פורום ארכיקאד - ArchiCAD

פורום למשתמשי ארכיקאד, שאלות ותשובות הנוגעות לתוכנה, תמיכה בארכיקאד, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים וכל השאר.

פורום זה מנוהל ע"י ארכיקאד ישראל

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

האם ארכיקאד מתאימה גם לקונסטרוקטורים?

הראל 23.04 (20:17)
יש כאן עוד קונסטרוקטורים שעובדים ומרוצים איתה,
יש לתכנה תוספים כגון אנליזה סטטית, דינמית, שנוגריסט וכד'
הוסף תגובה קישור ישיר

ארכיקאד לקונסטרוקציות

דני 23.04 (20:27)
שלום הראל, לארכיקאד קיים add-on לזיון והפקת כתב כמויות, בנוסף קיים גם למערכות MEP. לאנליזה יש את scia שמתממשקת מושלם עם ארכיקאד אבל זו תוכנה נפרדת שמאפשרת רכישה לפי התמחות - בטון, פלדה, גשרים וכדומה..
צור קשר 0544479489 חג שמח
הוסף תגובה

תוסף ארכיקאד לברזל

לטם 23.04 (21:13)
youtu.be/hzIuUL4-nZg
יש סדרת סרטונים
הוסף תגובה

שרטוט בFILL ו LINE עם מידות

שירה 1.04 (19:32)
מישהו יכול לעזור לי איך משרטטים את זה?שרטוט בFILL ו LINE עם מידות
הוסף תגובה קישור ישיר

תכנן פרטי לוחות מתכת בחיתוך לייזר

מירי 14.02 (14:25)
איך כדאי לי לתכנן פרטי לוחות מתכת בחיתוך לייזר?
ניסיתי עם קירות דקים במיוחד, והוספה של חלונות 'ריקים' בתוכם, ככה הכי כדאי?
הוסף תגובה קישור ישיר

חיתוך לייזר

דני 14.02 (14:29)
שלום מירי
עדיף להשתמש בכלי הרצפה, כי הגיאומטריה ההיקפית וגם יצירת החורים חופשית לגמרי
יש אפשרות גם לסובב את המישור מאופקי לאנכי
אחרי העיצוב
את יכולה להשאיר פניה לעזרה ב 0779555150
הוסף תגובה

זוג פרילנסרים מחפשים לעבוד עם משרדי אדריכלים

MS ARC 5.02 (12:10)
שלום אני ואשתי הנדסאים אני אדריכלות והיא נוף
אני מתמחה ברוויט ואשתי באוטוקאד
שנינו עובדים במשרדים גדולים ומחפשים משרדי אדריכלים לעבוד איתם כפרילנסרים
יכולות מוכחות בפרויקטים גדולים ומורכבים
לפרטים נוספים אפשר לפנות במייל : [email protected]
הוסף תגובה קישור ישיר

למה לבחור בארכיקאד - תקראו מה אדריכלים כותבים

דני 13.01 (17:37)
מי מהמתכננים לא מכיר את היום שבו, אחרי שכבר סט תכניות העבודה מוכן, הלקוח מבקש "רק שינוי אחד קטן"? לפעמים זה באמת נראה לו קטן, כמו שינוי רוחב חלון מ-1.4 מ' ל-1.2 מ'. אני אז רואה את רשימת השרטוטים שצריך לעדכן - את המידות בתכנית, את הגובה בחתך, את הגודל והפריסה ברשימת החלונות, את האיפיון של החלון הספציפי במפרט... ובכל אחד את מספר הגרסה, ותאריך השינוי, ועוד ועוד. עוד מישהו רואה את הפוטנציאל האדיר לטעויות וסתירות בסט התכניות?

אני אילת, אדריכלית ראשית של 'אוסטרליץ אדריכלות', מתכננת משנת 2008.

ביום יום המקצועי כמתכננת ויועצת אני רגילה לג'נגל בין אין ספור תוכנות מחשב. אני מודה, בניגוד לאדריכלים רבים, יש לי גישה קלה ונוחה לעולם הדיגיטלי, וכל פרוייקט שלי נע בין תוכנת השרטוט, תוכנות גרפיקה ותצוגה, אקסלים לנתונים, תוכנות סימולציה ותכנון פרמטרי.

