פורום Saf

חדשות והערות לגבי האתר. תפעול, הגרפיקה, באגים וכדומה.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

מחשבון שכר טרחה - גרסה 2

יובל 16.01 (12:46)
גרסה שניה של המחשבון לשכר טרחה

www.saf.co.il/sal/calc1.php

התיקונים:
1. התמחור הכללי אינו סכום המרכיבים. נשמע מוזר בהתחלה אבל מאד הגיוני. אם מזמינים לחוד הדמיות, ולחוד סקיצות זה עולה יותר מאשר אם מזמינים את שני הסעיפים.
2. היו פרושים לא נכונים למתכנן "תותח על". הרבה אנשים סימנו את עצמם כך ואני התכוונתי - אתה פיבקו? רם כרמי?
כלומר, היזם מוכן לשלם יותר רק כדי להגיד שזה תכנון שלך? לא? עם כל הצער אנחנו לא "תותחי על".
3. נוסף מקדם של מיקום בארץ לאחר שאדריכלים מהצפון טענו שאין סיכוי שמשלמים להם כמו בתל אביב.
4. הפלט שונה כך שיציג גם את תמחור הפרויקט ושכר הטרחה באחוזים.

שוב, אני מאד אודה למי שיוכל להכנס ולתת משוב על זה.
הוסף תגובה קישור ישיר

עשרת אלפים בחודש !!! חגיגות !!!

אני חייב לשתף (למרות שזה ממש לא נהוג באתרי אינטרנט - לגלות נתוני אמת). בחודש האחרון חצינו את רף עשרת אלפים המבקרים. כל יום יש כאן בין 300 ל 500 ביקורים. כמעט כולם שותקים כמו דגים אבל מורידים קבצים בלי למצמץ (בין 50 ל 100 ביום).

אז הנה זה - תמונת הסטטיסטיקה של גוגל.
הערה: הכלי הזה רשע וקמצן. הוא לא סופר אנשים פעמיים, לא סופר רובוטים של מנועי חיפוש, מפספס אם אנשים עוברים דפים מהר...
ובכל זאת - עשרת אלפים !!! בהתחשב בגילנו ובכך שהאתר הוא לאנשי מקצוע בלבד, לדעתי זה מעולה. תעשו חשבון כמה אנשים בארץ מתענינים בקבצים של פרטי בניין בכל חודש? בכל יום? לדעתי המספר הזה מדהים.עשרת אלפים בחודש !!! חגיגות !!!
הוסף תגובה קישור ישיר

שיתופי פעולה - קבלו אותם !!!

לאט לאט מתחילים לקרות דברים מאד מענינים מאחורי הקלעים של האתר שלנו. אחרי שיתוף הפעולה עם אריג'נט שנתנה חסות לתחרות הלוגו, התגלגלו עוד כמה דברים ברקע ועכשיו אני שמח לגלות שהבאים בתור שיצ'פרו את כולנו פה הם (תופים... תופים...):

1. חברת אקסטל שמלבד הדפים שבחסותם הבטיחו מבצע קפה ועוגה לכולם (נראה לכם שאני צוחק אבל חכו עוד קצת ותראו).

2. א.ב. תכנון !!!
משרד התכנון הגדול בארץ החליטו שהאתר הוא כלי טוב עבורם. הם מקימים צוות שישב ויתן משוב למחשבון השכר. זה אומר גישה לנתונים אמיתיים, מהרבה מאד פרויקטים שיעזרו לנו לבנות את המחשבון טוב יותר.
ואם כבר הם פה - גם ספרית הפרטים שלהם מצטרפת למאגר. זה בטח יקח זמן להעלות את הכמויות שהם צברו אבל... זה מה שנקרא לחבור לתותחים של הענף.

אני מזכיר שאתם כולכם מוזמנים להכניס חומרים. האתר הכפיל את הנפח שלו מלפני שלושה חודשים ו... הוא שוב על הקצה העליון. בימים הקרובים יבוצע שדרוג של האתר לנפח כפול. אם יהיו בעיות אני מקווה שהן תהינה רגעיות.

יובל.
הוסף תגובה קישור ישיר

יובל, כל הכבוד וכמובן גם לכל התורמים......

אנה 18.06 (13:23)
סוף,סוף יש פורום אמיתי, כמו באתרים וחו"ל אשר מספקים מידע בלי להתקמצן....

אנה
הוסף תגובה

חוק מור נופל לבור (ל"ת)

yov 6.07 (21:02)
הוסף תגובה

כן, זאת הכפלה מהירה מדי

חוק מור:

he.wikiped...7%95%D7%A8

באמת שהאתר מכפיל את עצמו קצת מהר מדי. אבל אני מניח שהסיבה העיקרית היא שאנחנו עוברים סדרי גודל בגלל שרק התחלנו. זה לא יכול להמשך ככה לאורך זמן. זה גידול הסטרי מדי.

