שיטות הדפסה על חומרים

מעצבים ואדריכלים מבקשים לפעמים להדפיס עיצובים גרפיים, שלטי הכוונה וטיפוגרפיה על משטחים וחומרים שונים. מאמר זה מציג את שיטות ההדפסה הקיימות לרשותכם.

 

הדפס לימניציה

הדפסה על גבי שכבת פלסטיק המשמש לחיפוי אובייקטים באמצעות דבק. ניתן להדביק את נייר הלמינציה על חומרים רבים כגון: זכוכית, קוריאן, פורניר, אלומניום, MDF, צמנטבורד, אבן וכדומה. ניתן גם להדביק את נייר הלמינציה הדקורטיבי באמצעות חום או לחץ.


היתרון בהדפס למינציה הוא שניתן להסיר ולהחליף את ההדפס לאחר מספר שנים כאשר רוצים לרענן את העיצוב. 

החסרון הוא שלא ניתן ליישם על כל החומרים, כגון: צמנטבורד, אבן ושיש.


הדפס סובלימציה

ההדפסה על גבי משטח נוצרת בטכנשיטות הדפסה על חומריםולוגיית הסובלימציה, בה חודר הצבע לתוך החומר. ההדפסה בטכנולוגיה זו מתבצעת במכבש וואקום בטמפרטורה של כ 180- מעלות, כאשר עם חימום צבעי ההדפסה הם הופכים לגז ונטמעים בתוך המשטח. לאחר החימום, מקורר החומר באמצעות מים. הצבע חודר למשטח בדומה לכתובת קעקע בעומק של כ30-40-  מיקרון, כך שהחומר ניתן לליטוש עדין לאחר ההדפסה.


היתרון של הדפס סובלימציה טמון בשיטה. כיוון שהצבע הופך להיות חלק אינטגרלי בחומר ההדפס עמיד מאוד לשחיקה. אך, החיסרון הוא שהדפס סובלימציה ניתן ליישום רק בחומרים בעלי מרכיב פולימרי בלבד.


הדפס UV

מדפסות המשתמשות בטכנולוגית ה- UV נותנות מענה לכמה סוגיות: הדפסה על מגוון כמעט אין סופי של חומר גלם כולל חומרים קשיחים. דיו UV אינו נספג על גבי המדיה המודפסת אלא מתייבש מיידית בזמן ההדפסה באמצעות נורות UV מיוחדות. הטכנולוגיה מאפשרת להדפיס על פלסטיק, זכוכית, עץ או כל חומר אחר. כמו כן, מדפסות בטכנולוגית UV ידידותיות לסביבה.


היתרונות של הדפס UV הם במחיר הזול של ההדפסה, חדות גבוהה ומתאים לכל החומרים. כמו כן, בסיס צבע של CMYK+לבן, מאפשר להגיע למגוון רחב של צבעים וקיימת אופציה של דיו לבן המאפשרת הדפסה של צבע לבן על מדיה או אובייקטים בצבעים שונים. הדפסה עבור יישומים עם תאורה אחורית על מדיה שקופה ו/או הדפס לבן כצבע ספוט. החיסרון הוא שצריך להגן על הצבע על ידי ציפוי נוסף הנעשה בהתזה או בנייר למינציה.

כל שיטות ההדפסה עמידות לאורך שנים בתנאי פנים ויש פתרונות להעלאת העמידות של ההדפסות הדקורטיביות בתנאי חוץ. אנו מתאימים את החומר ושיטת ההדפסה לפי הצורך של האדריכלים ומעצבי הפנים. 

המאמר באדיבות

 • אלקסלסי משטחים מעוצבים
 • קליק לחיוג: 050-7821084
 • טלפון:
  050-7821084הצג
 • כתובת:
  מושב בצרון 51 (ליד המזכירות) 60946 ת.ד. 283
 • אתר:
  הצג

תגובות