ריצוף בטון וחיפוי בטון - יתרונות

בטון המהווה היום את אחד מחומרי הבניין העשירים בעולם מבחינת אפשרויות השימוש בו ויכולות הייצור שלו. בטון מחוזק בסיבי זכוכית משמש ליצור אריחים ומאפשר שימושים רבים לפנים ולחוץ הבית: ריצוף, חיפוי קירות – לחללים יבשים ורטובים כאחד, מדרגות, אדני חלון, רהיטים ייחודיים ועוד. מאמר זה מציג את יתרונות החיפוי במוצרי בטון.


פרקטיות – אריחי הבטון מותקנים בדיוק כמו כל ריצוף אחר אך מאופיינים ביעילות ותועלת גבוהה ללקוח.

בעיית השברים, הסדקים, תזוזת הקרקע והטיפול השוטף ברצפת בטון מוחלק (יציקה בשטח בעזרת כלונסאות ו"הליקופטר") נפתרת עבור אלו החפצים ברצפת בטון איכותית, עמידה ובמראה הטבעי, וזאת באמצעות החלפה פשוטה של אריח.

יתרה מכך, בעת הזמנה בבטון ישראלי אנו שומרים במחשבינו את גוון ומפרט האריח למשך שנים ארוכות אשר ניתן לשחזור וייצור במדויק בעת הצורך. התוצאה היא פתרון מיטבי לבעיית הזהות בגוון הנוצרת מתוספות שלא בהזמנה המקורית באריחי גרניט פורצלן, תוך מניעת ההכרח לשמור רזרבות ("אקפלד").


עיצוב – מוצרי הבטון מגיעים בצורת אריחים, אבני מדרך ובריקים, ובייצור מיוחד – פחות או יותר בכל צורה שעולה בראשכם; סקאלת הצבעים הסטנדרטית במלאי כוללת מעל תריסר גוונים ובסך הכול מעל 50 גוונים, המאפשרים לאדריכל או ללקוח את החופש לפרוש בחיפויי בטון קשת רחבה מאד של  גוונים; בנוסף, מוצרי הבטון מגיעים במרקם חלק, טרבנטין, דמוי פרקט ועץ, בריקים ועוד. בניגוד לשימוש באריחי ריצוף אחרים בהם אתם מוגבלים על ידי ההיצע, הרי שבחיפויי בטון תפירת "חליפה" היא אפשרית לפי הזמנה. בנוסף, חיפויי בטון מתאימים לשילוב עם חומרי בנייה שונים כגון פיגומים ממתכת, מעץ ועוד, וכן בשילוב עם כפתורים ודקורציות ממתכות שונות.

ריצוף בטון וחיפוי בטון- יתרונות 

עמידות - אחת מתכונותיו הבולטות של הבטון היא היותו חומר הבנייה העמיד ביותר – הוא "חזק כמו בטון".

לשם השוואה, העמידות בכפיפה = חוזק לחיצה מינימאלי: אבן גיר רכה או אבן חול – 45 מגה פסקל, אבן גיר קשה, גרניט או שיש – 60 מגה פסקל, חיפוי בטון של Israeli Concrete לאחר 28 יום – 80 מגה פסקל.

 

בניגוד לחומרים אחרים שבסופו של יום נשחקים, מתבלים, מתנפחים או נשברים, הבטון עמיד כנגד בלייה ולכן מתאים ליישום בסביבות אקלימיות שונות: הבטון עמיד כנגד סופות חול, כנגד תנאי כפור, כנגד זיהום אוויר קשה, ומתאים אף לשימוש תת-ימי;

חיפויי בטון מיסודם עמידים בפני שריפות – הם אינם נשרפים וכך מונעים את התפשטות השריפה. הם אינם מייצרים עשן או פולטים גזים רעילים, והם אינם מטפטפים חלקיקים יצוקים או מותכים שעלולים להוסיף חומר בערה לשרפה. לכן אינם דורשים תוספת חומרים חסינים-אש כמו אריחים וחומרי בנייה שונים, והם יכולים לשמש כפלטפורמה בטיחותית להימלטות במקרה של שריפה. אריחים המיועדים לשימוש בחוץ עמידים כנגד קרני שמש אולטרה-סגולות (UV), כך שצבעם של המוצרים אינו דוהה עם הזמן.

 

אקולוגיה ואקונומיה – הבטון הוא מיסודו מוצר בר-קיימא – מוצר שקונים פעם אחת ואינו דורש את החלפתו כל פרק זמן כלשהו (בניגוד למוצרי עץ שונים לדוגמה) עקב בלייה וכדומה; הבטון עשוי מחומרים טבעיים – חול, מלט ואגרגטים שונים - ומרכיבים ידידותיים לסביבה, וניתן למחזור במלואו, כמו גם לייצור מחומרים ממוחזרים – חול, חצץ, שברי זכוכית ועוד - כך שייצור בטון מקטין את השימוש בחומרים שעובדו או יוצרו במיוחד לקבלת המוצר הסופי.

 

אריחי בטון מהווים מרכיב עיקרי לאנרגיה סולארית פאסיבית – האריחים קולטים את חום השמש ללא שום אמצעי חשמלי (בעיקר דרך חלונות ודלתות הפונים מערבה), ואוגרים אותו ברצפה ובקירות, ולבסוף מחזירים את החום לאטמוספרה במהלך הלילה. כך אריחי הבטון מונעים שינויי טמפרטורה קיצוניים. בתקופות חמות אריחי הבטון נשארים קרירים ובכך מוזילים משמעותית צריכת אנרגיה, היינו חוסכים כסף ומפחיתים את פליטתם של גזי חממה.


בנוסף, אריחי בטון הם אידיאליים להעברת חום על ידי רדיאטור תת רצפתי ועוזרים לשמור על אוויר נקי: בחימום תת רצפתי, הגלילים או הצילינדרים מתחממים באמצעות חשמל, קיטור או שמן, והם מקובעים ברצפות הבטון, וכך מחממים את הרצפה בצורה נקייה ושווה. בניגוד למערכות חימום אחרות, בשימוש ברדיאטור תת-רצפתי מתחת לבטון אוויר אינו משתחרר או נפלט לשווא, ואבק ולכלוך אינם מופצים ומשתחררים אל האוויר.

 

היגיינה – בניגוד לחומרים אחרים כמו שטיחים, מוצרי עץ ודק למיניהם, אריחים וחיפויים שונים וכיוצא באלה, אריחי בטון לא תומכים בצמיחתו והצטברותו של עובש רעיל, אשר עלול להתפתח בעיקר באקלים חם, לח ובתנאי רטיבות, ולגרום לכאבי ראש, זיהום וכדומה; בנוסף, אריחי בטון מקיר-לקיר מהווים אלטרנטיבה נהדרת לסובלים מאלרגיות, ומהווים תחליף לשטיחים הצוברים אבק, קרדית (חרקים זעירים), קשקשי עור, נוצות של בעלי חיים וגורמים נוספים לאלרגיה.

 

תכנון מבנה – עקב היותו של הבטון חומר בסיסי בבניין, חיפויי קיר מבטון מהווים במקרים רבים חיזוק לשלד המבנה, ביציקות בעובי של 25 מ"מ ומעלה. עובדה זו מהווה יתרון לאדריכל בתכנון החלל, ולקבלן המבצע בעת הרכבת האריחים.

המאמר באדיבות

 • ISRAELI CONCRETE
 • קליק לחיוג: 035410272
 • טלפון:
  035410272הצג
 • כתובת:
  רחוב ידידיה פרנקל 43
 • אתר:
  הצג

תגובות