פורום ייעוץ עולם הבניה

יש לכם שאלה, אתם בונים, משפצים, מתכננים? מחפשים רעיון או פתרון לבעיה? זה הפורום בו תקבלו עצות מגוונות ותוכלו להציף את שאלותיכם

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

עיצוב פנים

אלעד 17.04 (00:39)
הי חברים!
אני רואה שיש כאן לא מעט גולשים שמתכננים בניה או עיצוב מחדש של הבית וחשבתי לתת לכם טיפ קטן מהניסיון האישי שלי. הרבה מאוד גולשים מתלבטים האם לשכור מעצב פנים מקצועי לטובת עיצוב הבית, הקליניקה או המשרד, או פשוט לנסות באופן עצמאי. אני גם התלבטתי מאוד האם יש צורך בהוצאה הכספית של מעצב, אבל אחרי שעבדתי עם מעצבת פנים מומלצת בתל אביב , הבנתי כמה ההשקעה היתה בהחלט משתלמת. לא רק שהתוצאה הסופית היתה נהדרת, היא גם הצליחה לחסוך לי סכומי כסף לא מבוטלים, ומצאה לי את הפתרונות הטובים ביותר שיצרו את האווירה בה אני מעוניין.
בהצלחה!
הוסף תגובה קישור ישיר

מרצפת בריצפה שזזה

פליקס 16.04 (10:52)
שלום,
מהו אופן התיקון הנכון למרצפת שמורגש שהיא "רוקדת" קצת כאשר נעמדים עליה בפינה ספציפית ?
האם ניתן להסיר את הרובה באופן מלא ולהכניס מילוי כלשהו על מנת לא להוציא את כל המרצפת ?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

מפוח לחדר רחצה

בלה 15.04 (14:53)
שלום,

יש לנו חדר רחצה בגודל 1.70/2 מ', ללא חלון. צריכים להתקין מפוח ולא מצליחים להבין את ההבדלים בין המפוחים השונים (למעט ההבדל במחיר). הצינור של המפוח עובר דרך הקיר והרצפה ויוצא החוצה (כל קירות חדר הרחצה הם קירות פנימיים). האורך הכולל של הצינור הוא כ-5 מטרים.
בשתי חנויות שונות שפנינו אליהן קיבלנו המלצות על מוצרים שונים. באחת המליצו לנו על מפוח צנטרפוגלי IL150, שעולה כ-1300 ש"ח. בחנות אחרת המליצו דווקא על מפוח אינליין 100 בעלות של כ-500 ש"ח. שניהם יושבים בפתח החיצוני, כך שלא אמור להיות רעש בחדר הרחצה עצמו. השאלה היא האם הם יעילים מספיק ואיזה מהם יעיל יותר. האם המפוח הזול יותר ייתן מענה מספק- גם אוורור ריחות ובעיקר אוורור של הלחות על מנת שלא תיווצר רטיבות בתקרה?

אשמח לקבל חוות דעת ממישהו שמבין בעניין.

תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

חיבור בין צינור ניקוז לסיפון

עברי 12.04 (14:21)
האם ניתן לחבר צינור ניקוז של מזגן לסיפון של כיור בחדר רחצה הצמוד למזגן מצידו השני של הקיר?
הוסף תגובה קישור ישיר

צריך אישורים על דבר כזה?

רוני 11.04 (21:49)
שלום- עברנו לדירה חדשה והמליצו לנו להתקין עמוד לחניה של הבניין כמו זה www.asclea...rking-pole . רציתי לדעת מה הנוהל במקרה כזה? האם צריך אישור רשמי שהוא לפני שמתקינים או פשוט מזמינים ומתקינים? מתנצל מראש על השאלה שאולי מובנית מאליה- לא מצאתי תשובה באינטרנט...
הוסף תגובה קישור ישיר

מנהל פרויקט לעומת מפקח

תאיר 9.04 (12:54)
מה ההבדל בין מנהל פרויקט למפקח?
הוסף תגובה קישור ישיר

תליית מדף בממ"ד

רפי 7.04 (17:14)
באיזה סוג בורג מומלץ להשתמש לתליית מדף בממ"ד?
כל פעם שאני מנסה להבריג בורג לקיר הכול מסביב מתפורר.
הוסף תגובה קישור ישיר

