פורום ייעוץ עולם הבניה

יש לכם שאלה, אתם בונים, משפצים, מתכננים? מחפשים רעיון או פתרון לבעיה? זה הפורום בו תקבלו עצות מגוונות ותוכלו להציף את שאלותיכם

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

בנית מודל לעבודת גמר ביניים

אדם 11.07 (12:42)
מעונין בקבלת שרות לבנית מודל לעבודת גמר ביניים.
האם תוכלו להמליץ לי על מישהוא/יא מסביבת הרצליה ... ?בנית מודל לעבודת גמר ביניים
הוסף תגובה קישור ישיר

חיבור פלדה למדרגות בטון

רונית 23.06 (13:51)
היי לכולם.. אני סטודנטית לאדריכלות וביקשו מאיתנו לשרטט מדרגות בטון סטנדרטיות מחופות שיש
אך מהצדדים הם לא רוצים שייראו את תחתית הבטון של המדרגות אלא לסגור בקורת פלדה או משהו שנראה כמו קורת פלדה כדי שיהיה דקורטיבי...
אשמח לעזרה איך ניתן לחבר זאת לבטון כי צריכה להכין לזה גם פרט..
מצרפת תמונת השראה כיצד הם רוצים שהמדרגות ייראו מהצד.. תודה:)חיבור פלדה למדרגות בטון
הוסף תגובה קישור ישיר

תחתית או הצד? האם לזו הכוונה?

דביר 23.06 (18:25)
"לשרטט מדרגות בטון סטנדרטיות מחופות שיש
אך מהצדדים הם לא רוצים שייראו את תחתית הבטון"
האם הכוונה לפני הבטון?

מצרף סקיצה. שימי לב שעליך לתת יותר פרטים על החומרים.
הסקיצה המצורפת היא להמחשה
ישנו מדריך לפרטי בניין של מר אינג' א. טרבסקוי
שווה להחזיק את הספר או הספר הדיגיטלי (את הספר הדיגיטילי אפשר להשיג ברשת (לא ידוע לי אם זה חוקי)(אני באופן אישי רכשתי את חמשת הכרכים)(בשלב מסויים נתתי אותו)

המלצה נוספת. תתבונני על מדרגות בקניונים, בספריה העירונית, בסופרים, בספריה שבמכללה בה את לומדת. תנתחי את מה שאת רואה.

בהצלחהתחתית או הצד? האם לזו הכוונה?
הוסף תגובה

תודה רבה על כל הפירוט דביר!! (ל"ת)

רונית 24.06 (03:22)
הוסף תגובה

מדרגות חוץ חדשות דלת נפתחת החוצה

גלעד 23.05 (09:37)
שלום,
אני מקווה שזה במקום הנכון.
אני מתכנן מדרגות מגינה לבית, גובה של בערך 60 ס"מ.
בגלל אילוצים הדלת נפתחת החוצה ויש הפרש של 7 ס"מ בין תחתית הדלת לרצפה בתוך הבית, בעצם בין הפודסט לבית.
המדרגות מתוכננות במקביל לקיר של הדלת כך שהמדרגה הקטנה לא תהיה באותו מהלך אם שאר המדרגות.
האופציות כפי שאני מבין הן:
1. להשאיר איך שזה אם זה לא מסוכן
2. לחתוך את תחתית הדלת ולהשאיר רק 1-2 ס"מ בין הפודסט לבית.
אשמח לעצתכם.מדרגות חוץ חדשות דלת נפתחת החוצה
הוסף תגובה קישור ישיר

אז ככה

אדריכלות ועיצוב 3.06 (13:00)
מדרגות חוץ הן בגובה 15.
הפרש בין רצפת הבית לרצפת החוץ הוא 2 ס"מ (מה שהצעת באופציה 2)
הפרש גבהים של 7 ס"מ בין רצפת חוץ לפנים הוא הפרש גבוהה ולא הגיוני.
הוסף תגובה