אחת הבעיות העיקריות בכל המעברים האלו, כמו בכל תחום בעבודה המקצועית, היא *בזבוז זמן מתמיד*. בכל מעבר בין תוכנה לתוכנה, בכל עדכון משרטוט לשרטוט, בין דרישות רשויות לשינויי לקוחות. אני יכולה רק להעריך שכ-20% משעות העבודה שלי היו יכולות להתייעל אם לא היה צריך לחזור שוב ושוב על אותה עבודה כמו רובוט.

במהלך הקריירה המקצועית שלי עברתי בין 5 תוכנות שרטוט - 3 תוכנות שרטוט 2D (אוטוקאד ודומיה) ו-2 תוכנות BIM.

המעבר ל-BIM הגיע מתוך צורך לאחד מחדש את כלל פעולות התכנון שלי ולצמצם את הטעויות. היכולת לפעול ולנהל את כלל הפעולות שלי בתוך תוכנת-אם אחת, שדואגת שהכל יהיה מסונכרן ותואם כל הזמן קודם כל מרגיעה מאוד. מודל חכם ואינטיליגנטי, שרק עולם ה-BIM מאפשר, מכיל בתוכו את האינפורמציה שעד כה נפרסה על פני המון המון תוכנות וקבצים (וחלקו גם נשמר רק בראש שלי).

בשנה האחרונה עברתי לעבוד בתוכנת BIM ארכיקאד. כיום סביבת התכנון הראשית שלי היא לא רק אוסף קווים גרפיים, אלא הר של אינפורמציה, ארוזה מראש בצורה שאני מבינה אותה הכי טוב. היא לא רק כלי שרטוט, אלא מקבץ גדול מאוד של שכבות מידע שמהם אני יכולה להפיק כל פעם את מה שדרוש לי באופן מהיר, מדויק ומסונכרן. כאשר אני מעדכנת שרטוט BIM (בין שזה חזית, חתך, תוכנית או מודל) המידע מתורגם סימולטנית לכל המימדים האחרים והגליונות. הקסם של התוכנה מתגלה במיוחד בשלבים של הוצאת גליונות לרישוי, פרטי בניין וכתבי כמויות לביצוע באופן אוטומטי.

מזה כמה שנים שאנו מנסים במשרד לעבור ל-BIM, מתוך ידיעה שזה הדבר הבא וצעד נחוץ כדי להשאר חדשניים, יעילים ורלוונטיים. עד כה, התוכנות שניסינו היו מסורבלות, כבדות וקשות ללמידה, ובלוח הזמנים הצפוף של המשרד, לא הצלחנו להקדיש את משאבי הזמן שנדרשו. כל זה השתנה כשפגשנו את תוכנת ארכיקאד. התוכנה ידידותית, "בראש של מתכננים" ומאוד נוחה ללמידה. בתוך מספר שבועות של התנסות ולמידה, הצלחנו לאמץ את ה-BIM ארכיקאד ככלי העבודה המרכזי. אנחנו עוד בתחילת הדרך וכל יום לומדים עוד ועוד אפשרויות של התוכנה, תוך כדי עבודת המשרד השוטפת על פרוייקטים ביום יום.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

אנחנו ב-SID מאמינים בבנייה מתקדמת שהיא תולדה של תכנון חכם.

על מנת להישאר רלוונטיים, עלינו ללמוד כל העת ליצור מבנים וסביבות איכותיים בפחות זמן ומאמץ. מזה מספר חודשים שאנו עוסקים בפיתוח פלטורמות שיאפשרו לאדריכלים, מהנדסים, מנהלי פרוייקטים ויזמים להשתלב במהפכה שבה השרטוט וההדמיה הופכים מקוים 'טיפשים' לתוצרי תוכן עשירים ואינטליגנטיים. המטרה שלנו לאפשר למתכננים ויזמים לעמוד בדרישות העולות לאיכות ולביצועי מבנה.