ההערכה שלי שמעכשיו נרגע קצת ונוריד את הקצב... אלא אם מישהו יגיד "יובל, מה עם וידאו?"

מה עם וידאו באמת? מה עם לקשר את השרטוטים של כולם?
מה עם אפשרות GIS... וגם GPS... ו Up Your Ass.
הוסף תגובה

היכונו לתקלות

בסוף השבוע הקרוב (אינשאללה) האתר יעבור לסרוור חדש. בניגוד לפעם הקודמת שבה הכל עבר חלק, הפעם אנחנו עוברים לחלוטין לאכסון אחר. כלומר יש סיכוי שהאתר לא יהיה פעיל או עם תקלות במהלך סוף השבוע.

אני מקווה שהכל יעבור מהר ושלא נאבד יותר מדי הודעות מהפורומים.

יובל.
הוסף תגובה קישור ישיר

נמצאה האשמה בהתנכלות למשתמשים באתר!!!

אוטודסק!

היו מספר משתמשים שטענו שהם לא מצליחים להוריד קבצים מהאתר. חשדנו בתוכנות אנטיוירוס, חשדנו בתוכנות לסגירת חלונות קופצים, חשדנו במערכת ההפעלה, ובסוף מה?

Voloview Express של אוקטודסק.

התוכנה מבינה את נסיון ההורדה כאילו היא אמורה לפתוח את קובץ הDWG בתוך חלון האספלורר. אם היא היתה פותחת את הקובץ אז עוד מילא, אבל במקום זה היא עושה משהו הרבה יותר טוב - נתקעת! חוסמת את ההורדה ופשוט נתקעת!

בבוא יום המהפכה, מיד אחרי מיקרוסופט, ממש אחרי המהנדסים של מיקרוסופט, צמוד צמוד בלי רווח, יועמדו אל הקיר גם המהנדסים של אוטודסק.

אחחח... הנקמה, הנקמה.

אז מה עושים עד יום המהפיכה? כרגיל, מרכינים ראש ומתחמנים את המערכת. אני אשנה את שיטת ההורדה מהאתר. זה יקח קצת זמן אבל אני אמצא את הדרך לעקוף את הנבלה. בינתיים מי שלא מצליח להוריד פשוט שיגש למחשב אחר בו לא מותקנת התוכנה ויוריד ממנו.

אוואנטי פופולו !!!נמצאה האשמה בהתנכלות למשתמשים באתר!!!
הוסף תגובה קישור ישיר

החלפת שרת ושיבושים באתר

בסופו של דבר נדחתה העברת השרת מסוף השבוע שעבר לימים אלה.

בימים רביעי וחמישי (5,6 ספטמבר) יתכנו שיבושים באתר. לא הכל נמצא בשליטה שלי כך שלא ניתן לדעת מתי בדיוק תבוצע ההחלפה. אני מקווה שעד יום חמישי בצהריים כבר הכל יחזור לעבוד כרגיל.

היכונו לתנועה, להחזיק אצבעות...
הוסף תגובה קישור ישיר

הודעות על תקלות נא לשרשר לכאן (ל"ת)

הוסף תגובה

נסיון הכנסת תמונה

להתעלםנסיון הכנסת תמונה
הוסף תגובה

האם האתר עובד במהירות סבירה?

אנחנו כבר על השרת החדש. מהמחשב שלי הכל עובד אחלה.

מישהו נתקל בבעיות או בתגובה איטית של האתר?
הוסף תגובה

זה נראה בסדר דפדפתי קצת,אין בעיות.סוף שבוע נעים (ל"ת)

אנה 18.06 (13:23)
הוסף תגובה

בהחלט (ל"ת)

הוסף תגובה

בקשה לבדיקת מנגנון הורדת הקבצים החדש

הוחלף מנגנון הורדת הקבצים בעקבות התנגשות עם תוכנת voloview.

אני מבקש מכם לנסות ולהוריד את קובץ האוטוקאד מדף זה:
www.saf.co.il/noa/det_1868

במיוחד אנשים אצלם מותקנת התוכנה, אבל גם אחרים.
אם אתם נתקלים בבעיות הורדת קבצים נא דווחו כאן.

תודה, יובל.
הוסף תגובה קישור ישיר

תקלה ותיקון

הייתה תקלה בה קבצים ירדו חלקית בלבד ולא נפתחו.

התקלה תוקנה.