ניקוי כורסאות מרופדות

אפריים 6.04 (20:06)
שלום לכל הגולשים כאן בפורום
אנחנו החלטנו לכבוד חג הפסח לעשות ניקיון יסודי בבית. עברנו את כל החדרים, וכעת נשאר לנו רק לנקות את הסלון. תילה שקלנו להיפטר מהסלון הישן, ולהתרענן בסלון חדש, אבל ההוצאות כרגע גדולות מידי בשביל לעשות את המהלך הזה. עלה לי רעיון אולי לשלוח אותם לניקוי יסודי אצל חברה מקצועית, שתוכל להחזיר אותם למצב שמיש, ולתת לנו תחושה כאילו כן קנינו ריהוט חדש. אשמח לקבל המלצות על חברה אשר מתמחה בניקוי כורסאות מרופדות, שיש לה את החומרים המתאימים, ושתוכל באמצעות הציוד שלה לנקות בצורה יסודית ולהיפטר מכל האבק והכתמים הקשים. אשמח להמלצות מניסיון.
תודה לעונים!
הוסף תגובה קישור ישיר

גובה מינימלי לממ"ד

יותם 3.04 (11:00)
האם ע"פ התקן מותר לממ"ד להיות בגובה 2.30?
אנחנו בבנייה של בית והממ"ד מתוכנן להיות במרתף שזהו גובהו.
הוסף תגובה קישור ישיר

אזעקה עם גלאי נפח

רונן 1.04 (12:20)
האם ניתן להשאיר חלונות פתוחים בבית שמותקנת בו אזעקה עם גלאי נפח?
הוסף תגובה קישור ישיר

עיצוב פנים מקצועי

תום סלע 1.04 (04:46)
שלום לכולם
ראיתי כאן לא מעט דיונים של חברים שעברו לא מזמן לבית חדש ומחפשים המלצות לעיצוב הדירה החדשה. אני הייתי רוצה לתרום לכם קצת מהניסיון שלי בנושא העיצוב, ויש לי הרבה ממנו. אני עוסק בנדל״ן וברשותי כמה נכסי יוקרה. עיצוב של נכס יוקרה הוא אינו עניין של מה בכך, וחשוב מאוד לדעת לעשות זאת בצורה נכונה על מנת להעניק לו את המראה המזמין והמבוקש. אני עובד כבר תקופה עם מעצבת מומלצת באיזור המרכז , שבאמצעות היצירתיות שלה והמקצועיות שלהף הצליחה להעלות את הערך של הנכסים שלי בצורה משמעותית רק באמצעות העיצוב. לכל חלל שהיא נכנסת אליו היא מכניסה אוירה נעימה ואחרת, מפיחה בו רוח חיים, ומעצבת בצורה נפלאה. מי שמעוניין בעוד פרטים מוזמן לאתר שלה (מצ״ב לינק).
בהצלחה!
הוסף תגובה קישור ישיר

עיצוב פנים

רוני 12.04 (19:32)
הי תום
המון תודה לך על ההמלצות. אם אפשר אצטרף לדיון שפתחת, ואמליץ על מעצבת פנים נהדרת, שיצא לי לעבוד איתה לא מעט על כמה פרויקטים שברשותי, ואני יכול לומר שהייתי מרוצה מהעבודה שלה בכל פעם מחדש. אני עוסק בעולם הנדל״ן והבניה, ומשפץ נכסים על בסיס קבוע. לפני שאני מוכר אותם, אני פונה אליה על מנת לעצב אותם בצורה מזמינה ונעימה. תוכלו לראות עבודות שהיא עשתה, ואת הסגנן העיצובי, כאן באתר שלה: www.morestyling.co.il/
הוסף תגובה

עיצוב פנים

רונן 3.05 (17:28)
הי
ואווו המון תודה על העצות הנהדרות! אני מניח שהגולשים והתושבים כאן בהחלט יוכלו להנות מהטיפים הנהדרים האלו. ישנם גם לא מעט גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון בתהליך עיצוב פנים, חלקם זהים למה שכתבתם כאן וחלקם שונים. מהניסיון שלי אני יכול לומר שהרבה מהגולשים טועים לחשוב שעיצוב פנים באופן עצמאי יחסוך להם הרבה מאוד כסף. גם אני חשבתי כך בעבר, עד שהחלטתי לשפץ את הקליניקה שלי. עבדתי עם מעצבת מצוינת , שדאגה להיצמד לתקציב אותו הקדשתי לטובת העניין, ולמצוא לי את הפתרונות המתאימים ביותר ליצירת האווירה המבוקשת. סביר שאם הייתי עושה זאת לבדי הייתי הולך לאיבוד בין האפשרויות וחורג מהתקציב.
בהצלחה!
הוסף תגובה

