה לי שזה דואר שמתחזה ל SAF אבל נשלח משרת אחר לגמרי. בטח אספו פה כתובות ויודעים שדואר שיכיל את המילה הזו יראה מוכר למקבל.

אפשר לאסוף כתובות מהאתר אם הגולש מסמן שהוא מאשר הצגת תיבת הדוא"ל שלו בגלוי. בכל מקום אחר הכתובת מוסתרת.
הוסף תגובה

כבר הושמד, פעם הבאה אני ישלח לך

אורח 27.04 (21:15)
והמייל הזה נשלח לי למייל שאיתו נרשמתי לאתר כשהוא עוד היה רך בשנים, ולא עם הכתובת שמופיעה על הכרטיס שלי שהיא גלויה ואולי אספו אותה גורמים עויינים

חזרה רגועה לשגרה
פול
הוסף תגובה

הי! קודמנו לציון 4!

גוגל מנקד אתרים למי שלא יודע.

היה לנו ציון 3 ועלינו ל4.

הסולם הוא מתוך 10. אתר מתחיל עם אפס ויכול לטפס ולרדת בדרוג. עד כה במדרגות קטנות אנחנו רק עולים. יחסית לגודל האתר וכמות התנועה... המכסימום שיכול להיות לנו זה כנראה 5.

(-:
הוסף תגובה קישור ישיר

ריקוד גוגל

אחת לחודשיים בערך גוגל מעדכן את דרוגי האתרים והדפים הפנימיים שלהם. בזמן העדכון התוצאות שמתקבלות אינן קבועות ואפשר לראות פתאום אתר שעולה ואחר שיורד. התופעה מכונה "ריקוד גוגל" - google dance.

אז נראה שהיה אחד כזה לפני שבוע וחצי. הדרוג שלנו עלה ומאז גם עלה מספר המשתמשים באתר ל... (תופים, תופים)... אלף משתמשים ביום עבודה !

אלף!!!
1000 !!!
1K !!!!!!

(-:

אם זה לא סיבה לריקודים אז אני לא יודע מה כן.
הוסף תגובה

9 שעות החשכה

מצטער, טעות שלי...

תשע שעות שלמות האתר לא היה באוויר כי לא הייתי מודע לפקיעת הרישום של הדומיין.

פתאום כל המוניטורים התחילו לצפצף שאין אתר, דוא"ל וטלפונים דחופים רצו מצד לצד עד שהתבררה הסיבה והועבר התשלום לאיגוד האינטרנט ונקלט.

אם מישהו היה צריך את האתר ונתקע, אני מתנצל.
הוסף תגובה קישור ישיר

יומולדת לאתר Saf - תמונה מהלידה

בגרסת הויקיפדיה שלו - האתר בן שנה.

אז ככה נראו הסטטיסטיקות של האתר לפני שנה, כשהוא עבר מקוד קשיח לגרסה פתוחה על השרת...

מעט גולשים, כל אחד צריך לעבור בממוצע 18 דפים לפני שהוא מוצא משהו (מנוע החיפוש אז היה עוד רק בהתחלת הפיתוח)...יומולדת לאתר Saf - תמונה מהלידה
הוסף תגובה קישור ישיר

יומולדת לאתר Saf - תמונה עדכנית

וככה זה נראה היום.

פי חמישה יותר גולשים, מגיעים מהר יותר למטרה ומורידים הרבה יותר קבצים ביום.יומולדת לאתר Saf - תמונה עדכנית
הוסף תגובה

עדכון האינדקס באתר

אינדקס האתר עובר כעת התקנה מחדש. בסיום השלב יורדו רישומי האינדקס הישנים שלא יעודכנו.