בהצלחה.
הוסף תגובה

תקלה נוספת שתוקנה

בהורדת קבצים ששמם מכיל אות גדולה הקובץ לא היה יורד בצורה תקינה... עזבו, סיפור מסובך.

תוקנה התקלה.

תודה לכל האנשים הטובים ששולחים לי את ההודעות עם השגיאות שהם מוצאים. רק ככה אפשר לגלות את התקלות ולתקן מהר כל כך.
הוסף תגובה

כופרים!

היה יום כיפור ובאתר פה היו יותר גולשים מאשר בכל שבת. זה עוד איכשהו... אבל גם מורידים קבצים?

מה, אתם עובדים ביום כיפור?!?

כופרים!

הוסף תגובה קישור ישיר

עדכונים לגבי האתר

לא יודע אם שמתם לב לפרטים האחרונים שנכנסו. ערימות של פרטים יפיפים של א.ב. תכנון. דברים כמו זה:

www.saf.co.il/noa/det_1956

בנוסף לערימות הפרטים הם גם תומכים במידע המשמש לעדכון המחשבון. אני מקווה בשבוע הבא לצאת עם המחשבונים הראשונים שיעבדו על האלגוריתם החדש.
כן, יהיה יותר ממחשבון אחד. אחת הבעיות במחשבון הנוכחי הייתה הנסיון להחזיק תחת אותו משקל תכנונים שונים - למשל פריסות מקלחת כשהן חלק מעיצוב דירה וכשהן חלק מעיצוב מכון כושר. זה לא בדיוק אותו משקל בתכנון.
הוסף תגובה קישור ישיר

kt re (ל"ת)

הוסף תגובה

אתה מתכוון kt rg ?

או ששוב יש לך משימות לשישבת.
הוסף תגובה

ומה רואה גוגל?

גוגל רואה אצלנו 7200 דפים!

7200 כתובות יחודיות של דפי מידע.
בדפי קבצים אנחנו מחזיקים בערך 1600 עד כמה שזכור לי. למרות שגוגל סופר קצת יותר אבל לדעתי הוא מתבלבל עם בקשות לפרטי בניין בפורומים.

נהיה מונסטר די גדול האתר הזה.
(-:ומה רואה גוגל?
הוסף תגובה

לא רק יפים, גם אופים

הפרטים של א.ב.תכנון אינם רק יפים או מפורטים, האם גם, ואולי בעיקר, מקצועיים !
כבר הרבה זמן שאני מחזיק את עצמי שלא למרוט שערות כשאני פוגש פרטים שאנשים מעלים לאתר. לא כולם כמובן, אבל רבים מעלים פרטים שלסטודנט לא הייתי מאשר. מרושלים, חסרי הבנה טכנית בסיסית, לא עובדים ומסוכנים. זה באמת נחמד שיש הרבה, אבל כדאי לחשוב פעמיים לפני ששותלים אוטומטית. הקופי-פייסט הוא חיה נוחה ומשתלמת אך במקרים רבים מסוכנת.
הפרטים של א.ב. הם ההיפך הגמור. כל פרט שלהם נראה כמו משהו שתוכנן על ידי מישהו שמבין בזה. מידע טכני לא חסר. הגדרות מדוייקות וברורות, בקיצור - ללקק את האצבעות. שאפו.

יואב
הוסף תגובה

אוקי... הבנתי, רשמתי לעצמי.

רשמתי לעצמי -

להוסיף אפשרות לציון לכל פרט שעולה למערכת, להציג פרטים בתוצאות חיפוש על פי ציונים, לאפשר למשתמשים רשומים להמליץ על פרטים (ולהעלות להם את הציון), לספור הורדות של כל פרט ועל פי זה להעלות את הציון, ללכת לקנות חלב.

אוקי, אני אתחיל מהסוף של הרשימה.

אתה רואה, לא צריך לסנג'ר אותי, אני עושה את זה לבד.
הוסף תגובה

פרפטום מובילה (ל"ת)

הוסף תגובה

מחשבון שכר טרחה חדש

אוקי, הנה ההתחלה של הגרסה החדשה:

www.saf.co.il/sal/calc2.php

זה אלגוריתם חדש על פי ההערות שהתקבלו מהמחשבון הקיים. כרגע מוצג במחשבון אך ורק פרויקט בניה חדשה של בית פרטי.

אני אשמל לקבל משובים על גבי המחשבון. בעיקר הייתי רוצה לקבל את הערותיכם לגבי הממשק. השינויים שנעשו בו מטרתם לאפשר גם ללקוחות פוטנציאלים להשתמש בו. מסיבה זו רמת הגמר מנוסחת ב"יותר / פחות" ולא בעלות למ"ר ביצוע.