BIM זה לא רק מהירות הפקת המסמכים אלא יכולת לעבוד עם *תוכנה שיש לה שכל*.
הוסף תגובה קישור ישיר

ארכיקאד

מעיין 1.01 (14:15)
שלום האם יש מישהו בקהל שעובד עם ארכיקאד ?
הוסף תגובה קישור ישיר

וודאי וודאי

צור 2.01 (16:46)
מה השאלה?
הוסף תגובה

מידות נעלמות

רוני 26.12 (10:17)
מידות שנתתי ב view map בתכנית תצוגה אינן מופיעות בתכנית לאישור, למרות שנמצאות בשכבה שהיא דולקת.
לאן הן נעלמו??!
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

מידות נעלמות

דני 26.12 (14:31)
הי
כאשר עובדים על מידות במצב תצוגת מודל חלקית, למשל רק שלד core only
המידות מן הסתם לא יראו בתצוגה מלאה, הן שונות.
צורת העבודה היא לעבוד באותו מצב, או לבצע מידות נפרדות בכל מצב שהן שונות כמובן
נפתר ברגע שהעברנו למצב תוכנית אחיד
הוסף תגובה

תודה. אכן הסתדר. ...

רוני 26.12 (16:42)
תודה. אכן הסתדר.
הוסף תגובה

יום עיון BIM

דני 28.11 (08:55)
מוזמנים! יום מרתק בנושא בניה מתקדמת והחיבור ל BIM, בהשתתפות מרצים אורחים מאירופה, במרכז SID בתנובות, רק להרשם...יום עיון BIM
הוסף תגובה קישור ישיר

ארכידאד לאוטוקד

בני 13.11 (15:29)
שלום רב,

יש לי תוכנית שבוצעה בארכידאד ואני עובד עליה באוטוקד.
האם מישהו נתקל במצב שאין רצף עבודה באוטוקד, כאילו לפעמים נתקע התוכנה
האם יש פיתרון למצב זה?
הוסף תגובה קישור ישיר

מה משקל הקובץ שקיבלת מארכיקאד?

דני 28.11 (09:06)
אם קובץ ה-dwg כבד, קיבלת מודל שלם שנשמר לאוטוקאד, כנראה
שהמשתמש ששלח לך לא מכיר את דרך השמירה הנכונה. נשמח לעזור להם בהנחיות שמירה, שישלחו מייל ל [email protected]
הוסף תגובה

מתלבט בין רוויט לארכיקאד.

תמיר טל 14.08 (12:57)
אשמח לקבל יתרונות שיש לארכיקאד על פני רוויט...
דבר נוסף- האם יש כאן אדריכלים שמצליחים לעבוד עם ארכיקאד מההתחלה ועד הסוף (גרמושקא, תוכניות עבודה...) ללא עזרה בתוכנות נוספות?
הוסף תגובה קישור ישיר

בטח ארכיקאד

שחר ארנון 14.08 (16:26)
אני אדריכל משתמש בארץ בתוכנה מסקיצה ראשונית עד סוף תוכניות עבודה כולל גרמושקה/היתר והכל בקובץ אחד ישירות מהמודל.
ארכיקאד עובד!
הוסף תגובה

מאיפה אתה בארץ?

תמיר טל 14.08 (16:28)
אשמח לשוחח איתך בפרטי- 050-9004406
הוסף תגובה

תתקשר בשמחה 0549256701...

שחר 14.08 (19:40)
תתקשר בשמחה
0549256701
הוסף תגובה

אצור קשר מחר, נשתמע...

אופיר אתגר 14.08 (22:02)
אצור קשר מחר, נשתמע
הוסף תגובה

השוואה בין תוכנות

אופיר אתגר 14.08 (16:42)
אני יזם קבלן ואדריכל, התוכנה שאני מעדיף, וזאת לאחר שלמדתי ועבדתי על מספר תוכנות, הינה ארכיקאד. במידה ויודעים להפיק ממנה את המיטב, היא חולשת על כל הפונקציות מהתכנון עד לביצוע עם אפשרות להתחבר לגנט העבודה. בקרוב יכנס עניין הברזל וזה יקל יותר על חישובי הכמויות גם בנושא הקונסטרוקציה. כמובן שיש את אפליקציית bimx מבית ארכיקאד, שזה תוסף מעולה להדגמות והבהרות מידע בין התכנון לביצוע. האדריכלים והיועצים היום נמדדים גם ברמתם כאן. השאלה הראשונה שלי לכל יועץ היא בנוגע לשיטת התכנון ואילו קבצים הוא מפיק. תם עידן הדו מימד.
הוסף תגובה

הצטרפות לקבוצת WhatsApp של אתר saf

מערכת אתר Saf 19.07 (12:35)
מעתה תוכלו להצטרף בקלות ונוחות לקבוצות של אתר saf בוואטסאפ, הקבוצות מחולקות לתחומים החמים ביותר בקרב גולשי האתר.