פתרון עיבוי לבניה חדשה

מורן 4.03 (09:48)
שלום,
באיזור שלי יש בעיה של עיבוי שיוצר עובש על הקירות וגם על הריהוט
אני כרגע בבניה חדשה בסוף שלב השלד והחלטתי להשקיע בטיח תרמי
השאלה שלי היא לגבי החלונות,
1.האם כדאי להשקיע בחלונות בידודיים עם מרווח אוויר של 14 ממ ? או שבמקרה הכי גרוע, אם יהיה עיבוי הוא יהיה רק על החלון ולא על הקירות(כי יש טיח תרמי)?
2. האם חלון של 12 ממ אוויר (בפרופיל מסויים לא אצליח להגיע ל 14 ממ) עדיף על זכוכית טריפלקס שללא מרווח אוויר או שאין הבדל?
3. במידה ויהיה לי גם טיח תרמי וגם חלונות תרמיים, האם עדיין אצטרך להשאיר פתח אוורור בכדי שלא תהיה תופעת העיבוי? אם כן, אז איזו סיבה יש לעשות חלון מבודד אם אני גם ככה משאיר חריץ לאוורור?

תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

מחפשת חברה שמבצעת סקר עמודים לבית שעובר שיפוץ

אורלי 26.02 (22:00)
סקר עמודים קונסטרוקטיביים
הוסף תגובה קישור ישיר

למרות שזה אינו רלוונטי (למען הדורות הבאים)

דביר 23.06 (18:28)
עמודים קיימים? תפקידו של מהנדס לבדוק את ההנדסה של המבנה. לאשר או לאסור הריסה של עמוד או כמובן לדרוש עיבוי של עמוד.
מעבדה המתמחה בבטון- איזוטופ. (זאת לא המלצה. אך היא חברה המתמחה בתחום) והיא יודעת את העבודה נהדר.
הוסף תגובה

הגבהת המעקה במרפסת

לירון 16.02 (21:08)
ילדיי הקטנים נמצאים הרבה זמן במרפסת ואנחנו רוצים להגביה את המעקה , איך נוכל לעשות זאת?
הוסף תגובה קישור ישיר

מה הבעיה?

דביר 23.06 (18:38)
מקרה שפגשתי הדייר הוסיף לוח פרספקט כך שאינו נראה ואינו פוגע בחזית הבניין.
ניתן להוסיף שטיח במבוק וכך למנוע טיפוס.
מומלץ להרחיק כיסאות מסביבת המרפסת כשהקטנטנים שם

עבודות הפטורות מהיתר:
yavne.comp...%AA%20.pdf
הוסף תגובה

ריצפה שוקעת

יאיר 29.01 (13:15)
דירה של פעם בקומת קרקע מתוך 3 קומות . חלק מהכיף הקרוב לויטרינה שוקע בחורף ועולה כלפי מעלה בקיץ כאשר האדמה מתייבשת . זה גורר גם סדקים בקירות בחיבור בין התיקרה לקיר
הוסף תגובה קישור ישיר

צרו קשר עם מהנדס!!!! (ל"ת)

אדריכלות ועיצוב 2.06 (11:59)
הוסף תגובה

תכנון ביתי, חוות דעתכם

איתי קוממי 1.01 (21:14)
אשתי ואני רוצים לבנות לנו בית של 5 חדרים
יש לנו אדריכלית מצויינת אבל תמיד חשוב לי לשמוע עוד דעות

בתכנית המצורפת:
השטח הירוק הוא פטיו (3X3מ')
רוחב ואורך הסלון 4.5 מטר בערך
בפינה הימנית עליונה חדר הורים ומקלחת הורים
החדר המזרחי הוא ממ"ד
השטח הכחול פינת משחקים ובעתיד פינת עבודה