ברור שאם המחשבון יהיה אמין ויוצג נכון, נוכל כולנו להשתמש בו כדי להרים קצת את התעריפים בשוק. פשוט אנשים לא יחתכו אחד את השני נמוך מדי ובכל מקרה נוכל לבוא ללקוח ולהגיד לו "הנה, תסתכל עת התמחור הסביר לפרויקט שלך"

תגובות יתקבלו בשמחה. נא כתבו במשוב מי אתם. מה הנסיון שלכם ומאיפה אתם. כל המידע נשמר בסודיות אבל אני נותן משקל גדול יותר לאדריכלים שמזדהים מאשר למשובים אנונימים.

נ.ב.
המון תודה לחברה של א.ב. תכנון שנתנו משובים מזוהים ואמיתיים ומושקעים.
הוסף תגובה קישור ישיר

פינג! חגיגות וזיקוקים!

בלי לשים לב חצינו את הרף של מליון דפים נצפים בשנה... והשנה בכלל עוד לא נגמרה.

(-:

אחחח, איזה גאווה, הילד הולך לבד.
מה הולך? רץ!פינג! חגיגות וזיקוקים!
הוסף תגובה קישור ישיר

כל הכבוד לכל הצוות שלכם, אחלה אתר ! (ל"ת)

אורח 30.10 (19:18)
הוסף תגובה

מי אמר שלא קופצות?

עובדה.

טוב, האמת שיש לי כפתור "הקפצה" (וגם "עריכה" ואפילו "מחיקה". אבל אני עדיין לא מחלק אותם החוצה.

(-:

יש לי קשרים בהנהלה.
הוסף תגובה

גורו האוטמציה גמר בתור פקידה...

יופי, חסר לך מה לעשות אז אתה מסתובב בפורמים ומקפיץ הודעות. The first human macro.

איפה ימי הווספה והמודלים המתקפלים...
הוסף תגובה

אבוד לך. אני כבר מכיר אותך יות...

אבוד לך. אני כבר מכיר אותך יותר מדי זמן. לא יעבוד הטקטיקה של "בוא נקרא לו פקידה והוא ירוץ לעבוד בשבילי."

למצב הנוכחי יש לא מעט יתרונות. העובדה שאני לא מפעיל הקפצה אוטומטית היא מבחירה. אני לא בטוח שכל הנימוקים שלי מוצדקים אבל עוד לא הוכח אחרת.

אישית אני לא מת על הקפצות. זה גורם להודעות להיות ארוכות מדי ואז הנושא שלהן סוטה מהנושא המקורי וכבר אי אפשר לדעת מהכותרת על מה מדברים ומי ענה מתי למה. אני מעדיף הרבה שיחות קצרות מאשר מעט שיחות אבל ארוכות.

טוב... נראה מה יהיה בהמשך.
הוסף תגובה

מה בא לכם לעשות?

נגיד, נניח, נאמר שחברה כלשהי ליצור פרופילי אלומיניום לחלונות ודלתות... נגיד אקסטל, באה אליכם בהצעה לשיתוף פעולה מעבר לחסות ולתמיכה שלהם באתר זה, ונגיד שמדובר בלעשות משהו יחד בתערוכת בילדינג בעוד חצי שנה בערך...
המימון עליהם, ההפקה עלינו. אירוע? מסיבה? הפגנה? מרתון עיצוב? סתם חלוקת מזכרות? הרצאה? הופעה? כוס קפה ועוגה? מסאז? נעים בגב? כנס מזיזי סרגלי הטי ודוחפי העכברים לדורותיהם?

מה עושים?
מה מחלקים?
למה שאנשים יבואו?

במילים אחרות, נגיד שבעל הבית השתגע ויהיה מוכן לשלם על הבירות והנישנושים, מה בא לכם לעשות?
הוסף תגובה קישור ישיר