להלן הקבוצות:
התייעצות ובקשות סימבולים, בלוקים ופרטי בניין
התייעצות ועזרה בתוכנות:
סקצ'אפ, רוויט, אוטוקאד, ארק+, ארכיקאד, ווקטורוורקס, דאטקאד, לומיון ופוטושופ

מפגש בעלי מקצוע וספקים - יצירת שת"פים והצעות מחיר

להצטרפות:
www.saf.co.il/saf-WhatsApp?fo
הוסף תגובה קישור ישיר

Archicad 22 זמינה להורדה באתר החברה!

צור 17.06 (02:07)
הוסף תגובה קישור ישיר

הורדת ארכיקאד 22

דני 17.06 (09:02)
אכן, זמינה באתר הבינלאומי. אצלנו תתחיל להימכר מ אמצע יולי.
גרסאות ראשונות לבדיקה יצאו כבר ביוני אבל כנוהג אנו מעכבים מעט את ההפצה ליתר בטחון
מבחינת עומס על שרתי ההורדות וכדומה.
פרסום יהיה באתר ארכיקאד ישראל
www.archicad.co.il
הוסף תגובה

חלון של ממ''ד

Julia German 28.05 (09:48)
שלום חברים
איפה אפשר למצוא חלון ממ'ד בשביל archicadחלון של ממ\'\'ד
הוסף תגובה קישור ישיר

חלון ממד

דני 28.05 (10:09)
הי
לארכיקאד 21, ללקוחות החברה, סופקה ספריית ממ"ד הכוללת דלתות, חלונות וצינורות אוויר,
מוזמנת ליצור קשר
[email protected]
הוסף תגובה

החלון ממ"ד מהסיפרייה לא טוב

אוריון 6.08 (13:43)
הי החלון ממ"ד שסופק ללקוחות ארכיקאד איננו מספק לצרכינו הוא לא נראה בתכנית ובחתך כמו חלון ממ"ד תקני. האם יש למישהו יש מענה בנושא?
תודה
הוסף תגובה

איך ליבא קובץ ארכיקאד לרוויט

נחמן דוד פירר 24.04 (23:45)
איך ניתן לטעון קובץ פמלי של ארכיקאד ברוויט או איך ניתן להמיר קובץ lcf ל rfa
הוסף תגובה קישור ישיר

המרה בין ארכיקאד לרוויט

דני 25.04 (07:44)
שלום דוד
עד לפני שנה שיטת ההמרה היתה יצוא ויבוא קובץ IFC בין התוכנות וזה עובד מצוין. בשנה האחרונה
המפיץ האמריקאי של ארכיקאד פיתח פלג-אין להמרת הקבצים הגנריים pln-rvt-pln וזה כלול בגרסה הנוכחית Archicad 21.
ניתן גם ליצא אלמנט או אובייקט לסיפריית rfa.
אם אתה משתמש בארכיקאד 21, בצע עדכון update בתפריט help.
לאחר מכן בתפריט File-interoperability יופיע לך הפלג-אין החדש.
להמשך עזרה צור קשר עם התמיכה [email protected]
הוסף תגובה

עזרה חישוב שטחים לרישוי הזמין

אוריון שפיר 4.04 (13:55)
שלום רב,
ברצוני לדעת באיזו דרך/כלי/פורמט ניתן לבצע חישוב שטחים בת"א בארכיקאד 21 בשביל הרישוי הזמין הארצי.
אשמח לקבל עזרה
הוסף תגובה קישור ישיר

