עיצוב גינות עם תאורה מרשימה

תכנון ועיצוב גינות מרשים ככל שיהיה אם לא שולבה תאורה נכונה נאבד חלק גדול מהאפקט של הגינה. על ידי עיצוב גינות משולבות בתאורה נוכל לקבל מראה מרהיב גם באור יום וגם בשעות הערב והלילה. עיצוב גינות כולל תכנון של מיקום התאורה בגינה מאפשר הדגשה והסתרה של אזורים נבחרים. על ידי צבעים שונים של אור נוכל להבליט את ערוגות הפרחים.

איזו תאורה נבחר לעיצוב גינות

קיימים סוגים רבים של עיצוב גינות, גינות תבלינים, גינות ירק, גינות נוי, גינה בעיצוב טרופי, יפני וכדומה. כל עיצוב גינות והתאורה שמתאימה לה. ישנם גופי תאורה מסוגים שונים, חלקם מיעדים לנעיצה ישירה באדמה וחלקן מותקנים על עמודים. בעיצוב גינות שכוללות עצים גבוהים ניתן להתקין תאורה ישירות על גזע העץ.

שילוב כוחות הטבע בעיצוב גינות מוארות

בשנים האחרונות גדל והתפתח נושא האנרגיה הסולארית, על אחת כמה הארתן על ידי תאורה סולארית. מזעור הלוחות הקולטים את אנרגית השמש קטנו עד כדי כך שניתן לראותם בגופי תאורה קטנים.עיצוב גינות על ידי גופי תאורה סולרית מאפשרת הארה יפה וחסכונית. עצם העובדה שהשמש מייצרת את החשמל להפעלת התאורה חוסכת לנו המון חשמל. מגוון הסוגים של הגופים הסולארים מאפשר עיצוב לתפארת שנראות מצוין בלילה. עוצמות התאורה משתנות ביחס לגודל המנורה. מגוון השימושים הרחב מאפשר שילוב סימון שבילים המסומנים עיצוב גינות עם תאורה מרשימהעל ידי תאורה לצידיו, גם אם במהלך תכנון ועיצוב גינות בחרנו להגדיר אזורי נוי כגון פינת תבלינים או ערוגות צמחים גם שם ניתן לשלב תאורה יפה. הסוגים השונים של המנורות מאפשרות עיצוב מרהיב ומיוחד, ניתן לתת דגש על צמחים מסוימים על ידי בחירה של תאורה מתאימה וצבע נכון.

עד כמה מסובך אופן ההתקנה של תאורה חסכונית?

עיצוב גינות שמשלב תאורה רגילה הכוונה עם חשמל מחייב אותנו כבר במהלך עיצוב גינות להכין תשתית של חשמל מתחת לאדמה ולחווט את המנורות, הדבר די מסורבל מכיוון שדי קשה לשנות מיקום של תאורה כזו. אולם אם אנחנו מתכננים עיצוב גינות עם תאורה סולארית אין לנו בעיה כסו. המנורות לא צריכות חיווט וחוטים, מספיק שנמקם אותם סמוך לצמח הרצוי ונכוון את הקולטן לכיוון השמש.

יופי, קלות וחיסכון הם העקרונות של עיצוב גינות עם תאורה סולארית.

המאמר באדיבות

תגובות