שימו לב שיש יותר חלוקות ראשיות וגם רישום תגיות (קטגוריות משנה) תוכלו לראות את החלוקה החדשה כאן:
www.saf.co.il/noa/myn_usr

הכנסו לעריכת הדף הפרטי שלכם - הכנסו דרך "הגדרות" בפינה השמאלית העליונה של המסך כשאתם רשומים כמשתמש מזוהה. אם עדיין לא נרשמתם, תוכלו להרשם כעת.
במידה ושכחתם סיסמה - תוכלו לשחזר אותה במנגנון הכניסה הרגיל.
יתכנו כרטיסים שלא יהיה ניתן לעדכן. במקרים כאלה נא שלחו אלי דוא"ל לטיפול: [email protected] עם הפרטים הנדרשים.

שימו לב במיוחד לקטגוריות המשנה. קטגוריות אלה מאפשרות לכם להציג את הכרטיס האישי שלכם בחמש רשימות שונות. מילות המפתח בקטגוריות אלה הינן חופשיות לבחירתכם.
הוסף תגובה קישור ישיר

תקלה בהכנסת תמונות

מצטער אבל התגלתה תקלה בהכנסת תמונות לפרופיל המשתמש, נסו להכניס תמונות כעת שוב.

יובל.
הוסף תגובה

אני חושב שהאדום פאסה

ההודעה של "שינויים במערכת האינדקס באתר" מופיעה כבר איזה שנתיים מצד שמאל למעלה. אז:
1. האם השינויים מתבצעים כל הזמן וברקע ולכן היא רלוונטיח?
2. אולי אפשר להזיז אותה לפעמים לימין למטה?
3. מתי פותחים את מחלף גלילות?

זה שאם אתה יורד אליו בורח דרך החלון
הוסף תגובה

האתר תחת התקפה

כל המוניטורים מצפצפים. האתר תחת התקפה כעת. עד כמה שאני יכול לראות עדיין אין חדירות.

במידה וראיתם דפיםמוזרים או נתקלתם בבעיות או שקיבלתם זבל בדואר שלכם שנראה שמקורו מהאתר, נא דווחו לי למייל

[email protected]
הוסף תגובה קישור ישיר

ככה נראית התקפה

מספר נסיונות הפריצה מופיע בסוגריים ולידם שעת ההתקפה.

כמו שאפשר לראות, יש בערך 20 - 40 נסיונות כל דקה עכשיו.ככה נראית התקפה
הוסף תגובה

אלה שבעורף יכולים לסרוג גרביים? (ל"ת)

הוסף תגובה

מסתלבט עלי הא?

נראה אותך ממשיך לעבוד כרגיל כשאתה מפחד שתיכף ההתקפה תצליח. הרובוט האידיוטי הפעם ניסה להכניס כמעט לכל דף הודעה, לכל ההודעות בפורומים, להערות בדפים, ניסה לערוך דפים, ניסה לשלוח מייל דרך מנגנון השליחה באתר...
תאר לך שכל הודעה בכל פורום הייתה נגמרת בהודעת פרסומת ולינק לאיזה ויאגרה או אתר דבילי אחר.

היה לוקח לי שנים למחוק את זה והייתי חייב לסגור את האתר לכמה שעות לפחות, לעלות מגיבוי ומי יודע אם לא לחטוף מיד שוב עוד התקפה.

מזל שהחסימות החזיקו מעמד וכלום לא נכנס. אחרי שמונה שעות התקפה הוא ויתר או שסתם חשב שעבר כבר על כל האתר והלך הלאה.

מה שכן, זה כיף לראות שהחומות מחזיקות. בלי תמונות captcha דביליות, בלי לחייב רישום, אחלה. צל"ש למי שקודד את זה... אה, זה אני. טוב, אז סחתיין עלי.
הוסף תגובה

שבוע שאני שובר את הראש מה קרה ביום שלישי

פתאום הצפייה באתר זינקה ל 18 אלף דפים ביום אחד. זה כשביום רגיל יש בערך 13 אלף... מה קרה ביום שלישי? מה קרה?

ואז מישהו פתר לי את זה - הייתה בחינה ארצית להנדסאים מבחן בפרטי בנין.