התקנת תריסים לבית

עמית לוין 31.03 (00:37)
שלום חברים
ראיתי שיש כאן לא מעט מתלבטים איזה תריס כדאי לכם להתקין בבית או במשרד. אני יכול להמליץ לכם מהניסיון שלי על תריס חשמלי קליל . ראשית התריסים של החברה איכותיים ועמידים מאוד, ושנית, תריס בעל מנגנון חשמלי קל מאוד לתפעל ולפתוח או לסגור על מנת ליצור את ההצללה הרצויה. עוד פרטים תוכלו לקרוא בקישור המצורף.
בהצלחה!
הוסף תגובה קישור ישיר

בדיקת ביסוס

רונן 27.03 (15:44)
אילו בדיקות נדרש לעשות על מנת לדעת באיזה ביסוס להשתמש באזור מסוים?
הוסף תגובה קישור ישיר

ניקוי שליכט צבעוני

ששון 26.03 (18:27)
כיצד ניתן לנקות שליכט צבעוני אקרילי ?
האם הוא עמיד בשטיפה בלחץ גבוה ?
האם הוא עמיד בניקוי באמצעות קיטור ?ניקוי שליכט צבעוני
הוסף תגובה קישור ישיר

קידוח בשיש ובבטון באמצעות כוס יהלום

משה 23.03 (17:24)
האם חייבים לבצע קידוח בבטון באמצעות כוס יהלום עם מים ?
האם קידוח בשיש (חברוני) באמצעות כוס יהלום דורש מים ?
האם הוספת מים לקידוח היא דבר הכרחי או דבר מסייע, או שהוא מיותר וגורם נזק ?
הוסף תגובה קישור ישיר

ניקוי ספת בד

eladw80 21.03 (23:18)
שלום חברים
תהליך עיצוב ושיפוץ מחדש של הבית לא חייב להיות קניה של חפצים חדשים, צביעה מחדש או שבירה של קירות, לפעמים גם ניקוי מקצועי של הספות והריפודים יכול לתת אווירה נעימה וחדשה הרבה יותר. לטובת אלו שמחפשים חברה שמתמחה בניקוי ספת בד, אני מצרף לכם כמה טיפים לבחירת החברה המקצועית והנכונה.
1) חשוב לוודא שבעל המקצוע הגיע עם מכונה מתאימה לניקוי ספות.
2) חשוב לבחון באילו חומרים בעלי המקצוע משתמשים
3) ולבסוף כמובן לערוך השוואת מחירים טובה בין כמה בעלי עסקים, ולבחור את ההצעה המשתלמת ביותר.
בהצלחה!
הוסף תגובה קישור ישיר

השכרת יחידת דיור

הנרי 19.03 (10:38)
יש לי יחידת דיור בבית הכוללת סלון מטבח חדר שינה גדול ומרווח ומקלחת.
היחידה במפלס הקרקע עם יציאה לחצר.
אני מתלבט כמה לגבות להשכרה?
אשמח לייעוץ של אנשים שמבינים בתחום
הוסף תגובה קישור ישיר

קורס מנהלי פרויקטים

עמי 17.03 (10:17)
מחפש ללכת ללמוד קורס למנהלי פרויקטים.
האם מישהו עשה וממליץ על מקום הלימודים? אשמח לשמוע מניסיון של אנשים שכבר עשו זאת
הוסף תגובה קישור ישיר

קורס מנהלי פרויקטים

אופיר 18.08 (02:57)
הי עמי
אם אני לא טועה אתה יכול למצוא קורס כזה או לימודי תעודה בסגנון הזה בשנקר. אני לומד במסלול הנדסאים שלהם, ואני יכול לומר לך שאני מאוד מרוצה מהמכללה. עשיתי לא מעט בדיקות לפני שבחרתי את בית הספר בו אני לומד, ואני יכול לומר לך שלשנקר שם מצוין בתעשיה. מהמסלול שלי אני יכול לומר לך שהמרצים מצוינים ורמת הלימודים מאוד גבוהה, אבל לא בטוח שזה כולל את כל המסלולים כמובן. באופן כללי אם יש לך תואר או תעודה מבית הספר הזה אני יודע מחברים שהוא מאוד מכובד בתעשיה הזו. כנס לאתר שלהם ותתרשם ממסלולי התעודה השונים: handesaim....%93%D7%94/
הוסף תגובה

קיר אקוסטי

רחל 12.03 (19:14)
מה היתרונות ב"קיר אקוסטי" מצמחייה?
הוסף תגובה קישור ישיר

פלטות בטון לעומת אספלט

גיא 6.03 (18:47)
מה מומלץ יותר לשימוש בבניית כביש, פלטות בטון או אספלט ומה הסיבה לכך?
הוסף תגובה קישור ישיר