אשמח לשמוע את דעתכםתכנון ביתי, חוות דעתכם
הוסף תגובה קישור ישיר

חלון עם סף דו צדדי

LConcept 23.11 (14:18)
שלום לכולם. אנחנו עושים עיצוב פנים לבית פרטי שעובר שיפוץ טוטאלי. במהלך השיפוץ יוחלפו כל החלונות וברצונינו לעשות סף פנימי בחלונות החדשים. האם יש משהו מיוחד שצריך לבדוק לפני שמחליטים סופית? האם יש מקרים שבהם לא מומלץ או אי אפשר להתקין חלונות בצורה כזאת?
תודה רבה
לוסי לשנסקי - עיצוב פנים
[email protected]
054-3047118
www.lconceptid.com
הוסף תגובה קישור ישיר

בידוד גג רעפים

אסף 14.11 (11:38)
קיבלתי הצעה לבידוד גג הרעפים באופן הבא:
1. דיקט 11 מ"מ OSB
2.שכבת SNOWHITE - צמר סלעים.
3.פויל אלומינים - יריעות אפליקטביות.

מה דעתכם? במה זה שונה מבידוד באמצעות סופר פולינום?
הוסף תגובה קישור ישיר

סגירת חלון עם בלוקים

גל 29.10 (09:30)
אשמח לפתרון עבור סגירה נכונה של בנייה חדשה ובנייה ישנה, סגרנו חלון שהיה לנו עם בלוקים.
כיצד נכון לסגור שלא יראו סדק בין הקיים לחדש?
הוסף תגובה קישור ישיר

יסוד לעמוד תאורה

עילאי 20.10 (17:27)
מחפש פרט ליסוד של עמוד תאורה בגובה 5 מטר,
אשמח לעזרה של אנשי מקצוע
הוסף תגובה קישור ישיר

חיבור בין פרקט לקרמיקה

עינב 17.10 (18:29)
התקנתי פרקט בבית ואני רוצה לעשות גימור יפה לחיבור שבין הפרקט לקרמיקה.
אשמח להמלצות כיצד נכון לעשות זאת?
הוסף תגובה קישור ישיר

תליית כוורת

אבירם 15.10 (09:46)
אני רוצה לתלות כוורת לילדה בחדר ממ"ד.
מה הדרך הבטוחה לחיבור הכוורת לקיר?
הוסף תגובה קישור ישיר

חול לעומת שומשום

אלון 10.10 (18:04)
אני מתקין ריצוף חדש בחדר רחצה,
האם מומלץ לשים חול או שומשום מתחת לריצוף?
הוסף תגובה קישור ישיר

שיפועים בחדר רחצה

קובי 8.10 (19:47)
מחפש פתרון לתיקון השיפועים בחדר הרחצה.
הקבלן טוען שאם ארצה לשבור את הרצפה ולתקן את השיפועים יהיה הבדל של עד סנטימטר.
האם זה משמעותי?
במצב הנוכחי לא ניתן להתקלח במקלחת אקורדיון..
הוסף תגובה קישור ישיר

תלונה על אדריכל

מאור 5.10 (16:50)
התחלתי עבודות שיפוץ עם אדריכל שלקח את חלקו ההכספי ונעלם ללא סיום העבודה.
איני רוצה להזכיר שמות בפומבי אך אשמח לשמוע מאנשים שחוו את הבעיה האם יש למי להגיש תלונה על האדריכל והאם קיבלו פתרון לבעיה?
הוסף תגובה קישור ישיר

מה זאת אומרת נעלם?

אדריכלות ועיצוב 2.06 (12:02)
מה זאת אומרת נעלם?
האם חתמתם הסכם???
העאם קיבלתם תוכניות?
האם גררתם את האדריכל ימינה ושמאלה (תעשה כך ואחרי שכבר יש תוכניות ביקשתם שוב ושוב לתקן?)
אפשר להגיש תביעה בבית משפט.