רישוי זמין

דני 4.04 (17:01)
שלום אוריון. ללקוחות ארכיקאד 21 ומעלה מסופק קובץ טמפלט ישראלי המכיל אזור ב view map שמוכן לשמירה לרישוי זמין, אפשר ישירות ל dwf או dwg.
כמו כן נמצאות בטמפלט כל השכבות וסימוני השטחים לפי ייעוד ע"פ הגדרות רישוי זמין
נותר בעצם לסמן שם פוליגון הקפי ולשמור עם מבט הקומה
אם אתה משתמש כבר בתוכנה אתה מוזמן לקבל הסבר מפורט, שלח מייל דרך אתר ארכיקאד ישראל עם פרטים
חג שמח
הוסף תגובה

הגדרות-ארכיקאד 20

איתמר 19.03 (17:52)
שלום
איפה אפשר להגדיר את הגודל של החץ של מיקום העכבר ?
האם ניתן להגדיר שברגע שמסמנים קיר/קו... זה מראה את האמצע שלו כפי שזה ניתן בארכיקאד 15 ?
תודה מראש

איתמר
הוסף תגובה קישור ישיר

תשובה לאיתמר

דני 20.03 (09:51)
לגבי נראות מרכז הקיר, כשבוחרים בקיר, ניתן לראות את קו השרטוט ה reference line
של האלמנט (הקיר במקרה זה)
אם בזמן השרטוט השתמשת בקו מרכזי, פנימי או חיצוני, תראה את הקו הכחול העבה בהתאם ובנוסף בסרגל ההגדרות.
ניתן לאחר הבחירה לשנות את קו השרטוט, דבר שיזיז את הקיר בכיוון העובי בהתאם.

לגבי העכבר כנס לתפריט options>work enviroment
הוסף תגובה

ייצוא קובץ DWF מארכיקאד - עוביי קווים אינם יוצאים

הדס 7.03 (17:40)
שלום,

אני מייצאת קובץ DWF להגשה להיתר מתוך הארכיקאד. אבל הקובץ יוצא ללא עוביי קו. האם מישהו נתקל
בבעיה ויודע אולי זה משהו בהגדרות ייצוא של קבצים מסוג DWF ?
אם אני מייצאת PDF הקובץ יוצא עם עוביי קו ואין בעיה .

אשמח לתגובות בעניין
תודה רבה,

הדס
הוסף תגובה קישור ישיר

שמירה ל DWF

דני 8.03 (17:54)
הי
למרות שכבר מצאתם את התשובה, מעלה פה לטובת אחרים שמעוניינים..
DWF מיוצר מהמראה המתקבל במסך, כדי שהקווים יראו בו כפי שהגדרתם להדפסה,
יש להפעיל את TRUE LINE WEIGHTשמירה ל DWF
הוסף תגובה

model view ורמת פירוט

מיכל 15.02 (12:15)
שלום לכולם, אודה לעזרה בשאלה הבאה:
אני עובדת במקביל על הגשת נספח בינוי לבניין והגשה מפורטת של אותו הבניין (באותו הקובץ). בהגשה המפורטת (זהו בניין לשימור) אני מעוניינת שיראו בחתכים ובחזיתות את רמת הפירוט של הדלתות והחלונות (כל השפרוצים, המילואות וכו), ובנספח הבינוי אני רוצה שהאובייקטים יפושטו לרמת הקו.
בmodel view מצאתי אך ורק איך לעשות זאת לפתחים בתוכנית, לצורך העניין- כשאני מסמנת שם שרק הפתח עם קווי הקונטור יראו, בחזית ובחתכים קווי הקונטור לא מופיעים כלל..
אודה לעזרה:)
תודה רבה, מיכל.
הוסף תגובה קישור ישיר

הגדרות פירוט תצוגת פתחים

צור משה א 18.02 (04:10)
נראה לי שבהגדרות התצוגה (model view) ניתן להגדיר את רמת הפירוט של הדלתות/החלונות בתכניות (כך שניתן בקלות להגדיר קבוצת הגדרות לתכניות המציגות את הפתחים בקוים פשוטים כגון "draft", וקבוצת הגדרות לתכניות המציגות את הפתחים בפירוט רב - מצ"ב תמונת מסך).
כדי שהגדרות אלה יתאפשרו - יש להגדיר בהגדרות הפרטיות של הדלת עצמה - שהתצוגה תהיה תלויה בהגדרות תצוגת המודל... מצ"ב תמונת מסך (מוקף בצבע)
את חזית הדלתות והחלונות - לא מצאתי דרך להגדיר באופן שיושפע מאופי המבט, מלבד האפשרות (מצויינת בתמונה הנ"ל..) להצגת הידיות או העלמתן, והצגת קוי כיוון הפתיחה.
כל שאר פרטי הדלת - במידה וההגדרה של הדלת עצמה תהיה "מפורטת" - יהיו מפורטים, ובמידה והגדרת הדלת עצמה תהיה "פשוטה" , או "לא לתצוגה ב 3D - בהתאם... ללא קשר להגדרות התצוגה עבור המודל במבט מסויים.