אהההה... זה מסביר הכל.
הוסף תגובה קישור ישיר

נחמד דווקא (ל"ת)

גלית 20.07 (21:49)
הוסף תגובה

אופס, הצלחנו...

הייתה לי טעות בהבנת המדידות של גוגל באתר. מסתבר שהאתר עוד יותר פופולארי ממה שהבנתי.

בימי עבודה מורידים ממנו בערך 470 קבצים ליום (כולל סופי שבוע)... אולי אפילו יותר מזה. אני מתייחס רק להורדות שהן unique.

(-:אופס, הצלחנו...
הוסף תגובה קישור ישיר

כל הכבוד! (ל"ת)

גלית 13.08 (09:45)
הוסף תגובה

בדיקה (ל"ת)

הוסף תגובה קישור ישיר

בדיקה שניה

נראה לי שהיתה פה תקלה...
הוסף תגובה

סליחה תקלה

נראה שתקלה בשרת גרמה לזה שכל פעם נדרסה הודעה קודמת על ידי הודעה חדשה. אני מקווה שזה נפתר עכשיו.

מצטער.
הוסף תגובה

תקלות שרת

נראה שיש לנו תקלות בשרת. התקלות גורמות לאובדן דפים או ניתוקים במהלך הורדות קבצים.

אני מנסה לטפל בזה מול החברה בה מאוכסן האתר אבל בהחלט יתכנו עוד שיבושים במהלך היום הקרוב.

אני מצטער ומקווה שתוכלו להתאזר בסבלנות עד שהנושא יתוקן.

יובל.
הוסף תגובה קישור ישיר

עדין תקלות שרת...

שוב התנצלות...

בשבוע האחרון היו התקפות על השרת שלנו שגרמו לו לאי זמינות או פעולה לא תקינה. הדבר יתכן גם בימים הקרובים. במידה והפעולות לתיקון הבעיה לא יצליחו, אנו נעבור לשרת אחר.

... לפעמים זה ממש לא פשוט לתחזק את הדבר הזה שנקרא Saf.
(-:
הוסף תגובה

לאן הולכים מכאן? לאן הולך אתר Saf?

אוקי, היה יום כיפור והיה לי זמן לחשוב ורציתי לשאול את דעתכם לגבי הכוון שאליו ניקח את האתר.

למה צריך להחליט על כיוון? כי אני מפתח אותו על תשתית מסויימת והיא הולכת ונהיית צרה. ההחלטה לאן הולכים הלאה יכולה לכלול בתוכה החלטה על החלפת מערכת.

אז מה זה Saf? למה זה טוב? מה חסר בו?
תחשבו על מערכות אחרות, מה הייתם רוצים עוד לראות פה?

חדשות בנושאי בניה ואדריכלות?
אפשרות לבניית תיק עבודות פרטי?
מחשבונים נוספים?

... וכן יואב, חיפוש בפורומים זה הדבר הקרוב בכל מקרה.
הוסף תגובה קישור ישיר

כן, כן, וכן.... (ל"ת)

אורח 11.10 (19:14)
הוסף תגובה

קלף ציפור ביד

אלדד 13.10 (02:48)
היי יובל מה המצב :)
בדיוק יצא לי לעבור קצת על דפים באתר וקפצו לי רעיונות עבור קידום ואז הגעתי לכאן וקראתי את הפוסט הזה וחשבתי עליו קצת:

מצד אחד -
יש מערכת שבנויה ומפותחת כל העת שנקרת ויקי - המערכת שמפעילה את ויקיפדיה - יש בה מודולים רבים והיא יכולה להתאים לצרכים של משתמשי האתר ורק צריך להתאים לה את העיצוב של האתר שלך (מה שלא יהיה לך קשה :) ).
בצורה זו את הזמן שאתה משקיע בפיתוח האתר תוכל להשקיע בפיתוח האתר לטובת משמתמשים רבים שמשתמשים ומפתחים את ויקיפדיה (שבנויה בשפת האם השניה שלך - PHP) מה שמבטיח התקדמות ועדכון גם אם אין באפשרותך להשקיע מזמנך בפרק זמן מסוים.