תלישים, עם הטלפון של בעלהבית

אני מתאר לעצמי שאתה מעוניין להגדיל חשיפה לאתר.
אני לא חושב שזה פשוט. הדבר היחיד שעובר לי בראש, הוא שני אמצעים - תצוגת חומר ויכולות וחלוקת תזכורות:
1. לארגן כמה שיותר מסכים שעליהם רץ לופ רנדומלי של פרטים/משאבים שיש באתר. יתכן שגם דיוני פורמים יהיה נחמד.צריך לבדוק כמה הם קריאים ברמת ההצצה של ההולך בתערוכה. במקביל ואם יש זמן התארגנות ארוך, ניתן לבקש מחברים לשלוח סרטונים קצרים בהם הם מספרים דברים נוסח "אני אדריכל בכיר מכרכור, לא יודע איך מחברים מזחלת לגג רעפים. גלשתי לתומי ב- SAF ופתאום ראיתי את הפרט. הורדתי, שילבתי בשרטוט וחיי המין שלי הפכו למשהו אחר לגמרי". אם יהיו לך כמה כאלה הייתי מכניס ללופ, יתפוס את העין יותר טוב.
2. לארגן כמה שיותר תלישים עם שם וכתובת האתר. הכי פשוט - חלוקת מדבקות עם הכתובת, הכי יעיל חלוקת אביזר שימושי עם כתובת האתר עליו, נניח ספל. נניח עט. נניח בובה מתנפחת של פמלה אם קעקועים של www.saf.co.il על הפטמות, בפונט אריאל 19.טוב לא חייב להיות הפונט הזה, אבל הבובה חובה. ואם פמלה זה בהרבה כסף תמיד אפשר בובה של שוש עטרי, או רפי גינת (זו כבר בבובה זוגית, אז אפשר לחסוך בהוצאות).

זה ולא תערוכה
הוסף תגובה

למכירה חוט למחשב נייד

אתם מכירים את זה בטח.

יום ראשון, קצת לפני שמונה, מגיעים למשרד להתחיל שבוע חדש ו...
פתאום אני מגלה שהדלת פתוחה. לפני שהמחשבה "נעלתי ביום שישי?" מספיקה לעבור בין האוזניים אני כבר רואה שהארון פתוח. אף אחד לא משאיר ארון פתוח בטעות.
את הצעד וחצי פנימה אני עושה כשאני יודע כבר מה אני הולך לראות, ליתר דיוק, מה אני הולך לא לראות, אבל מחכה לי הפתעה טובה. את המחשב העיקרי פשוט השאירו זרוק על הרצפה. לקחו מסך שטוח גדול, לפטופ (עם המטען שלו אבל בלי החוט שנשאר בתקע), המחאות של לקוחות בפרעון קדימה ו... זהו כנראה.

חצי יום אחרי אני כבר עם מסך חדש.

מישהו רוצה לקנות חוט חשמל? עם שקע קומפלט, יד שניה מארכיטקט. אני מנסה לקזז הפסדים.
הוסף תגובה קישור ישיר

פשששש... סחתיין על Ynet

פסקה אחת ולינק ב Ynet והאתר קפץ אתמול מיום ראשון ממוצע של
600 מבקרים ו 9000 דפים נצפים ל...
2500 מבקרים ו 25,000 דפים נצפים.

(-:

זה אמנם חד פעמי אבל נחמד לגלות שהאתר לא קרס.
הוסף תגובה קישור ישיר

כבוד למגזר (ל"ת)

שירלי 27.07 (11:30)
הוסף תגובה

שני פורומים חדשים

לאחר הרבה התלבטויות החלטנו להרחיב את מערכת הפורומים של האתר ולספק שני פורומים חדשים המוקדשים לשתי תוכנות שרטוט נוספות.

אני מקווה שהם יעזרו לאדריכלים המשתמשים בתוכנות דטקאד וסקצ'אפ.

.. במקרה הכי גרוע, אם הם ישארו ריקים, נמחוק אותם.

(-:
הוסף תגובה קישור ישיר

כל הכבוד, נראה לי שלא יהיה שם שקט

פולי 28.01 (09:10)
לפחות לא מבחינת סקטשאפ, אותה הרבה אנשים לומדים לבד ולכן יש שאלות שחוזרות על עצמן בלי סוף.
עכשיו פתאום עולה לי רעיון, אולי אפשר לעשות איזה שהוא פתרון לשאלות שחוזרות על עצמן, כמו חיפוש אוטומאטי למילים מסוימות, ששואלות את השואל: האם עברת על התשובות הבאות לפני ששאלת?

בכל מקרה תודה רבה על ההתקדמות עם האתר, אין כמוכם
יום טוב ונעים
הוסף תגובה

עצלנים

גולן 22.02 (21:10)
אנשים לא טורחים לחפש בספריית פרטים אלה ישר רצים לבקשות ואתם עושים להם חיפוש ונותנים להם לינק לשם
הוסף תגובה

אני מעדיף את כל האוכל על השולחן ולא לפי מנות (ל"ת)

פולי 28.01 (09:10)
יום טוב ונעים
הוסף תגובה

סיכום שנה - 2007

סיכום שנת 2007 לאתר Saf

אבני דרך:
האתר הוקם בסוף 2006. ביולי הוחלפה המערכת למערכת ויקיפדיה פתוחה. בדצמבר זכינו בתואר "אתר מובחר" לשנת 2007 מטעם אתר Ynet בקטגורית אתרים שיתופיים.

