טיפים לחיסכון כספי (ונפשי) בשיפוץ הבית

ההחלטה בדבר שיפוץ ביתכם כרוכה ודאי בלא מעט לבטים והינה בעלת משקל רב, כמובן ההחלטה טומנת בחובה אפשרויות רבות ומגוונות ומהווה צעד משמעותי להגשמת בית חלומותיכם, השיקולים הרבים שיש לקחת בחשבון לעיתים אף מבלבלים ועלולים להוביל להוצאות מיותרות ובכן תכנון נכון וכמה עצות יעילות עשויות לחסוך לכם כסף ולחץ נפשי מיותר.


תכנון נכון ומחשבה תחילה

הקדשת מחשבה מראש לקביעת התקציב המיועד לשיפוץ הינה מרכיב הכרחי אולם טוב להגדיל ולעשות לכלול בו אפשרות לחריגה, כך שלא תופתעו מהוצאות אשר לא נלקחו בחשבון.  טוב ונכון לכלול בתקציב 20% למקרה של חריגה. כאמור השוק מציע מגוון רחב וכמעט בלתי מוגבל הן מבחינת ההיצע והן מבחינת המחיר, כמובן שלאיכות יש מחיר, אולם הבנת הצרכים שלכם  והיעדים העיקריים יגדירו סדרי עדיפות נכונים וימנעו בזבוז יתר על מוצרים שאינם הכרחיים ואינם בראש סדר העדיפויות.


אחד התחומים אשר עלולים להגדיל את ההשקעה המתוכננת בשיפוץ הינו ההיבט העיצובי, המבחר גדול ומפתה, הנראות האטרקטיבית מושכת את העין ולעיתים מביאה לפיתויים בלתי מתוכננים והוצאות גבוהות פשוט כי זה נראה טו, לכן עצבו לכם את הקו והסגנון שברצונכם ליצור מראש על מנת למנוע התלבטויות והוצאות כספיות ובזבוז אנרגיה ומשאבים העולים אף בבריאות. בחירה של קו מרכזי בסגנון הבית תביא לתוצאה שלמה יותר ומרשימה ותמנע השקעה מיותרת בעודפים בלתי נחוצים.


סיוע מקצועי

טעות נפוצה היא חישוב שעלות שכירת שרותיו של אדריכל או מעצב תגדיל משמעותית את ההוצאות ולכן מוטב לחכות לשלבים הסופיים ורק בשלב זה להסתייע בו, ובכן פני הדברים הם כי מוטב להיעזר בייעוץ וליווי מקצועי משלב התכנון כך שעצות מועילות וידע מקצועי עשויים לחסוך לכם טעויות שעולות בכסף ובעוגמת נפש. אדריכל מקצועי יכול להביא אתכם לתוצאה הרצויה גם מבלי לרכוש את המוצרים היקרים ביותר ויעניק לכם ממד של יצירתיות ופונקציונליות בתכנון ובעיצוב.


בחרו בקפידה את נותני השירות אשר יסייעו לכם בשיפוץ, ענף חומרי הגמר לבית כולל בעלי מקצוע אמינים יותר וכאלה שפחות אך לא ניתן להתחמק מהסתייעות בהם בתחומים של ריצוף, חיפויי קיר, תאורה ואינסטלציה, התייעצו עם אנשים אשר אתם סומכים עליהם על מנת לקבל חוות דעת ולגבש החלטה נכונה לגבי אנשי השירות, מרגע שבחרתם הימנעו מריבוי יועצים. הקדישו זמן לבדיקת איכות המוצרים המוצע לכם, היחס והשירות הניתנים גם לאחר הרכישה.


השוואת מחירים

טוב תעשו אם תערכו סקר שוק והשוואת מחיריםטיפים לחיסכון כספי (ונפשי) בשיפוץ הבית בין אם מדובר במוצאים או באנשי המקצוע המסייעים. התמקדו בפרמטרים המרכזיים והחשובים וודאו שהם זהים בכל הצעות המחיר על מנת לקבל תמונה ברורה ותמורה מלאה לכספכם. בהחלט נכון להשקיע יותר בבעלי מקצוע אמינים ובמוצרים איכותיים ולהימנע מחיסכון שעלול להביא לתוצאות באיכות נמוכה הגוררות אכזבות והוצאות גבוהות יותר בהמשך.


בחירת קבלן

זוהי הבחירה המרכזית ובעלת החשיבות הגדולה ביותר תהליך השיפוץ, בחירה זו תקבע את התנהלות מהלך העבודה וכן את התוצאה הסופית. יש לוודא כי מדובר בקבלן מוסמך ומקצועי אשר יעריך נכונה את היקף השיפוץ, איכות העבודה תשפיע על התוצאה המוגמרת, אין די במוצרים איכותיים ובחירות נכונות אלא יש צורך בידיים מיומנות אשר יישמו נכונה והלכה למעשה את הרעיונות והתוכניות שלכם, איכות הביצוע תקבע את איכות השיפוץ כולו ואת מידת שביעות רצונכם. קבלן אמין יעמוד בזמני הבניה וימנע מטעויות של קבלן שאינו מקצועי דיו ובכך יחסוך לכם עיכובים והוצאות נוספות. תקופת השיפוץ עלולה להיות מלחיצה ולכן חשובות הכימיה והתקשורת הטובה ביניכם שתקל על הלחצים ותיצור אווירה חיובית ונכונות להצלחת השיפוץ.
המאמר נכתב בשיתוף עם הצוות של בר עמי קרמיקה

תגובות