מצד שני -
למה? יש לך ציפור ביד ואתה מעדיף את שני הבולבולים שעל העץ? "סוס מנצח לא מחליפים" והסוס הזה בינתיים הראה את כישרונו.

אני אומנם אינני משתמש קלאסי באתר, ואינני חבר הקהילה לכן אינני יכול לומר אם אכן משרת כראוי את משתמשיו, אך עצם העובדה שמשתמשיו בחרו בו מעידה על הצבעתם מראש.

ניתן לעבוד יותר על הקטע של הקהילתיות:
* פרסום מספר החברים הרשומים בפורום.
* מי מחובר לפורום כעת.
* כמות משתמשים הגדולה ביותר בתאריך:....
* ימי הולדת של חברי הפורום.
* ...

אולי הגיע הזמן לתת לו קצת בעיצוב. אהבתי מאד את המשאל/התחרות שנערכה בעבר לבחירת סמליל (לוגו) לאתר והייתי עורך משהו דומה לשינוי העיצוב.

בכל מקרה, מחר סוכות אז יהיה לך עוד זמן לחשוב על הדברים ;)
חג שמח ושנה טובה (עדיף מאוחר מאף פעם)
אלדד.
הוסף תגובה

שתי ציפורים על העץ

הי אלדד, long time...
(-:

שקלתי לעבור למנוע ויקי אבל הוא כבר קטן על הדרישות שלנו. לא שהוא קטן בכלל אבל אין בו ממש פורומים, אינדקס ועוד הרבה מאד תכונות שאנחנו חייבים.
המערכת האפשרית האחרת היא דרופל אבל האמת היא שיותר חשוב כוון ההתקדמות.

האם למשל אנחנו הולכים לכוון תכונות חברתיות? כמו של רשת חברתית? - הודעות בין משתמשים, בלוגים אישיים, "מי בפורום עכשיו" וכדומה.
אני חייב להודות שאני לא כל כך מת על זה. מי שרוצה, יש לו את פייסבוק בשביל זה. אבל זאת בדיוק השאלה - האם העיקר פה זאת הקהילה או שהעיקר היא הספריה?
(אפשר גם וגם אבל זה קשה יותר)

בקשר לעיצוב... אתה צודק במאה אחוז. גם אני חושב שהעיצוב קצת צנוע מדי כאן. לא שהייתי רוצה לראות באנרים קופצים ופרסומות בכל פינה אבל אפשר לנצל יותר את המסך ולהציף יותר תכנים.

תודה על הפידבק והעזרה בכלל.
הוסף תגובה

נו בסדר, אולי נשרבט משהו...

(אם היה מאיפה לעשות קופי-פייסט זה היה יותר נח, אבל לא מצאתי שום דבר רלוונטי בגוגל)