סטטיסטיקה:
מלבד הקיץ (החופש הגדול והחגים) האתר גדל בקצב ממוצע של כמעט 20% בחודש. נתוני דצמבר 2007 הם פי 4 מנתוני ינואר 2007.
הנתונים נאספים על ידי Google Analitics, זהו כלי של גוגל והוא מחמיר למדי, אין ספירה כפולה ואין ספירת רובוטים.
כמות ההורדות של קבצים בימי עבודה עומדת כיום על 135 הורדות ביום.
על פי גוגל האתר כולל כעשרת אלפים דפי מידע.

מאחורי הקלעים:
האתר מוחזק על ידי חסויות מסחריות של חברות העוסקות בבניה. במהלך השנה התקבלו וסורבו הצעות לפרסומות באתר, הצעות תמיכה הדורשות בלעדיות והצעות של חומרים שאינם מתאימים לאדריכלים.

וסיכום אישי:
איזה כיף!!!
זה כמו לראות את הילד שלך גדל. כמו לראות פרויקט שתכננת הולך ונבנה והנה אתה מסתובב בו וזה נראה כמו שחשבת.
(-:סיכום שנה - 2007
הוסף תגובה קישור ישיר

נתון מרשים - מדבר בעד עצמו .כל הכבוד !! (ל"ת)

naomi1965 5.01 (11:13)
הוסף תגובה

לדווח תקלות!!!

הוחלפה מערכת הנווט בקבצים, יש מראה מקדים כבר בדף החיפוש.
למשל:

www.saf.co...=4&l=2&p=3

נא לדווח תקלות, בעיות מהירות וכל השאר.

גם על דפדפנים כמו IE6 או פיירפוקס.

(-:
הוסף תגובה קישור ישיר

איזה יופי! כל הכבוד!!!...

אורח 8.10 (09:16)
איזה יופי! כל הכבוד!!!
הוסף תגובה

אחלה, מאוד עוזר ואף חוסך זמן יקר (ל"ת)

אורחת 27.07 (11:30)
הוסף תגובה

גם יפה וגם אופה

וגם עובד פיגוז על סאפארי

קבלוגם יפה וגם אופה
הוסף תגובה

ויש גם תוצאות...

כמות דפי הפרטים שנצפו ירדה וכמות ההורדות עלתה. כלומר החיפוש יותר נוח, אנשים מוצאים יותר מהר את מה שהם צריכים ומורידים אותו.

(-:
הוסף תגובה

ועכשיו הוחלף גם הדף הראשי

במסגרת "הסבר פניך למשתמש" ולקראת הבחירות המוניציפליות הקרובות...

למי שמחפש את "הודעות אחרונות בפורומים" - זה הועבר לדף הפורומים הראשי פורומים.

קבצים אחרונים במערכת הועברו לדף הספריה הראשי - ספריה

סיבת השינוי - אנשים רבים התיחסו לאתר על פי הדף הראשון ולא הבינו את ההירכיה שלו ואת העומק. בדומה לויקיפדיה, הוחלט לפרוש את הניווט באתר מצד ימין ולמקם ערך לדוגמה (עם תמונה הפעם) בשמאל.

הדף הבא שיטופל - דף חיפוש מתקדם.

אפשר ורצוי להשמיע ביקורת. לפעמים לוקח לי יותר זמן לתקן ולשנות כוון ולפעמים פחות. השינוי הנוכחי היה בקשה ששכבה חודשיים.
הוסף תגובה קישור ישיר

תחרות ראש בראש בפרטי בניין

אני לא יודע אם אתם שמים לב אבל יש פה תחרות ראש בראש בהוספת פרטים למערכת.

בפינה הימנית, במכנסיים השחורים, משרד א.ב. תכנון, המחזיק בתואר אלוף Saf לפרטי בניין במשקל כבד, כולל חמישה סניפים ועשרות מתכננים.

בפינה השמאלית, הטוענת לכתר, בחצאית וורודה, אדריכלית אפרת מאירי, כוללת סניף אחד ובו היא וחתול.

למרבה הפלא, אפרת נותנת בראש והקרב בין שני המעצמות של התנועה הקיבוצית רחוק מלהסתיים. א.ב. מביאים אותה בפרטים לבנייה קלה ואפרת מחזירה בפרטי פיתוח.

ואני? אני יושב על הגדר ובסגנון "השרדות" זורק הערות -
א.ב.? ראיתם? היא קורעת אותכם? מה קורה? מה אתם כבר לא משרד גדול? באמת? קיבוצניקית אחת מעמיסה יותר חומר מכם...
אפרת? היי, אחלה פרטים אבל א.ב. מביאים לי עוד חבילה בשבוע הבא... נראה לי שהם גומרים עליך...