*יש גם האפשרות להגדרת תצוגת הדלת/חלון בקו כללי בלבד - מה שאכן גורר "העלמות" משונה של הדלת/החלון בחזיתות. ונראה לי שגם מסיבה זו - מוטב להשתמש בהגדרות כפי שהבאתי בתמונה המצורפת.
**(וכל הנ"ל - נכון עכ"פ לארכיקאד 19.... יתכן ויש שינוי בגרסאות החדשות...)
בהצלחההגדרות פירוט תצוגת פתחים
הוסף תגובה

model view ורמת פירוט מיכל

מיכל 19.02 (17:33)
תודה רבה על התשובה המושקעת.
אני מבינה אז אין אפשרות לשלוט באמצעות המודל ויו ברמת הפירוט בחזית ובחתך.
זה כלי לתוכנית בלבד.

בכל מקרה תודה שוב
הוסף תגובה

בארכיקאד 21 יש שינוי קטן

צור משה א 21.02 (11:09)
אגב, בארכיקאד 21 - אין אין הבעיה של "העלמות" הפתח בחזיתות כאשר מגדירים בmodel view מצב של הצגת הפתח ללא הדלת עצמה. כך שאם מה שנדרש הוא הצגת המלבן של הפתח , ללא סימון הדלת כלל - זה כן אפשרי...
הוסף תגובה

כן! זה בדיוק מה שנדרש:)

מיכל 21.02 (14:30)
גלה לי את הסוד...
הוסף תגובה

טעות. כנראה לא אפשרי.

צור משה א 21.02 (15:27)
נסיתי שוב...ומסתבר שמשום מה - כאשר מגדירים את התצוגה המינימלית עבור הפתחים בתכניות - הם רק מוצגים לרג בחזיתות - אך נעלמים מיד...
מישהו עם פתרון ? בכל זאת?
הוסף תגובה

עדכון אפשרויות בארכיקאד 22

צור משה א 2.05 (19:06)
כפי הנראה בסרטון - מצורף קישור- שהועלה לפני כשעה - בגרסה 22 יש אפשרות הגדרת רמת פירוט עבור החזיתות...
youtu.be/J0wWdK7iS70
(ממש בסוף הסרטון)
הוסף תגובה

ארכיקאד 22

דני 2.05 (19:17)
ארכיקאד 22 אכן הוכרזה, היא תהיה מדהימה לעיצוב חזיתות וקירות מסך מעוצבים, גרפיסופט המשיכו בכיוון של כלי המדרגות המעולה ויש עוד הפתעות, אבל...נאלץ להמתין להפצה בקיץ.
הוסף תגובה

ISULATE SNAP

אורית 28.12 (17:15)
1. מנסה לבודד שכבה ע"י פקודת ה ISOLATE
לצערי לאחר הבידוד אני רואה את כל השכבות בשכבה בהירה נעולה.
איך ניתן להעלים לגמרי את יתר השכבות?
2. הסמן המרובע הירוק נעלם!!! נראה לי ששמו SNAP
איך מחזירים אותו?
הוסף תגובה קישור ישיר

התכוונת לתוכנת אוטוקאד? (ל"ת)

צור משה א 28.12 (21:18)
הוסף תגובה

יצוא ל-layout

רבקה 20.12 (19:22)
הוספתי שכבה, אליה העברתי קירות בלוקים - ולמרות שבהגדרות (לא נעול, דולק,) היא זהה לשכבת קירות הבטון - אין היא נראית ב-layout .

הגרסה - ארכיקאד 18
הוסף תגובה קישור ישיר

האם הlayout מקושר לview הנכון?