הוסף תגובה

לימודי הנדסה

אוראל 3.10 (18:19)
מתלבטת בין לימודי הנדסת בניין ללימודי הנדסת תחבורה,
אשמח לשמוע מניסיון של אנשים בתחום מה המסלול המומלץ מבניהם? 
הוסף תגובה קישור ישיר

ריהוט גן

חיליק 26.09 (16:52)
שלום חברים!
מי מהגולשים כאן מעוניין ברכישה של ריהוט גן במבצע ? לפני שניגשים לבחור ריהוט חשוב מאוד לעשות כמה פעולות חשובות. ריהוט גן הוא ריהוט שיהיה נדרש לכל אחד ואחת מכם אם יש לחם חצר או מרפסת בבית. על מנת לרכוש ריהוט גן המתאים לסטנדרטים שלכם, חשוב ללכת על פי מתווה מסוים, ולהחליט מראש מה אתם מעוניינים לקנות. חשוב לרכוש את רהיטי הגן כך שיתאימו למצבכם הכלכלי וישפרו עד מאד את הנעשה בגן מבחינה עיצובית, וכמובן יצרו לכם גינה יפה ונעימה לשבת בה. עוד פרטים תוכלו למצוא בליקנ המצורף.
בהצלחה!
הוסף תגובה קישור ישיר

חיבור בין לוח עץ לשיש

רועי 18.09 (15:48)
אני רוצה לחפות את השלח של המדרגה בלוח עץ,
איך ניתן לחבר לוח מעץ מלא לשיש מבלי שיראו את החיבור?
הוסף תגובה קישור ישיר

למינם או דקטון

דביר 16.09 (17:56)
משטח למינם או דקטון
מה מבניהם מומלץ יותר?
הוסף תגובה קישור ישיר

פתח ניקוז בקיר

רועי 14.09 (23:15)
ערב טוב האם זה צקובל שעושים בדירות מקבלן פתח ניקוז בקיר במקלחת ולא סוגרים אם קרמיקה רק אם חתיכת פלסטיק מודבקפתח ניקוז בקיר
הוסף תגובה קישור ישיר

עיצוב פנים

רוני שרון 12.09 (14:17)
שלום לכל הגולשים :)
היום אני כאן עם המלצה בעבור אלו מכם שמעוניינים לעצב את הבית, וגם לאלו אשר מעוניינים בעיצוב מחדש של הקליניקה או המשרד של העסק. לאחרונה סיימתי לעצב את הבית החדש אליו עברנו ממש לא מזמן, ועבדתי עם דלית לילינטל מעצבת פנים מקצועית ואחת ממעצבי פנים במרכז. מאחר והייתי מאוד מרוצה מהעבודה שלה, חשבתי להמליץ לכל מי שצריך מעצב על השירות הנפלא שלה. בחורה יצירתי ומקצועית מאוד, נעים וכיף לעבוד איתה. היא לוקח ברצינות את הדרישות והרצונות של הלקוח, ומוצאת את הדרכים לייצר את האווירה הדרושה. מצרף לכם כאן קישור לאתר שלה על מנת שתוכלו להתרשם ממגוון העבודות שהיא עושה.
בהצלחה!
הוסף תגובה קישור ישיר

אדריכלית מקצועית

רוני שגיב 17.09 (22:07)
הי :)
איזה שרשור נהדר נוצר כאן! ההמלצה שלך בהחלט יכולה לסייע למי שמחפש שירות כלשהו שקשור לעיצוב ושיפוצים. לא ראיתי כאן המלצה על אדריכלות, ולכן אוסיף המלצה חמה על אדריכלית בעלת ניסיון, שעשתה עבודה נפלאה בעיצוב הבית החדש שלנו בתל אביב. ביקשנו ממנה לעצב את הבית בסגנון מודרני ומואר, תחת תקבציה מוגבל במיוחד, והיא הצליחה לייצר פתרונות יצירתיים וזולים שיתנו לנו את התוצאה הרצויה. מאוד נעים לעבוד איתה, היא מקצוענית ויצירתית במיוחד, ומצוינת בעבודתה. תוכלו למצוא את כל הפרטים בלינק המצורף.
הוסף תגובה

התקנת קראוון מגורים

דודי 12.09 (11:12)
אני רוצה להתקין קראוון מגורים בשטח הפרטי שלי, מבחינת היתר אין לי בעיה אך מבחינת ביסוס הקראוון אשמח לעצה של אנשי מקצוע,
על מה מומלץ להתקין את הקראוון? ואילו הכנות קרקעיות נדרש לעשות מראש?
הוסף תגובה קישור ישיר