(-:

סתם, סתם, אפילו החתול מומצא. אבל באמת שני אלה מעמיסים לנו יופי של חומרים.

אז תודה לכולם וכל מי שמוכן להצטרף ולהוסיף עוד, בכלל נשמח.

תעשו כיף.
הוסף תגובה קישור ישיר

מה חושב עלינו גוגל? - גודל האתר

כמה דפים יש באתר הזה לעזזאל?

אף אחד לא יכול לדעת אבל גוגל יודע לספור, לטענתו יש יותר מ 13,000 דפים.

למה אי אפשר לדעת? כי יש דפים שהם תוצאות חיפוש, דפים שהם הודעות בפורומים דפים ש... בקיצור, אין מונה יחיד לזה.מה חושב עלינו גוגל? - גודל האתר
הוסף תגובה קישור ישיר

ואיך אנחנו נראים? כמו פורטל

כשגוגל מעריך שאתר מסויים עובד כמו פורטל הוא מציג תתי תחומים מתוכו בחיפוש על שם האתר. כיום חיפוש המילה "סף" בגוגל מציג את האתר ראשון ועם פיצול לתתי תחומים. כמו הגדולים (ארכיג'וב למשל).ואיך אנחנו נראים? כמו פורטל
הוסף תגובה

ולמי תודה? למי ברכה?

הרי אנחנו לא מפרסמים בשום מקום? איך כל זה קורה? סתם ככה?

גם וגם.
ראשית - האתר באמת ענק ומקיף וגוגל נותן ציונים טובים על תוכן יחודי.

ושנית - אלדד מנוח.
אלדד הוא חבר שלי והוא מנהל את zeo קידום אתרים. אלדד לקח תחת חסותו גם את האתר שלנו, בחינם. כמו כולם כאן גם הוא בהתנדבות אבל בניגוד לי למשל - הוא תותח!
(-:

מי צריך קשרים ב Google כשיש חברים ב Zeo...
הוסף תגובה

תודות וברכות - ואתה לא חייב להשאר צנוע (ל"ת)

גולן 25.02 (02:13)
הוסף תגובה

תותח.

אלדד 6.03 (20:09)
יובל יקירי,
הכבוד הוא לי!

חוץ מזה הצניעות שלך הורגת אותי...
השינוי הרבים שהכנסת באתר(insite) עזרו ב-SEO.
אני תותח? זה אתה התותח!!!
אם רק היה לי את היכולות שלך... אחחחחחח.

תודה על הפרגון והמילים החמות.
אלדד :)
הוסף תגובה

אלדד, נשאלת השאלה למה אתה מס 7 בחיפוש "קידום

אורח 7.03 (15:28)
אתרים". האם אין פרוש הדבר שכל מי שלפניך טוב ממך?
הוסף תגובה

יאללה מכות בבוץ

יובל 8.03 (07:18)
מישהו מקנא?
הוסף תגובה

שינויים במנוע החיפוש הפנימי

נוסף מסנן חדש על מנוע החיפוש הפנימי. עד היום חיפוש מילים כמו "פרטי מדרגות" טופלו בצורה... אמממ... נגיד נכונה לוגית ודפוקה ממשקית. המנוע חיפש את המילים בתוכן של הדפים. למרבה המבוכה, יכלו להיות פרטים ששכבו בקטגוריית "פרטי בניין" אבל לא כללו את המילה "פרטי" בתאור שלהם. לעומתם יכל להיות דף ב"חוקים ותקנות" שכלל את שתי המילים.

התוצאה ברורה. המשתמש לא קיבל את מה שחיפש.

השינוי. בביצוע חיפוש מוטמע פילטר שהופך מילות חיפוש מסוימות לקטגוריות. אם מחפשים "פרט חלון סף אבן" - המילה "פרט" למעשה תגדיר שרק תוצאות מקטגוריית "פרטי בנין" יופיעו ולעומת זאת המילה "פרט" עצמה לא חייבת להיות חלק מהדף.

מבולבלים? גם אנחנו.
(-:

במילים אחרות - נא לדווח בעיות ובאגים במנוע החיפוש במידה ואתם נתקלים במשהו.
הוסף תגובה קישור ישיר

קרבות רחוב מלוכלכים

למי שלא שם לב, האתר תחת התקפה.

אחת לכמה דקות פועל רובוט מרושע שדוחף הודעות זבל לאתר. בדיוק כמו דואר זבל שכולנו מקבלים בתיבה שלנו.

אז בינתיים אני מוחק אותן, בינתיים אני משחק קצת עם מערכת הפורומים כדי להקשות עליהם, אבל אם זה לא יעזור אני אצטרך להכניס אימות על ידי תמונה כמו בכל האתרים האחרים.

