בחירת עיצוב גינות מתאים

עיצוב גינות לא אחת מהווה העיקר שבעיצוב הכללי של הבית שלנו. המחשבה שיש להקדיש על עיצוב גינות כוללת בחובה את האופי שלנו ואת רמת המעורבות שלנו העתידית בכל הנוגע לגינה שלנו ולטיפול בה. ישנם סגנונות רבים של עיצוב גינות כאשר ההבדל בינים בסיכומו של דבר הוא עד כמה אנחנו צריכים לטפל בגינה. עיצוב גינות מסוים יהיה כרוך בפחות טיפול כאשר אחר ידרוש טיפול יום יומי כמעט.

עיצוב גינות עונתיות

כמעט כמו סידור ארון בגדים כך גם עיצוב גינות עונתיות, אלו מבינינו שאינם אוהבים את החורף או מעדיפים לבלות את ימי החורף ללא שימוש בגינה הרי שעדיף כי יבחרו צמחים וכלל עיצוב הגינה יהיה מתאים לכך. בתום עונת החורף נקדיש יום או יומיים עבור טיפול ושיקום יסודי של הגיבחירת עיצוב גינות מתאיםנה, נעקור עשבים, נגזום ענפים וננקה עלי שלכת שנשרו. נרענן את האדמה עם דשן ונשתול פרחים וצמחי תבלין רעננים שילוו אותנו בקיץ. לרוב יישארו שרידים מהעונה שעברה שרק יצטרכו רענון ותחזוקה אך בסיכומו של דבר עיצוב גינות כגון זה ישמש אותנו לכל תקופת הקיץ בלבד. לעומת זאת אם נבחר לעצב את הגינה באופן שיתן לנו בילוי גם בקיץ וקם בחורף ( כי למעשה אין חורף באמת אצלנו בישראל), אז עיצוב גינות שכזה צריך להיעשות תוך מחשבה על המשתמשים הסופיים.

עיצוב גינות בהתאם לאופי שלנו

לא כל אחד אוהב לתחזק את הגינה ולא כל אחד יש לו זמן עבור תחזוקה שוטפת. עיצוב גינות ללא תחזוקה רבה היא הפתרון. שימוש במרבדי דשא סינטטי, שבילים, דקים ואדניות או עציצים הם הפתרון לעיצוב גינות ללא צורך בתחזוקה רבה. בצורה זו נצטרך רק להשקות ומפעם לפעם לנקות קצת עלים יבשים. לעומת זאת אם זמן האיכות שלנו הוא השעה שעתיים בגינה הרי שעיצוב עינות עם צמחי נוי, ורדים ותבלינים הוא העיצוב המתאים לנו. אלו צמחים יפים ומתאימים לכל עונות השנה ויש צורך בטיפול מסור בהם. הגינה הרב עונתית תשרת אותנו גם בקיץ וגם בחורף, תספק לנו הנאה מרובה.

המאמר באדיבות - עיצוב ישראל

המאמר באדיבות

תגובות