בגדול כדי להצליח סף צריך להיות הרבה יותר רחב. לפני שהתחילה כל החרטא של "ווב 2" קראו לזה פורטל, אבל היום זה נשמע כמו מכונית בלי חגורות בטיחות מאחור... אז לא נגיד פורטל. לא בפומבי, לפחות.
אני יודע שזה נגד הגישה ה"רזה" שסף הציג עד כה. אבל גם ימיו של הממשק הגוגלי לא ארוכים כפי שנדמה.
אז מה הוא אמור לעשות עבורנו סף ה"עבה" להבדיל מסף ה"רזה" והמוכר? הוא אמור לתת את כל המסביב: חדשות מישראל, חדשות מהעולם, בלוגים של כמה חבר'ה שחושבים שיש להם מה להגיד בתחום, את הספריה המסורתית ותמיכה אמיתית וחיה של יצרנים, ספקים ושאר אוכלי נבלות שמעוניינים בכיסם של הלקוחות שלנו. ואם כבר מדברים גסויות, צריכות להיות גם פרסומות. כאלה באנריות, לא גוגליות. לא ברמה שתגרום לנו לכוון את חוסם הפופאפים לסף אבל כאלה שימלאו מעט את הדף ויתנו הרגשה של "קורה פה משהו אמיתי".
ולמה כל זה טוב? כי סתכלו כמה התרחשות יש בארכיג'וב וכמה פה? ורוב השאלות שם הרי הן של עקרות בית עם פרטינזיות לשיפוץ "עכשוי" בחדר האמבטיה של הילדה וסטודנטים שמחפשים איך לענות ללקוח הראשון, או יותר טוב לקבל תוכניות מוכנות להגשה בפורמט שניתן לשתות.
אבל מעבר לפטרונות, זה לא רע כל הבאז הזה. הבן אדם שנכנס לשם מקבל את ההרגשה כי מדובר באתר "מקצועי" ו"רציני" ועוד כל מיני תארים דומים לזה. וזה בדיוק מה שחסר בסף. בסף היום יש הרבה מידע שימושי, הרבה חומר נחוץ (בלשון העם "בלוקים") וגם קהילה אמיתית שעובדת. אבל אין את הבאז.
כדי לגדול צריכים גם אותו, את הבאז. וגם בשביל הכיס שלך כרמי הוא לא יזיק. אני גם לא חושב שאם הוא יערך בטעם וללא חזירות הוא לא יאפיל על הגישה ה"שימושית" העכשוית. הכל עניין של פרופורציות.
ושלא תטעו. הבאז הזה לא אמור להשאר ברמה המסכית/עיצובית. הוא אמור לכלול תכנים. והנה באה הבעיה - מאיפה לעזאזל מביאים אותם וכמה כרמים נדרשים בשביל לתחזק את המפלצת הזו? זו בדיוק הבעיה ואני לא בטוח שיש לי פתרון עבורה. בתור התחלה הייתי חושב על בעלי אינטרסים - ראו מקרה רוחמה שרון, אבל אני לא בטוח שזה יספיק באמת. אני יודע שיובל ניסה בעבר יוזמות כאלו וזה כנראה יותר מסובך לעשות מאשר לכתוב.
יכול להיות שאפשר לחשוב גם על שיתוף. יש כבר כמה שכותבים בלוגים רלוונטיים, למה שסף לא יציע להם עוד פלטפורמה לפירסום. אותו תוכן יכול להתפרסם בכמה מקומות, לא?

ולמרות הקשיים אני חושב ששם העתיד. בפורמט הנכחי סף עושה עבודה טובה למדי, אבל כדי לצמוח לא יספיק הכפלת מספר ה"בלוקים" בספריה. צריך ערוצים נוספים.

זה שמשיא: עצות, נערות, נערים, כל מה שאפשר וכל מה שזז
הוסף תגובה

שוב התקפה על האתר

שוב יש עלינו התקפה של רובוט ספאם שמנסה להכניס הודעות לפורומים וללקסיקון ואולי לעוד מקומות.

נא דווחו על שיבושים באתר.
הוסף תגובה קישור ישיר

מנוע החיפוש שודרג

הערות, בעיות, דיווח תקלות - הכל לכאן.
הוסף תגובה קישור ישיר

קבלו חמור לבן

וווואאאאאוווווו!!!!!!!!!!!!!! (טוב גם אני לפעמים מרגיש כמו בת 15 בקניון)

זה קורה, משק כנפי ההיסטוריה נשמע, לא צריך יותר לשלוח אנשים לחפש בדף 15. תודה דוקטור, זה באמת משובח.

ויחד עם זאת - הרימה ראשה הקרציה- הייתי מציע להוסיף גם אפשרות לחיפוש בפורום ספציפי.

זה שכשנותנים לו אצבע ישר בודק: עם פדיקור או בלי?
הוסף תגובה