(-:
הוסף תגובה קישור ישיר

קליק, קליק (ל"ת)

אורח 17.04 (10:11)
הוסף תגובה

קליק, קליק

בדיקה...

אנחנו עדיין תחת ההתקפה.
הוסף תגובה

מחסומים

בדיקות מחסומים ותעודות זהות.

להוציא תעודה בבקשה...
(להתעלים, אני בבדיקות QA)
הוסף תגובה

מעניין אם זה קשור גם לאותה מתקפה (ל"ת)

פולי 15.06 (15:02)
מעניין אם זה קשור גם לאותה מתקפה
יום טוב ונעים
הוסף תגובה

וואלה? ככה?

את זה אני לא מכיר.

אתה יכול לשלוח אלי את הדואר הזה? הוא לא נשלח מהמערכת שלנו. אני יכול להגיד את זה כמעט במאה אחוז. בדיוק בשביל זה יש מונה שסופר כמה דוא"ל יוצא כל יום מהמערכת ולא הייתה חריגה.

רואים שכתובת השרת השולח היא עם סיומת ru, כלומר רוסיה. זה מתאים להתקפה האחרונה... למעשה כמעט לכל ההתקפות האחרונות.

נראה לי שזה דואר שמתחזה ל SAF אבל נשלח משרת אחר לגמרי. בטח אספו פה כתובות ויודעים שדואר שיכיל את המילה הזו יראה מוכר למקבל.

אפשר לאסוף כתובות מהאתר אם הגולש מסמן שהוא מאשר הצגת תיבת הדוא"ל שלו בגלוי. בכל מקום אחר הכתובת מוסתרת.
הוסף תגובה

כבר הושמד, פעם הבאה אני ישלח לך

אורח 27.04 (21:15)
והמייל הזה נשלח לי למייל שאיתו נרשמתי לאתר כשהוא עוד היה רך בשנים, ולא עם הכתובת שמופיעה על הכרטיס שלי שהיא גלויה ואולי אספו אותה גורמים עויינים

חזרה רגועה לשגרה
פול
הוסף תגובה

הי! קודמנו לציון 4!

גוגל מנקד אתרים למי שלא יודע.

היה לנו ציון 3 ועלינו ל4.

הסולם הוא מתוך 10. אתר מתחיל עם אפס ויכול לטפס ולרדת בדרוג. עד כה במדרגות קטנות אנחנו רק עולים. יחסית לגודל האתר וכמות התנועה... המכסימום שיכול להיות לנו זה כנראה 5.

(-:
הוסף תגובה קישור ישיר

ריקוד גוגל

אחת לחודשיים בערך גוגל מעדכן את דרוגי האתרים והדפים הפנימיים שלהם. בזמן העדכון התוצאות שמתקבלות אינן קבועות ואפשר לראות פתאום אתר שעולה ואחר שיורד. התופעה מכונה "ריקוד גוגל" - google dance.

אז נראה שהיה אחד כזה לפני שבוע וחצי. הדרוג שלנו עלה ומאז גם עלה מספר המשתמשים באתר ל... (תופים, תופים)... אלף משתמשים ביום עבודה !

אלף!!!
1000 !!!
1K !!!!!!

(-:

אם זה לא סיבה לריקודים אז אני לא יודע מה כן.
הוסף תגובה

9 שעות החשכה

מצטער, טעות שלי...

תשע שעות שלמות האתר לא היה באוויר כי לא הייתי מודע לפקיעת הרישום של הדומיין.

פתאום כל המוניטורים התחילו לצפצף שאין אתר, דוא"ל וטלפונים דחופים רצו מצד לצד עד שהתבררה הסיבה והועבר התשלום לאיגוד האינטרנט ונקלט.

אם מישהו היה צריך את האתר ונתקע, אני מתנצל.
הוסף תגובה קישור ישיר

יומולדת לאתר Saf - תמונה מהלידה

בגרסת הויקיפדיה שלו - האתר בן שנה.

אז ככה נראו הסטטיסטיקות של האתר לפני שנה, כשהוא עבר מקוד קשיח לגרסה פתוחה על השרת...

מעט גולשים, כל אחד צריך לעבור בממוצע 18 דפים לפני שהוא מוצא משהו (מנוע החיפוש אז היה עוד רק בהתחלת הפיתוח)...יומולדת לאתר Saf - תמונה מהלידה
הוסף תגובה קישור ישיר

יומולדת לאתר Saf - תמונה עדכנית

וככה זה נראה היום.

פי חמישה יותר גולשים, מגיעים מהר יותר למטרה ומורידים הרבה יותר קבצים ביום.יומולדת לאתר Saf - תמונה עדכנית
הוסף תגובה