חיפוי חיצוני

רפי 4.09 (17:55)
מתלבט איזה סוג חיפוי חוץ לעשות בבית פרטי שאנחנו בונים, טיח עם השנים מתלכלך..
אילו עוד אופציות מומלצות?
הוסף תגובה קישור ישיר

חיפוי חיצוני חיזוק אריחי שיש, חיזוק אריחים

דורון מוסקוביץ 15.10 (14:14)
בס"ד
נושא: חיפוי חיצוני חיזוק אריחי שיש, חיזוק אריחים, חיזוק אריחים בבניין, חיזוק אבן.

אם מדברים על חיפוי אריחים, כבר לכולם יצא לשמוע על תופעת אריחים נושריםאריחי שיש נופלים, אבנים נופלים בבניין.
בתחום שאני עוסק בו עבודות בגובה(כ10 שנים בתחום ומנהל מקצועי בסנפלינג) יצא לשמוע לא מעט פעמים, בתופעה שכיחה של אריחים נופלים, וכזאת שלא נותנים לה את מלוא תשומת הלב ,הרצינות, והחשיבות, ואם נותנים תשומת לב ומחליטים לטפל בבעיה אז בוחרים "לטפל בה" כי לעשות וי, למה אני מתכוון? הנה הסבר קצר וברור:
כשיש בעיה של התנתקות אריחיםאבנים מחיפוי הבניין, חובתם של ועד הבניין או הקבלן לטפל בבעיה באופן בהול!, כיוון שגם בזה הרגע יכולה להתרחש התנתקות אריחים.
במידה ומדובר בחובתו של הקבלן לחזק את כל האריחים, לרוב ישנו ניסיון של התחמקות מכיוון ששום קבלן לא ציפה להפתעה שכזאת ובטח לא להוצאת כספים(סכום לא קטן) שמצריך ממנו לשאת בעלויות.

במידה ויש הסכמה מצד הקבלן לחזק את אריחי השיש, והוא לוקח אחריות או בה"מש פסק, יחליט הקבלן לחזק בעלות מינימלית כזאת שיצליח לקבל תעודת אחריות ממהנדס(מה שקל מאוד לקבל) כדי להציג בפני בה"מש או ועד הבניין.
באופן זה ובפרט שנמנע בהתחלה והייתה "מלחמה" בין הקבלן אל הועד, הועד מאמין שזכו ושהם יכולים להסיר כל דאגה מליבו מחשש של נשירת אריחיםנשירת אבנים, אך בפועל המציאות שונה מזו שהועד חושב או הקבלן(גם אם הוא אמין).
למה?
ישנו מפרט ביצוע קפדני עבור חיזוק אריחים בבניין והוא משתנה מבניין לבניין באופן סוג הבלוק, כגון:
בלוק בטון, איטונג, פומיס וכמובן עובי וגודלו של האריחאבן.
בשביל להבין לעומק, בין אם אתה קבלן שרוצה באמת לספק אחריות ב100% עבור עבודות החיזוק או בין אם אתה נציג ועד בניין להלן קישורים עם הסבר מדויק כיצד ניתן למנוע לקבל "תעודת אחריות" או באמת לקבל תעודת אחריות!
ניתן לקבל פרטים חשובים אודות התופעה ודרכי הטיפול באתר של החברה בכל הנוגע לחיזוק אריחי שיש, חיזוק אריחים, חיזוק אריחים בבניין, חיזוק אבן או איך שתרצו לקרוא לזה, העיקר שתהיה מודעות לכל הנושא כי זה פיקוח נפש.

www.hizukarihim.com/

חיזוק אריחים מבוצע באופן הבא:

www.youtub...-QP5WNts5U

דוגמה לפרויקט חיזוק אריחים:

www.youtub...6gJMhLlALE

הוסף תגובה