כמה אמורה לעלות בדיקת מהנדס להורדת עמוד בבית

אדם 6.03 (13:20)
בית בהליך שיפוץ, בקיר שאנו רוצים להוריד ישנו עמוד תומך, אשמח לדעת הערכת מחיר לבדיקת התכנות של הורדת העמוד על ידי מהנדס.
תודה!
הוסף תגובה קישור ישיר

הורדת קיר

רוני שגיב 28.03 (01:56)
הי אדם
איני מהנדס או איש מקצוע מהתחום, ולכן לא יכול לתת לך תשובה מקצועית, אז כדאי לחכות לאנשי המקצוע של הפורום שיגיבו גם הם, או לשאול גם ב״פורום ייעוץ בניה״. מה שכן, אני לא מזמן סיימתי שיפוץ אצלי בבית שכלל שבירה של קיר, אבל לא היה בו עמוד תומך, מה שאני מניח מסבך קצת יותר את העניין. אני יכול להציע לך לבדוק באתר שיפוצים פלוס יש שם מגוון רחב של אנשי מקצוע וגם מהנדסים שאני די בטוח שוכלו לעזור. אני סומך על האתר הזה בגלל שכל הביקורות והדירוגים שם של אנשי מקצוע הם אמינים, ונעשו על ידי לקוחות קודמים.
בהצלחה בכל מקרה!
הוסף תגובה

דרוש

תומר 5.03 (10:17)
היי,

דרוש ממש עכשיו מישהו שיודע לעשות תיקון תריס חשמלי.
יש לכם כיוון?

www.somfy.co.il/trisimfix
הוסף תגובה קישור ישיר

שיפוע של מסלול טיסה

דרור 4.03 (16:35)
מהו השיפוע המקסימלי שניתן לתכנן למסלול טיסה?
הוסף תגובה קישור ישיר

מעקה חדש לבית

קובי 27.02 (22:04)
הי חברים
ראיתי שיש כאן לא מעט גולשים שמנוסים בשיפוץ ובניה ואולי יוכלו לסייע. אני מעוניין לבנות קומה נוספת לגלריה שלי, ולשם כך אני זקוק לבנות גרם מדרגות נוסף. ראיתי כאן כמה אופציות יפות מאוד, ורציתי לדעת מה אתם חושבים שהכי יתאין לסגנון של גלריה לאומנות? והאם יש כאן חברים שהתנסו בהליך הזה ויכולים להמליץ מניסיון.
תודה!
הוסף תגובה קישור ישיר

קבלן שיפוצים מקצועי

רוני שגיב 11.04 (02:15)
הי קובי
אני הוספתי ממש לא משמן קומה נוספת לבית בו אנחנו גרים, ואני מניח שזה עובד באותה צורה, או בצורה דומה. עבדתי עם קבלן שיפוצים מקצועי, שעשה בעבורי את כל העבודה בצורה טובה ואיכותית. הוא והפועלים ביצעו את העבודה במהירות, מבלי להתפשר על איכויות, הם עמדו בזמנים שנקבעו, ודאגו להשלים את כל העבודה על פי הבקשות שסיכמנו עליהם מראש. לא נתקלתי בהרבה קבלנים כאלו, ולכן אני ממליץ לך בחום לפנות אליו ליעוץ, הנה הפרטים: www.idangroup.co.il/
הוסף תגובה

מכירים

עומר 11.04 (10:18)
היי,

מכירים את זה שצריך תיקון תריס חשמלי?
מה דעתכם האם כדאי להחליף כבר?

www.somfy.co.il/trisimfix
הוסף תגובה

בניית קומה נוספת בבית פרטי קיים

עידו 27.02 (18:20)
אני עובר לבית פרטי ישן שלא נוצלו בו כל שטחי הבנייה.
אני רשאי לבנות קומה נוספת ומתלבט האם מומלץ להיכנס לתהליך כזה?
האם נדרש לשפץ גם את הקומה הקיימת לטובת הדבר?
איך מתנהל התהליך?
אשמח לשמוע מאנשים שביצעו אותו..
הוסף תגובה קישור ישיר

תיקון תריסיםהי (ל"ת)

עמית 26.04 (00:32)
הוסף תגובה

תיקון תריסים

עמית 26.04 (00:35)
הי
מתנצל נשלחה לי ההודעה ללא תוכן. אני אמנם לא יכול לעזור לך עם הליך של בניית קומה נוספת, אבל קראתי שאתה עובד לבית שהוא ישן יחסית, ואני כן יכול להמליץ לך על חברה נהדרת שמתמחה בתיקון תריס חשמלי על מנת לתקן את התריסים בבית אליו אתה עובר. אני החלטתי לתקן את כל התריסים בבית הישן של אמא שלי, ואני לא יכול לתאר לך כמה הבדל זה עושה!
בהצלחה!
הוסף תגובה