צור משה א 21.12 (10:43)
רבקה שלום,
נסי לבדוק האם ה layout המדובר - מקושר ל מבט (view) הרצוי.
האם יתכן שהשכבה החדשה "דולקת" בקבוצת שכבות של "תכניות חשמל" או "פיתוח" למשל, בעוד שה layout קשור לקומת הקרקע המוגדרת בקבוצת שכבות אחרת?
אפשרות נוספת - לבדוק שכל הגורמים מוגדרים לאותו סטטוס בניה (קיים/להריסה/חדש)
ועוד - לעתים קורה שה layout מוצג (זמנית, כנראה סוג של עיכוב קטן בתהליך העדכון הפנימי של התכנה או משהו כזה) עם ההגדרות של המבט האחרון בו היית לפני שעברת לגליון ההדפסה, ובמקרה כזה, רענון של הגליון, או פתיחת המבט הרלוונטי לרגע - יחזירו התצוגה להגדרות המתאימות...
בהצלחה.
הוסף תגובה

היי משה, תודה. מאחר והייתי ...

רבקה 22.12 (00:35)
היי משה, תודה.
מאחר והייתי קצרה בזמן, עקפתי את הבעייה ע"י העברת כל תכולת השכבה הבעייתית לשכבה אחרת, שאכן כן נראית על ה-PDF.
(העזרה שרציתי היתה בארגון הגדרות ההדפסה: השכבה הבעייתית היא שכבה חדשה שהוספתי בשלב מאוחר בתכנון, וכל כמה שהדלקתי אותה, היא חזרה להיות נראית במודל בלבד וכבויה בlayout).
הוסף תגובה

תודה על התודה

צור משה א 22.12 (01:07)
טוב שהצלחת למצוא פתרון זמני.
מבחינת העבודה הסדירה - אשמח לדעת האם משהו מהצעות הפתרון הנ"ל נותן מענה. ובמידה ולא - למצוא מה כן...
בהצלחה
הוסף תגובה

hatch

Karin Alfasi 6.12 (12:19)
היי. האטצ' אצלי באוטוקאד לא עובד לי ותוקע לי את המחשב...
מה ניתן לעשות והאם יש אפשרות אחרת במקום האטצ'??
הוסף תגובה קישור ישיר

זה פורום של תוכנת ארכיקאד

עומר 10.12 (08:15)
זה פורום של תוכנת ארכיקאד, את צריכה לפנות לפורום אוטוקאד
הוסף תגובה

מנסה להזיז דלתות הסמן אינו מזהה למרות שהשכבות אינן

Mira Mishkit 30.11 (16:28)
נעולות האם יש למישהו הסבר
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

ניסית Tab

צור משה א 30.11 (18:41)
כשהסמן נמצא מעל הדלת, לברור בין הרכיבים בסביבתו - באמצעות מקש ה Tab.
הוסף תגובה

קבצי DRAWBASE

eititan1121 31.10 (08:55)
ברשותי קבצי DRAWBASE שהייתי מעונין להמיר לDWG...אשמח מאוד אם למי שיש את התכנה יוכל לעזור לי לבצע את ההמרה.
הוסף תגובה קישור ישיר

דרוש/ה הנדסאי/ת ארכיקאד

מומא אדריכלות 15.10 (10:10)
למשרדנו תכנון למגורים מסחר ומשרדים
הוסף תגובה קישור ישיר

RENDERING בשלוש קומות

Maayan Mayer 12.10 (11:23)
שלום,

אני מנסה לעשות RENDERING לתוכנית של שלוש קומות, אני לא מצליחה.
הלכתי ל VIEW-ELEMENTS IN 3D VIEW-FILTER AND CUT ELEMENTS IN 3D
זה לא עובד, המצלמה עדיין מראה לי את הקומה הראשונה.
רציתי לדעת אם יש עוד דרך
תודה,
הוסף תגובה קישור ישיר

האם הגדרת מחדש את המבט?

צור משה א 12.10 (21:46)
כלומר - האם הגדרת את המבט התלת מימדי באופן כזה שהגדרות החיתוך החדשות תהינה הגדרות התצוגה שלו?
הוסף תגובה