בחירת מערכת אזעקה

מערכת אזעקה לבית

מערכת אזעקה לבית תפקידה להגן כל הבית מפני פריצות וחדירות לשטח פרטי.

כאשר אנו בוחרים מערכת אזעקה לבית עלינו לדעת על מה אנחנו רוצים למגן ע"י מערכת אזעקה כגון: כניסות לבית,סלון,חדרי ארוח,חדרים,חניה,מטבח,חצר וכד'.

קיימות בשוק מערכות אזעקה ביתיות,  מערכות אזעקה לעסק , מערכות אזעקה למוסדות , מערכות אזעקה למפעלים וכד'.

כאשר אנו בוחרים מערכת אזעקה עלינו לדעת מה היכולות של מערכת האזעקה ועד כמה זה מתאים לנו.

יש מערכות אזעקה זולות ויש מערכות אזעקה יקרות ולכן יש לבדוק את הצרכים שלכם הלקוח ולהתאים מערכת אזעקה מתאימה.

מערכת אזעקה יודעת לחלק את הבית לכמה יחידות נפרדות כלומר אם אנו בלילה הולכים לישון ורוצים להפעיל את מערכת האזעקה ועדיין להסתובב בבית  בצורה חופשית אנו נמגן את הבית בעזרת גלאים חיצוניים כמו, גלאי קרן אקטיבים , גלאי וילון חיצוניים, גלאי נפח חיצוניים וכד',וכאשר אנו מחוץ לבית אנו נפעיל את מערכת האזעקה באופן כללי.

קיימות עוד המון אפשרויות חלוקה של מערכת האזעקה ולכן עלינו לדעת לבחור את מערכת האזעקה המתאימה

לנו ולהבין את היכולות שלה.

איזה גלאים עלינו לבחור?

בחירת הגלאים המתאימים לבית או לעסק נקבעת לפי המבנה,מספר החדרים,חצרות,כניסות,יציאות,חלונות ומוקדי פירצה למקום לכן חשוב לדעת שבעל המקצוע אותו אנו מזמינים יהיה מקצועי ובעל ניסיון כדי שיוכל להתאיםבחירת מערכת אזעקה את מערכת האזעקה המושלמת והבטוחה ביותר בשבילנו.

במקרים של חדרים בפנים הבית אנו נשים גלאי נפח א.א פסיביים היות שכאשר אנו יוצאים מהבית או מהעסק אין אף אחד שמסתובב באזור המוגן, במקרים של הגנה הקפית אנו נשים גלאים המיועדים לתנאי חוץ,מה זה אומר תנאי חוץ? שהגלאים יהיו עמידים בתנאי מזג האוויר גשם/שמש,כדי שלא יגרם נזק לגלאים או למערכת האזעקה או יתנו לנו אזעקות שווא, "שידעו" להבדיל בין אדם המנסה לפרוץ לשיטחנו לסתם חיה שמסתובבת בחוץ כמו חתול או כלב ולא יתנו לנו אזעקות שווא.

במקרים של חלונות גדולים או וויטרינות אנו נשתמש בגלאי אקוסטי ש"יודע" לזהות קול נפץ זכוכית ולהתריע על כך, קיימים עוד מספר רב של גלאים ולכן אנו צריכם להעביר לבעל המקצוע המבצע את העבודה את כל הפרטים הרלוונתים כדי שיתאים את מערכת האזעקה למקום אותו אנו רוצים למגן.

מה עושים אם אין תשתיות מוכנות?

במקרים בהם אין תשתיות מוכנות כדי להתקין מערכת אזעקה קווית אנו נתקין מערכת אזעקה אלחוטית,

למערכת אזעקה אלחוטית ישנם את כל האביזרים שיש למערכת אזעקה קווית רק שהמחירים קצת יותר גבוהים,

לכן עלינו לשאול את המתקין אם יש אפשרות להתקין מערכת אזעקה משולבת כלומר, למקומות אליהם אנו יכולים להעזר בתשתית הקיימת בבית נתקין אביזרים קוויים ובכך נחסוך בעליות מערכת האזעקה.

מה עושים אם אין קו טלפון במקום?

ישנם מקומות שבהם אין קו טלפון שנוכל לחבר למערכת האזעקה כמו מחסנים,לולים או סתם מקום אותו אנו רוצים למגן באופן זמני ולא רוצים לחבר קו טלפון לתקופה זאת. לכן יש כרטיס מתאם סלולרי הפועל ע"י SIM של פלאפון מכל חברה סלולארית שקיימת והכרטיס הזה מחליף את תפקידו של חייגן מערכת האזעקה ומחייג למנויים בעזרת קו סלולארי,ישנם מקומות שמשתמשים בכרטיס זה בתור גיבוי לקו הטלפון הרגיל.

ישנם מערכות אזעקה שבעזרת כרטיס זה יש אפשרות לשלוח "פקודות" אל מערכת האזעקה ע"י שליחת SMS ולהפעיל את מערכת האזעקה במקרה ששחכנו להפעיל את מערכת האזעקה שיצאנו מהבית או מהעסק או לנטרל את פעולתה, כמובן שכל פעולה כזאת דורשת סיסמא כדי שמערכת האזעקה תבצע את הפעולה שנדרשה.

בונה בית/עסק חדש?

רצוי לתכנן את מערכת האזעקה בזמן הבניה ולהכין תשתית לכל מקום אותו נרצה למגן. חשוב מאוד להזמין יועץ מיגון שיתאים את מערכת האזעקה לפי תוכניות הבניה כדי שלא נפספס מקום אותו רצינו למגן הרי מספיק מקום אחד שיאפשר כניסה  לא ממוגנת אל המקום וכל מה שתיכננו לא יהיה שווה.

חשוב! לוודא שהמתקין אותו הזמנו יעקוב אחרי שלבי הבניה וישים לב לשינויים שבדרך כלל מופיעים בשלבי הבניה.

 

מקוים שמדריך זה עזר לכם בבחירת מערכת אזעקה ולימד אותכם מהיא מערכת אזעקה איך שומרים על המקום היקר לנו ועל משפחותינו שאנו משאירים לפעמים בבית לבד...

 

המאמר באדיבות

 • Best Security
 • קליק לחיוג: 050-8511282
 • טלפון:
  050-8511282הצג
 • כתובת:
  אנה פרנק
 • אתר:
  הצג

תגובות